Amerikānis Teilors Frics Vimbldonā nopelna pirmo lielo ceturtdaļfinālu, Niks Kirgioss iekļūst 8. finālā

Teilors Frics ir iekļuvis savā pirmajā nozīmīgajā ceturtdaļfinālā, un Niks Kirgioss pirmo reizi pēdējo astoņu gadu laikā ir atgriezies Vimbldonas ceturtdaļā.

11. numurs Frics, Kalifornijas izcelsmes 6 pēdas garš, viegli tika galā ar Austrālijas kvalifikāciju Džeisonu Kubleru ar 5:6, 3:6, 1:6, sasniedzot savas karjeras pirmo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu. Londonā viņam vēl nav izdevies izlaist nevienu setu, un viņš ir uzvarējis pēdējos astoņos mačos pēc uzvaras Vimbldonas iesildīšanās turnīrā Īstbornā.

Viņš gaida uzvarētāju vēlākajā mačā starp 2. numuru Rafaelu Nadalu un 21. numuru Botiču Van de Zandšulpu. Nadals šogad piedalījās ar 17 uzvarām pēc kārtas galvenajās spēlēs ceļā uz kalendāra "Grand Slam" turnīra pirmajiem diviem posmiem.

Frics ir pēdējais amerikānis, kurš stāv pēc astoņiem sasniedza trešo kārtu un četri tika ceturtajā kārtā.

Abi ar 23. numuru izlikto Frānsisu Tiafo un ar 30. numuru izlikto Tomiju Polu zaudēja svētdien, atstājot Frici un neizsēto Brendonu Nakašimu spēlējot 4. jūlijā.

Nakašima ar Kirgiosu cīnījās piecus grūtus setus, līdz piekāpās ar 4:6, 6:4, 7:6(2), 3:6, 6:2.

Kirgioss ir atgriezies Vimbldonas ceturtdaļā pirmo reizi kopš 2014. gada un savā pirmajā nozīmīgajā ceturtdaļfinālā kopš 2015. gada. Nākamajā laikā viņam tiksies ar čīli Krištianu Garinu, kurš atspēlējās no diviem setiem un nosargāja divas mačbumbas, ar 2:6 pārspējot Aleksu De Minauru. , 5-7, 7-6(3), 6-4, 7-6(10-6).

Garins ir izmantojis savu neizšķirtu pēc tam, kad Covid-19 dēļ nācās izstāties viņa pirmās kārtas pretiniekam, pagājušā gada vicečempionam Matteo Beretīni.

Kirgios pa to laiku dublēja savu elektrisko, izklaidējošo un strīdīgā četru setu uzvara sestdien pār 4. numuru Stefanosu Cipasu ar stabilu sniegumu pret 20 gadus veco Nakašimu.

Viņam vairāk vai mazāk bija laba uzvedība pret Nakašimu, lai gan šķita, ka pēc viena šāviena kliedza: "Tu esi beidzis", kas lika Patrikam Makenrojam ēterā ņirgāties, ka viņš nevarēja iedomāties, ka viņa brālis Džons vai Bjorns Borgs kādreiz to darīs. 1980. gadu sākuma episkajā Vimbldonas finālā.

Kirgioss atspēlēja 35 dūžus un tikai trīs dubultkļūdas un sasniedza 137 jūdzes stundā.

"Pirmkārt, es vēlos teikt, ka Brendons ir ļoti centies," sacīja Kirgioss. "Viņš ir brīnišķīgs spēlētājs, viņam ir 20 gadi un viņš darīs dažas īpašas lietas, tas ir skaidrs.

“Es nebiju ne tuvu savam labākajam sniegumam, taču esmu ļoti priecīgs, ka izturēju. Es šodien ļoti smagi cīnījos. Pūlis bija pārsteidzošs. Bija īpaši izkļūt šeit vēlreiz. ”

Kyrgios arī cīnījās ar sāpošu plecu, un tagad viņam būs vēl viena diena atpūtai pirms trešdienas ceturtdaļas.

"Pēdējā pusotra mēneša laikā esmu daudz spēlējis tenisu, un esmu tikai lepns par to, kā noturēju kuģi," viņš teica. "Viņš atvairīja ceturtajā setā, viņa līmenis nekritās.

"Mans piecu setu rekords ir diezgan labs. Godīgi sakot, es par to domāju, es nekad šeit neesmu zaudējis piecu setu maču, tāpēc es domāju par to. Esmu šeit bijis agrāk, esmu to darījis agrāk un tiku cauri.

Kirgioss sacīja, ka plāno ceturtdaļās spēlēt ar savu tautieti De Minauru, jo, kad viņš nāca laukumā, De Minaurs bija iemīlējies divus setus.

Tā vietā viņš iegūs Garinu, un viņš būs favorīts ar vietu pusfinālā, iespējams, pret Nadalu.

"Man šovakar noteikti vajag glāzi vīna," sacīja Kirgioss.