Prinstona satrauc NC štatu, Steilija slavē NSU

Sešpadsmit komandas piektdien iekļuva 2023. gada NCAA sieviešu basketbola turnīra pirmajā kārtā pēc uzvarām. Pirmā kārta līdz šim ir bijusi tālu no krīta vai garantijas, ka augstāka sēkla tiks tālāk. Apskatiet pirmās kārtas rezultātus, lielākos sižetus un gaidāmo sieviešu kārtas grafiku.

Princeton Stuns NC štats

Lielākais satraukums no sākuma kārtas pirmās daļas bija Prinstonas uzvara ar 64:63 pār NC State. Vecākā aizsarga Greisa Stouna nogāza spēles uzvarētāju trīspunktnieku, kad ceturtajā ceturtdaļā bija atlikušas piecas sekundes.

“Visu gadu bijām saspringtās spēlēs, un tā ir spēle, ko mēs praktizējam atkal un atkal. Tas ir metiens, ko esmu iemetis spēlē jau iepriekš,” pēcspēles preses konferencē, viegli smejoties, sacīja Stouns. "Domāju, ka mani komandas biedri man uzticas visā pasaulē, un es zināju, ka, ja netrāpīšu šo metienu, viņi iegūs uzbrukuma atlēkušo bumbu."

Dēļi nebija nepieciešami, jo Stouna iztukšoja trīs punktus un savu vakaru pabeidza ar 22 punktiem, kas bija neizšķirts ar Keitlinu Čenu komandas vadībā. Prinstonai pēc pirmās ceturtdaļas bija viena punkta pārsvars, taču otrā ceturtdaļa tika pārsvarā un puslaikā bija vadībā ar 41:35.

Wolfpack, kas pagājušajā sezonā iekļuva Elites astoņniekā, NCAA turnīrā iekļuva kā septiņas kārtas numurs, kas ir zemākais rādītājs kopš 2016.–17. gada sezonas. NC State šajā spēlē atspēlēja 20 spēles un izcīnīja tikai četras atlēkušās bumbas.

"Es domāju, ka mūsu bērni smagi spēlēja. Viņi cīnījās, un, godīgi sakot, man ir jādara labāks darbs un jāpieņem labāki lēmumi, lai mēs būtu labākā pozīcijā, lai pabeigtu šo spēli,” pēcspēles sacīja NC State galvenais treneris Vess Mūrs.

Prinstonas Tigers svētdien plkst. 7:00 pēc ET.

VAIRĀK NO FORBIEMSākoties marta trakumam, sievietēm ir pienācis laiks spēlēt par naudu

Izsakiet zināmu cieņu Norfolkas štatam

Reining NCAA čempioni South Carolina bija viena no trim izsēklām, kas izvirzījās līdzās Virdžīnijas Tech un Stenfordai. "Gamecocks" galvenais treneris Dons Steilijs augstu novērtēja pretiniekus un turnīrā vienīgo Historically Black College vai Universitātes (HBCU) komandu.

"Es to pateikšu šodien, lai mēs varētu sagatavoties nākamajam gadam," Steilija sacīja savā pēcspēles preses konferencē, "Norfolkas štatā nav 16 sēklu. Vienkārši gribu, lai tu zinātu, viņi tā nav,” sacīja Steilija. Arī basketbola leģenda apmeklēja NSU ģērbtuvi pacelt otrā kursa uzbrucēju Kjeru Vīleru. Vīlers un NSU saglabāja Oliju Bostonu ar septiņiem punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

"Gamecocks" svētdien spēlēs ar South Florida (8), kas pēc uzvaras pār Marketi (67) ar 65:9 izvirzījās vadībā.

Klārka šovs

Aiova (2) pirmajā kārtā uzvarēja Dienvidaustrumu Luiziānu (15) ar 95:43. Neismita gada labākā spēlētāja pusfināliste Keitlina Klārka sacensību pirmajās trīs ceturtdaļās pabeidza ar 26 punktiem, 12 rezultatīvām piespēlēm un trīs atlēkušajām bumbām, pietrūka līdz triple-double. ESPN sieviešu basketbola ziņojums ziņoja Alexa Phillipou Klārks ir pirmais spēlētājs, kurš 20 gadu laikā NCAA turnīrā sakrājis 10+ punktus un 23+ rezultatīvas piespēles.

Kopumā piektdien otrajā kārtā iekļuva 16 komandas, šeit ir visu punktu saraksts:

South Carolina (1) pār Norfolkas štatu – gala rezultāts: 72:40

South Florida (8) pār Marquette (9) - gala rezultāts: 67:65

Virginia Tech (1) pār Chattanooga (16) – gala rezultāts: 58:33

South Dakota State (9) pār Southern California (8) – gala rezultāts: 62:57

Notre Dame (3) pār Southern Utah (14) – gala rezultāts: 82:56

Stenforda (1) pār Sacred Heart (16) – gala rezultāts: 92:49

Ole Miss (8) pār Gonzaga (9) – gala rezultāts: 71:48

Džordžija (10) pār Floridas štatu (7) – gala rezultāts: 66:54