Arsenal svin Arteta Century ar 2:1 uzvaru pret Fulham

Tā bija tribīne, vecmodīga apdare, ar Arsenal zondēšanu un bakstīšanu, meklējot vēlu, ļoti vajadzīgo uzvarētāju. Emirātu stadions dārdēja atbalstam. Divreiz uz maiņu uznākušais Edijs Nketija tika atbrīvots soda laukumā, divreiz ar četrpadsmito numuru neizdevās atrast tīklu, taču Arsenal spiediens pieauga, sarkanajiem krekliem lija uz priekšu. Karājoties uz dārgo dzīvi, Fulhams bija izstiepts.

Taču Arsenal nebija apstāšanās, pat ja Fulham sakāve galu galā bija pašas izraisīta. Tas bija nevainojamais Leno, bijušais Arsenāls, kurš beidzot piekāpās, plivinot bumbu. Gabriels, kurš bija vainīgs Aleksandra Mitroviča izlīdzinājumā, izpildīja pienākumu un ar vienkāršu pieskārienu panāca 85. minūtes uzvarētāju – 2:1.

Tie bija švaki vārti, taču šajās pēdējās mača minūtēs Arsenal valdīja dīvains, vecs, mīļš haoss. Traumas laiks bija amerikāņu kalniņi, līdzīgi kā visa otrā puslaika laikā. Gabriels metās uz priekšu, saduroties ar Bobiju Dekordovu-Reidu, gandrīz savainot sevi. Treneris Mikels Arteta nostiprināja aizsardzību ar Robu Holdingu un Takehiro Tomiyasu. Martinelli sarāvās krampjos. Tomēr stadions lēca, atbalstītāji guva vēl trīs punktus. PA spēlēja "Tequila by The Champs", lai svinētu.

Reizēm tas bija nogurdinoši, bet Arsenal patiešām bija daudz ko uzdāvināt: pēc četrām spēlēm un četrām uzvarām Arsenal joprojām ir nepārspēts un līgas augšgalā. Nebija labāka veida, kā Arteta kā treneris nosvinēt simts mačus Premjerlīgā, nozīmīgu pavērsienu ir sasnieguši tikai trīs citi spāņu treneri – Peps Gvardiola, Rafaels Benitess un Roberto Martiness. Tā bija viņa 53. uzvara, kas ir tikai par vienu mazāk nekā Arsēnam Vengeram pirmajos 100 mačos.

Šis Arsenāls ir ļoti līdzīgs Arteta tēlam. Pagājušajā vasarā Arsenal pārspēja visus pārējos klubus, samaksājot 140 miljonus mārciņu, lai uz Ziemeļlondonu atvestu Benu Vaitu, Āronu Ramsdeilu, Mārtinu Odegārdu, Tomijasu, Albertu Sambi Lokongu un Nuno Tavaresu. Pēdējā logā Londonas klubs iztērēja 119,75 miljonus mārciņu par Gabrielu Hesusu, Oleksandru Zinčenko, Fabio Vieiru, Metu Tērneru un brazīliešu jauno Markinju.

Šie ievērojamie izdevumi ir ļāvuši Artetai izveidot komandu, kas beidzot izskatās konkurētspējīga. Spānis pret pārpilsētas sāncensi tika bez Zinčenko un Tomasa Partija. Viņi izārstēja attiecīgi kreisā ceļgala un labā augšstilba sastiepumu, taču tam nebija lielas nozīmes, pat ne tad, kad absolūti nepiedodama aizsarga Gabriela kļūda ļāva Mitrovičam 56. minūtē izvirzīt Fulham vadībā. Tas bija muļķīgākais no vārtiem, kas tika ielaisti pārāk lēnā mēģinājumā atspēlēt no aizmugures.

Taču Arsenal atbildēja dažu minūšu laikā, Odegaardam ar atvairīto mēģinājumu panākot izlīdzinājumu. Kārtējo reizi norvēģis bija ļoti vērtīgs Londonas klubam. Odegaards bieži ir bijis īstajā vietā īstajā laikā, un tas ir turpinājums viņa izcilajām spējām radīt komandai iespējas. Kopš viņa ierašanās no Madrides Real, vispirms īrē, norvēģa ietekme ir bijusi neapgāžama. 23 gadu vecumā viņš, būdams jaunais kluba kapteinis, bija, iespējams, Arsenal iespaidīgākais spēlētājs pret Fulham, vairāk nekā ar Gabrielu Hesusu, kuram neizdevās papildināt savu divu vārtu un trīs rezultatīvo piespēļu skaitu.

Tā vietā viņa biedrs brazīlietis un vārdabrālis kļuva no nulles uz varoni, satverot Arsenal otro, lai pabeigtu lielisku atgriešanās uzvaru. Pat šajās trakākajās pēdējās minūtēs valdīja raksturs un nosvērtība. Arteta smaidīdama lēkāja apkārt. Ziemeļlondona bija ballīšu režīmā. Šis varētu būt Arsenal īpašas sezonas sākums.