Aleksandrs Zverevs uzvar 19 gadus veco sensāciju Karlosu Alkarasu, lai sasniegtu Francijas atklātā čempionāta pusfinālu

Aleksandrs Zverevs joprojām ir dzīvs, lai iegūtu savu pirmo "Grand Slam" titulu, savukārt Karlosam Alkarasam būs jāgaida nākamā iespēja.

Ar 3. numuru izliktais vācietis Zverevs guva savu pirmo Top-10 uzvaru "Major" turnīrā, 6 stundu un 6 minūšu laikā ar 4:6, 4:4, 6:7, 6:7(3) uzveicot 16. numuru Alcaraz. iekļūt savā otrajā Roland Garros pusfinālā pēc kārtas. Zaudējums pārtrauca 14 spēļu uzvaru sēriju Alcaraz, kurš Parīzē iekļuva kā otrais favorīts uz titulu aiz pasaules ranga 1. numura Novaka Džokoviča.

Zverevs, kurš Slam spēlēs bija 0:11 pret Top-10 pretiniekiem, nākamreiz tiksies ar uzvarētāju. starp aizstāvošo čempionu Džokoviču un 13-kārtējo Roland Garros uzvarētāju Rafaelu Nadalu. Viņš pagājušā gada pusfinālā piecos setos zaudēja Stefanosam Cipasam.

"Esmu priecīgs, ka nākamreiz spēlēšu vai nu pasaules ranga 1. vietā, vai Māla karali," Zverevs sacīja Jonam Vertheimam no Tennis Channel.

Pēc Alcaraz dubultkļūdas deva Zverevam breiku 5:4 vadībā, Zverev servēja par maču, taču viņa servēšanas problēmu vēsture lielos punktos viņam atkal ievainoja un Alcaraz izrāva 5-XNUMX.

Taibreikā Zverevs pie rezultāta 7:6 nopelnīja savu pirmo mačbumbu, bet pēc tam trāpīja tīklā "backhand". Tas iezīmēja otro mačbumbu, ko Alcaraz bija nosargājis divu nedēļu laikā pēc viena atvairīšanas pret Albertu Ramosu-Vinolasu otrajā kārtā.

Kad Alcaraz servēja pie rezultāta 7:8, Zverevs otrajā mačbumbā uzvarēja ar 95 jūdzes stundā atspēlēto bumbu, lai nopelnītu uzvaru.

"Tā acīmredzami bija fantastiska spēle," sacīja Zverevs. “Šajā sezonā Karloss uz māla seguma līdz šim šķita nepārspējams, tāpēc esmu acīmredzami apmierināts ar savu sniegumu. Es zināju, ka man noteikti jāspēlē savs labākais teniss jau no pirmā punkta, un to arī izdarīju. Un es priecājos to noslēgt četros setos, jo piektais būtu bijis grūts.

Zverevs paliek dzīvs, lai iegūtu savu pirmo galveno titulu. Viņš zaudēja 2020. gada US Open finālā pēc diviem setiem līdz mīlestībai pret Dominiku Tīmu un tagad ir sasniedzis trīs citus galvenos pusfinālus.

"Es esmu galvenā turnīra pusfinālā un tikko uzvarēju labāko māla seguma spēlētāju, kāds mums bija šajā sezonā, tāpēc domāju, ka tas liecina, ka arī es varu spēlēt labi," sacīja Zverevs. "Es domāju, ka cilvēki dažreiz to aizmirst. Esmu bijis apkārt jau kādu laiku. ”

Alkarass bija uzvarējis 14 mačos pēc kārtas, tostarp izcīnot titulu Madridē, kur viņš gadā kļuva par pirmo cilvēku, kurš uzveica Nadalu un Džokoviču tajā pašā māla tiesas pasākumā. Viņš vēlējās kļūt par jaunāko Roland Garros pusfinālistu kopš Nadala 2005. gadā. Alkarass vēl nav sasniedzis galveno pusfinālu, taču tikko viņam apritēja 19 gadi.

Tomēr nākotne viņam šķiet gaiša, un šķiet, ka ir tikai laika jautājums, kad viņš iekļūs Slam finālā.