Kanzassitijas Chiefs brīvais aģents Judžu Smits-Šusters uzvar Super Bowl LVII

JuJu Smits-Šusters derēja uz sevi.

"Tas ir traki," viņš teica, "nākt šeit un spēlēt uz viena gada līgumu, lai dzenētu Super Bowl gredzenu."

Tā kā Smits-Šusters gada beigās kļuva par brīvo aģentu, daži pieļāva, ka Kanzassitijas Chiefs uzbrucējs, iespējams, ir kaitējis viņa mērķim panākt ilgtermiņa līgumu.

Dodoties uz Super Bowl LVII, Smits-Šusters piecās spēlēs pēc kārtas nebija ierakstījis vairāk par 35 gūtajiem jardiem.

Taču Chiefs Super Bowl uzvarā ar 38:35 viņš pacēlās, kad komandai viņš bija visvairāk vajadzīgs.

"Chiefs" puslaikā atpalika par 10 punktiem, dominēja bumbas kontrolē un nebija guvusi trešdaļu.

Vēl sliktāk: 1:44 līdz puslaika beigām, aizsargs Patriks Mahomess atkārtoti savainoja labo potīti, kurai bija nepieciešama ārstēšana, kas noveda pie spēles.

Šī spēle sākās jau no paša sākuma ar vāju sitienu, ko izdarīja Krīds Hamfrijs, un, Mahomess mēģināja pievilināt aizsargu ar sitienu, viņam neveikli uzbruka saspēles vadītājs Tīdžejs Edvardss, saasinot potīti, kuru viņš sākotnēji savainoja divīzijas izslēgšanas spēlēs.

Taču izšķirošajos brīžos trešās ceturtdaļas beigās un Super Bowl ceturtās spēles sākumā Smits-Šusters septiņās spēlēs guva četrus tvērienus, attiecīgi pa 8, 14, 13 un 3 jardiem. Trīs bija pirmais sitiens.

Pēc viņa pēdējās uzņemšanas "Chiefs" pie Filadelfijas "Eagles" trīs jardu līnijas guva vārtus, kas Kanzassitijai nodrošinātu pirmo vadību spēlē.

Kopumā Smits-Šusters guva komandas rekordus septiņas tvērienas, un tikai Trevisam Kelsam bija vairāk par saviem 53 saņemtajiem jardiem.

Bet tas bija pēdējais Smita-Šustera mērķis, kas, iespējams, bija visvairāk neaizmirstams sakarā ar to, ka tas bija pretrunīgi.

3. un 8. spēlē no Philadelphia 15, atlicis 1:54, amatpersonas par sodu izsauca stūra aizsargu Džeimsu Bredberiju par nepilnu piespēli.

Kamēr zvans tika izsmiets, Smits-Šusters bija pārliecināts, ka viņš tiek turēts.

"Ak, jā, 100%," sacīja Smits-Šusters, "zvans tiks izsaukts."

Šis sods ļāva "Chiefs" izskriet pulksteni, pirms Harisons Batkers, kurš arī iesita uzvaras vārtus AFC čempionāta spēlē, iesita 27 jardu vārtus, kad bija atlikušas astoņas sekundes.

Tas bija piemērots NFL sezonas noslēgumam, kas bija pārpilns ar tiesāšanas problēmām, it īpaši Chiefs AFC čempionāta uzvaras laikā pret Sinsinati Bengals, kurā Batkers arī iesita spēles uzvaras vārtus.

Smits-Šusters izstājās šīs spēles sākumā ar savainojumu, taču četras līdz piecas stundas dienā ļāva viņam sniegt tik lielu ieguldījumu Super Bowl LVII izcīņā.

"Pēc spēles, AFC čempionāta," viņš teica, "es nevarēju staigāt."

Cilvēkus satrauc viņa traumu vēsture. 2019. gadā viņš izlaida četras spēles galvas un ceļgala savainojuma dēļ, bet 2021. gadā – pleca savainojuma dēļ visas spēles, izņemot piecas.

Viņš izlaida 11. nedēļas spēli pēc tam, kad guva smadzeņu satricinājumu pret Džeksonvilas Jaguars.

Tomēr Smits-Šusters vadīja visus Chiefs tālvadības uztvērējus ar 78 tvērieniem 933 jardos.

Tā kā Mekola Hārdmena un Džastins Vatsons ir arī brīvie aģenti, Chiefs ir jāpieņem daži lēmumi.

Novembra sākumā Smits-Šusters paziņoja, ka viņš vēlas turpināt spēlēt ar Chiefs.

"Es labprāt šeit paliktu, godīgi sakot," viņš teica. "Šis pārkāpums ir neticams. Treneru personāls ir neticams. Ja tas, protams, būtu atkarīgs no manis, kāpēc gan ne? (Es) varu spēlēt ar vienu no spēles labākajiem aizsargiem.

Taču, ņemot vērā to, ka plašās saņēmēju algas strauji pieaug, tostarp Taireka Hila un Davantes Adamsa rekorda darījumi pagājušajā gadā, varētu domāt, ka Smits-Šusters atklātajā tirgū varētu iegūt vismaz 15 miljonus USD.

Denveras "Broncos" Kortlenda Satona ieņem 26. vietuth AAV (vidējā gada vērtība) ar 15.2 miljoniem ASV dolāru, un Losandželosas Rams plats uztvērējs Alens Robinsons ieņem 25. vietuth AAV ar 15.5 miljoniem ASV dolāru.

Smitam-Šusteram vajadzētu nopelnīt vairāk nekā komandas biedram Markesam Valdesam-Skantlingam, kurš ieņem 35. vietu ar 10 miljonu ASV dolāru AAV pēc tam, kad pagājušajā starpsezonā noslēdza trīs gadu līgumu par 30 miljoniem ASV dolāru.

Valdesam-Skantlingam, kuram Super Bowl turnīrā nebija neviena tvēriena, šogad bija mazāk saņemto piezīmju, jardu un piezemējumu (42, 687 un divi) nekā Smitam-Šusteram, un jauni līgumi parasti kļūst ienesīgāki katrā starpsezonā.

Smits-Šusters ir pelnījis atzinību par to, ka palīdzēja Chiefs atgriezties vēl vienā Super Bowl.

Pret Sanfrancisko 49ers Super Bowl LIV ceturtajā ceturtdaļā Chiefs piekāpās ar 20:10 un uzvarēja ar 31:20.

"Puiši vienmēr tic," sacīja Chiefs galvenais treneris Endijs Rīds.

Ar divām Super Bowl uzvarām pēdējo četru gadu laikā Chiefs varētu izveidoties dinastija.

Mahomesam ir tikai 27 gadi, un "Chiefs" uzvarēja, neskatoties uz to, ka paļāvās uz debitantiem, tostarp četriem aizsargiem, kuri spēlēja galvenās lomas otrās kārtas spēlē. Faktiski, saskaņā ar Zebra Technologies datiem, 24.3% no "Chiefs" aizsardzības snapiem spēlēja debitanti, kas šajā sezonā ieņēma trešo augstāko vietu NFL.

Chiefs nākotne ir gaiša, un Smits-Šusters pieteicās, lai būtu daļa no tās.