Minhenes Bayern zaudē 4 punktus, lai sāktu kampaņu pēc Pasaules kausa izcīņas

Bundeslīga ir atgriezusies no ziemas pārtraukuma pēc Pasaules kausa izcīņas, taču šķiet, ka Minhenes Bayern nav saņēmusi ziņu, ka sezona atkal ir sākusies. Piektdien Rekordmeister zaudēja divus punktus pret RB Leipzig (1:1), un pēc tam Džošua Kimičam vajadzēja pasaules klases finišu, lai otrdien izglābtu neizšķirtu 1:1 pret Köln.

Lai gan Säbener Straße par rezultātu Spitzenspiel pret Leipzig būs maz uztraukumu, stāsts pēc otrdienas spēles pret Köln bija nedaudz atšķirīgs. Jo īpaši pirmais puslaiks bija vājš, jo Bayern nebija atrisinājuma pēc tam, kad Ellyes Skhiri panāca 1:0 viesu Billija Goats labā.

Bayern pietrūka radošuma, dziļuma savos dziļajos skrējienos un šķita neticami neaizsargāti ikreiz, kad Köln ātri ieguva bumbu pārejā. Faktiski Köln varētu justies vīlušies, ka viņi nevienā no ātrajām pārejām neieguva ne sekundi, efektīvi noslēdzot spēli.

"Mums noteikti ir jārunā par pirmo puslaiku, īpaši attiecībā uz pieeju un attieksmi," pēc spēles medijiem sacīja Bayern pussargs Džošua Kimičs. "Mēs atkal ielaidām vārtus pēc setbumbas." Tā bieži bija sezonas pirmajā pusē. Tas ir jāpārtrauc pēc iespējas ātrāk. Otrais puslaiks bija labāks."

Jaunais Minhenes Bayern vārtsargs Jans Zomers piebalsoja Kimiha noskaņojumam. "Mēs nenospēlējām labu pirmo puslaiku un pieļāvām daudz kļūdu," sacīja Zommers. "Otrajā puslaikā ienesām laukumā daudz vairāk spēka. Vārti bija lieliski. Diemžēl bija mazliet par vēlu. Ja mēs panāktu izlīdzinājumu agrāk, mēs varētu uzvarēt spēli.

Otrajā puslaikā Bayern patiešām bija labāks. Taču daļa patiesības ir arī tāda, ka dažkārt bija atmiņas par Vācijas spēlēm Katarā. Rekordmeister spēli pabeidza ar 78% spēles un dominēja ar 855 līdz 243 izspēlētām piespēlēm.

"Otrajā puslaikā pēc apakšspēlēm bijām labāki," sacīja "Bayern" treneris Džulians Nagelsmans. "Köln sēdēja dziļi un apgrūtināja mums. Ja mēs gūtu vārtus agrāk, viņiem būtu bijis grūti. To, kā spēlējām otrajā puslaikā, bijām iedomājušies. Esmu pārliecināts, ka mēs atgriezīsimies uz uzvaru ceļiem, ja tā turpināsim.

Protams, Bayern uzlabojās pēc tam, kad Serža Gnabri vietā stājās Kingslijs Komans (pēc spēles viņš tika kritizēts par neatļautu braucienu uz Parīzi), un Raiens Grāvenberhs nomainīja Leonu Gorecku. Abas maiņas ienesa Bayern spēlē lielāku ātrumu un dziļumu. Taču Köln tomēr spēja notriekt pēdējo trešdaļu, apgrūtinot tādiem spēlētājiem kā Džamals Musiala atrast vietu laukumā.

Musiala tika noraidīts 68. minūtē, un viņa vietā stājās Tomass Millers. Musiala redzamajam pietrūka svaiguma un radošuma pirms pasaules čempionāta. Bez Musialas, kas ir viņa labākie, Bayern ir ļoti maz risinājumu, lai tiktu cauri dziļām aizsardzības līnijām.

Tā vietā 90. minūtē bija nepieciešams Kimiha pasaules klases finišs, lai Bayern panāktu izlīdzinājumu. Kimiha sitiens no ārpuses noteikti bija īpašs, taču tas arī izcēla Rekordmeister neapmierinātību, meklējot risinājumus lodziņa iekšpusē.

Iespējams, Musialas atgriešana būs risinājums daudzām Bayern problēmām pēc Pasaules kausa. Pārējā līga tomēr cerēs, ka Rekordmeister būs nepieciešamas vēl dažas spēles, lai nokratītu Pasaules kausa rūsu.

Frankfurte trešdien, uzvarot Freiburgu, var samazināt atstarpi līdz tabulas galvgalim, izcīnot tikai trīs punktus. Tas radītu garšīgu sadursmi tabulas augšgalā sestdien, kad Bayern uzņems Frankfurti, kas būs īsts Topspiel.

Manuels Veths ir pasākuma vadītājs Bundeslīgas Gegenpressing Podcast un ASV teritorijas pārvaldnieks plkst nodošana tirgus. Viņš ir publicēts arī Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA un vairākos citos izdevumos. Sekojiet viņam Twitter: @ManuelVeth