2:0 uzvara pār PSG varētu būt sezonas noteicošais brīdis

Minhenes "Bayern" pārliecinoši uzvarējusi Parīzes "Saint-Germain". Vācijas rekordu čempioni spēlē uzvarēja ar 2:0, pateicoties Ērika Maksima Čupo-Motinga (61') un Serža Gnabri (89') vārtiem. Un jūs varētu teikt, ka tas bija potenciāli sezonu noteicošs brīdis Džuliānam Nagelsmanam un viņa personālam.

Galu galā Čempionu līga ir Minhenes Bayern šīs sezonas svētais grāls. Un viņu priekšnesumi šogad to pasvītro. Rekordmeister šosezon uzvarējusi visās astoņās spēlēs, divreiz bez piekāpšanās pārspējot tādas komandas kā Barcelona, ​​Milānas Inter un PSG. Faktiski vienīgais klubs, kuram šosezon izdevās gūt vārtus pret Bayern, ir mazā Viktoria Plzen no Čehijas.

Tas ir pārsteidzošs rekords, salīdzinot ar Bundeslīgu, kur Bayern dažkārt ir parādījusi trūkumus un kur tā ir dziļi iesakņojusies cīņā par titulu ar Dortmundes Borussia. Abi Vācijas grandi šobrīd ir pat pie punktiem tabulas augšgalā.

Dortmundi, protams, vakar izslēdza Chelsea. Tā varētu būt priekšrocība melnajiem un dzeltenajiem ilgtermiņā, jo tagad viņi pilnībā koncentrēsies uz Bundeslīgu. Jo par Bayern nav šaubu, ka viņi tagad vēlas tikt līdz pat Čempionu līgas ceļam.

"Ja apvienosim maksimālu vēlmi un emocionalitāti kopā ar kvalitāti, kas mums ir, mēs varam sasniegt jebko," pēc spēles sacīja Nāgelsmans, atbildot uz jautājumu par iespēju šosezon izcīnīt trīskāršu turnīru. "Kad mēs šīs lietas apvienojam, mēs esam neticami labi un varam pārspēt ikvienu."

Ikviens, kurš ir vērojis Bayern visas sezonas garumā, neapšaubāmi atzīs, ka tā ir pareizi. Taču patiesība ir arī tāda, ka Bayern ir bijis zirgs, kas reizēm lec tik augstu, cik nepieciešams.

Pret PSG šī barjera, protams, bija ļoti augsta, un Bayern to izturēja bez bailēm. Iespējams, izrādes visievērojamākā daļa bija pārliecinošā mode, kādā tas notika. "Bayern" visas spēles laikā pieļāva tikai vienu kļūdu, kad vārtsargs Jans Zommers mēģināja driblēt bumbu no sava laukuma un zaudēja bumbu PSG uzbrucējam — aizsargam Matijam de Ligtam bija jānāk klajā ar milzīgu vārtu līnijas klīrensu.

“Es paskatījos uz Stanišiču; viņš tika atzīmēts — un tad pēkšņi man vairs nebija risinājuma. Tas, ko izdarīja Metijs, bija neticami,” pēc spēles par kļūdu teiktu Zommers. "Ja tas būtu nogājis greizi, spēle būtu savādāka."

Kopš tā brīža tas ritēja gludi. Faktiski Bayern jaunās zvaigznes Džamals Musiala un Alfonso Deiviss diktēja pirmo puslaiku. Pēc tam otrajā puslaikā uzbrukumu diktēja veterāni Tomass Millers (viņš tika atzīts par mača spēlētāju) un bijušais PSG uzbrucējs Čupo-Motings.

"Šādā spēlē vienmēr ir brīži, kad jums ir jācieš un jārada nedaudz veiksmes," sacīja Millers. "Otrajā puslaikā aizsardzībā bijām kontrolētāki. Mēs aizvadījām labāku spēli un galu galā bijām pelnījuši uzvaru.

Tikmēr kailā statistika rada citu ainu. PSG kontrolēja 55% spēles un izdarīja vairāk piespēļu – 556 pret 453. Bet līdzīgi kā vakar Dortmunde pret Chelsea, parīziešiem nebija bumbas jēgpilnos apgabalos, un Bayern uzvarēja xG ar 1.50 pret 1.14. Un pats galvenais, Bayern pilnībā izslēdza PSG zvaigznes Kailianu Mbapē un Lionelu Mesi, kuri bija neredzami visas 90 minūtes.

"Pirmajā puslaikā mēs neveiksmīgi izdarījām to, par ko runājām iepriekš," pēc spēles sacīja Nagelsmans. "Bija pārāk daudz vietas. Otrajā puslaikā labāk aizsargājāmies un bijām bīstami pie bumbas. Galu galā mēs bijām pelnījuši uzvaru."

Nagelsmanam uzvara būs liela, jo tā dos viņam iespēju strādāt un sagatavot komandu gaidāmajiem sarežģītajiem uzdevumiem Bundeslīgā un Čempionu līgā. Pēdējais jo īpaši būs šī gada lielā prioritāte, kas varētu būt labākā ziņa Bundeslīgas faniem, kuri cer uz saspringtu cīņu par titulu šajā sezonā.

Manuels Veths ir pasākuma vadītājs Bundeslīgas Gegenpressing Podcast un ASV teritorijas pārvaldnieks plkst nodošana tirgus. Viņš ir publicēts arī Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA un vairākos citos izdevumos. Sekojiet viņam Twitter: @ManuelVeth