Argentīna izdzīvo satriecošo Nīderlandes atgriešanos, lai sasniegtu Pasaules kausa pusfinālu

Augšējā līnija

Argentīna un zvaigžņu uzbrucējs Lionels Mesi iekļūst Pasaules kausa pusfinālā pēc šokējošas divu vārtu atgriešanās no Nīderlandes mačā, ko daudzi uzskata par līdz šim izklaidējošāko turnīrā.

galvenie fakti

Argentīna uzvarēja maču ar 4:3 soda sitienu sērijā, pēc papildlaika neizšķirts 2:2.

Argentīna, pateicoties Mesi un Nahuela Molina vārtiem, panāca 2:0, taču otrā puslaika pēdējās minūtēs izniekoja vadību.

Nīderlande 83. minūtē atguva pirmos vārtus ar Vuta Veghorsta vārtu guvumu, bet pēc tam 10. minūtē panāca neizšķirtu, gūstot vēl vienus Veghorstas vārtus.

Liels numurs

17. Tieši tik daudz dzeltenās kartītes tika izsniegtas haotiskajā mačā, uzstādot jaunu Pasaules kausa rekordu. Sarkano kartīšu nebija.

Ko skatīties

Argentīna otrdien pusfinālā tiksies ar Horvātiju pēc tam, kad Horvātija piedzīvoja milzīgu satraukumu piektdienas sākumā ārpus turnīra favorītes Brazīlijas.

Pamatinformācija

Argentīnas skrējienu rūpīgi vēro visā pasaulē, jo tiek prognozēts, ka 35 gadus vecajam Mesi tā būs pēdējā iespēja uzvarēt pasaules lielākajā sporta pasākumā. Viņš bija tuvu uzvarai 2014. gadā, kad Argentīna Pasaules kausa finālturnīra pagarinājumā zaudēja Vācijai, taču 2022. gada Pasaules kausa izcīņa tagad ir vienīgā reize viņa karjerā, kad viņš ir ticis tālāk par ceturtdaļfināla posmu. Nīderlande maču uzsāka kā zemāka par spīti spēcīgajam sniegumam grupu turnīrā un 3:1 uzvara pār ASV astotdaļfinālā.

Tangenss

Maroka ir vienīgā komanda, kas nav Eiropas komanda, kas palikusi Pasaules kausā, un tas jau ir iegājis vēsturē kā pirmā arābu valsts, kas iekļuvusi ceturtdaļfinālā. Ja Maroka sestdien uzvarēs mačā pret Portugāli, tā kļūs par pirmo Āfrikas izlasi, kas jebkad iekļūs pusfinālā.

Vēl lasu

Pasaules kausa šokētājs: Horvātija izslēdz favorītu Brazīliju, pat ja Neimārs sasniedz Pelē gūto vārtu rekordu (Forbes)

ASV vīriešu komanda izslēdza no Pasaules kausa ar 3:1 zaudējumu Nīderlandei (Forbes)

Ko skatīties Pasaules kausa izcīņas finālā: Mesi pēdējā cīņa, Neimārs pret Pelé, Marokas skrējiens uz vecumu un vairāk (Forbes)