Norvēģis Kaspers Rūds sasniedz US Open finālu, var nopelnīt pasaules ranga 1. vietu

Dažreiz viens punkts var mainīt visa tenisa mača toni.

Tas izskatījās, kad Kaspers Rūds un Kārens Hačanovs iesaistījās 55 bumbiņu mītiņā, kura laikā Artura Ašes stadiona līdzjutēji 1 minūti un 19 sekundes neļāva saviem sēdvietām un beidzās ar Hačanova sitienu ar "forehand" sitienu tīklā. punktu savā US Open pusfināla pirmajā setā.

Gandrīz trīs stundas sita ar sitienu no iekšpuses uz āru, ar 5. numuru izliktais Norvēģijas futbolists Rūds guva uzvaru pār krievu ar 7-6(5), 6-2, 5-7, 6-2. iekļuva savā otrajā Grand Slam finālā. Viņš zaudēja Francijas atklātā čempionāta finālā Rafaelam Nadalam šī gada sākumā taisnajos komplektos. Hačanovs pret Top-0 spēlētājiem nokrita līdz 19-10.

"Pēc Roland Garros es, protams, biju ārkārtīgi priecīgs, bet tajā pašā laikā pietiekami pazemīgs, lai domātu, ka tas varētu būt mans vienīgais fināls "Grand Slam" turnīrā manā karjerā," viņš teica laukumā. "Tas nenāk viegli, tāpēc šeit es atkal esmu atgriezies pēc pāris mēnešiem, tāpēc to nevar aprakstīt."

Svētdienas finālā Rūds tiksies ar otrā pusfināla uzvarētāju starp 3.numuru Karlosu Alkarasu un 22.numuru Fransisu Tiafo.

Ja Tiafo uzvarēs pusfinālā, Rūds pakāpsies uz pasaules ranga 1. vietu. Ja Alcaraz uzvarēs, viņš un Rūds finālā spēlēs par ranga 1. numuru un titulu.

Rūds vēlas kļūt par trešo pēc kārtas, kurš uzvarējis ASV atklātajā čempionātā pēc Dominika Tiema (2020) un Daniila Medvedeva (2021). Izņemot šos divus, Nadals un Novaks Džokovičs ir uzvarējuši 15 no pēdējiem 17 "major" turnīriem.

55 bumbiņu rallijs ir viens no garākajiem jebkad reģistrētajiem. Bjorns Borgs un Giljermo Vilass 86. gada Francijas atklātā čempionāta finālā aizvadīja 1978 bumbas, vēsta ESPN. Punktu un titulu ieguva Borgs, viens no trim skandināviem kopā ar zviedriem Matsu Vilanderu un Stefanu Edbergu, kas ieņem pasaules ranga 1. vietu. Rūds būtu ceturtais un pirmais no Norvēģijas.

Tas, kā beidzās pirmais sets, noteikti emocionāli ietekmēja Hačanovu, kurš rupjā piecu setu ceturtdaļfinālā pārspēja Niku Kirgiosu, sasniedzot savu pirmo Slam pusfinālu. Viņš pusfinālā iekļuva ar 88 dūžiem, kas ir visvairāk starp pusfinālistiem, un vēl 16 atsita pret Rūdu, kurš pats sagrāva 10 dūžus.

Taču Rūds viņu lauza sešas reizes, tostarp vienu reizi otrā seta sākumā. Otrais sets beidzās, kad Hačanovs kārtējā rallijā veica garu "forehand" sitienu.

Rūds 30. setā uzvarēja 41 no 16 punkta un uzvarēja visus XNUMX pie savas serves.

Neskatoties uz Hačanova pievilšanu, Rūds ļāva koncentrēšanās spējai paslīdēt trešā seta izskaņā un Hačanovs viņu salauza 12. geimā, kad Rūds trāpīja tīklā ar īsu "forehand" sitienu.

Rūds pēc tam salauza krievu ceturtās spēles trešajā un piektajā geimā, panākot 4:1. Viņš noslēdza ar mīlestību pret savu servi, trāpot veiklu "forehand" sitienu pa mačbumbu, un pūlis drīz vien sauca "Rūd".

Lai gan daži ir pieķēruši Rūdu kā māla laukuma spēlētāju viņa panākumu dēļ uz šī seguma, viņš saka, ka tā nav taisnība un ka viņš var spēlēt un uzvarēt uz jebkura seguma.

"Es domāju, ka, ja paskatās uz šo turnīru, US Open, un pāris spēlētājiem, kuri ir pazīstami kā māla laukuma spēlētāji, teiksim Rafa un Tīms, viņi abi šeit ir uzvarējuši, un Rafa ir uzvarējis četras reizes," sacīja Rūds. .

"Kad paskatās uz Čempionu sienu ģērbtuvē, redzat, ka šajā turnīrā ir uzvarējuši daudzi dažādi spēlētāji. Šis ir Grand Slam turnīrs pēdējo 18 vai 19 gadu laikā, kurā bija vairāk uzvarētāju nekā pārējiem, jo ​​es nezinu, kāpēc, bet, manuprāt, šajā vietā ir kaut kas īpašs. Šogad esmu diezgan pārliecināts, ka arī šogad šeit būs jauns pirmais uzvarētājs.

"Tas parāda, ka to ir iespējams izdarīt šeit, Ņujorkā. Es domāju, ka tā ir sava veida sapņu pilsēta, un es domāju, ka tas man palīdz manā spēlē un motivācijā.

Rūdu trenē viņa tēvs Kristians Rūds, kurš sasniedza pat 39. vietu pasaulē. Kristiāns piekrita, ka viņa dēls nav tikai netīrumu vācējs.

"Es domāju, ka pamatā Norvēģijā jūs vasarā daudz spēlējat uz māla, un viņa spēles stils, iespējams, ir piemērots mālam," viņš teica. "Tātad sākumā tas bija vairāk kā mēģinājums tikt uz augšu rangā, un pēc tam jūs vēlaties apspēlēt izaicinātājus uz māla, un viņš pārāk daudz spēlēja uz māla, jo gribēja sasniegt šo mērķi un būt labāko 100. spēlēt lielākos turnīrus.

"Tāpēc nekad nebija tā, ka viņš nevarētu spēlēt uz cietā seguma, jo mēs ziemā spēlējam uz cietā seguma. Jo vairāk spēlējat uz cietā seguma seguma, jo pārliecinātāks jūs kļūstat. Īpaši, spēlējot lielos turnīrus pret labiem spēlētājiem, jums ir nedaudz jāveido pārliecība. Tāpēc es domāju, ka runa ir tikai par pārliecību.

"Lai gan viņa spēles stils nedaudz labāk piestāv māla segumam, serviss uzlabojās un "forehand" labi darbojas arī uz cietā seguma kortiem... Viņš var spēlēt lieliskas spēles uz cietā seguma."

Ar vēl vienu uzvaru cietajā segumā viņš būs ASV atklātā čempionāta čempions.