Arsenāls rāda, ka Pasaules kausa traucējumi ir bijuši pārspīlēti

Pazīstama seja, kas atrodas Emirates Stadium vadītāju apartamentā, uzmundrināja Arsenal ar 3:1 atspēlējoties pret West Ham United.

Pirmo reizi kopš 2018. gada leģendārais menedžeris Arsēns Vengers nolēma apmeklēt savu veco spoku un noskatīties savas bijušās komandas spēli.

Ir pagājis vairāk nekā ceturtdaļgadsimts, kopš grāmatiskais francūzis ar savu zemo Elzasas akcentu un lielajām brillēm ieradās Ziemeļlondonā.

Sāncenši, piemēram, sers Alekss Fergusons, viņu atlaida, jo Vengers nevēlējās piedalīties “angļu spēlē”, pārraudzīja profesionalitātes revolūciju, kas pārveidoja ne tikai Arsenālu, bet arī pārējo līgu.

Pašreizējais boss Mikels Arteta vēlējās skaidri pateikt, ka viņa priekšgājēja mantojums joprojām ir jūtams.

“Liels paldies, ka viņš ieradās un, cerams, ejot cauri ēkai, viņš sajutīs visu, ko visi par viņu domā, visu, ko viņš šeit atstāja, bet arī viņa klātbūtne ir kaut kas tāds, kam ir ļoti jāpiesaista šim futbola klubam. Tāpēc paldies, ka to izdarījāt, jo tas ļoti daudz nozīmē ikvienam kluba biedram, ”viņš izsaucās fināla svilpei.

"Acīmredzot, tas ir lieliski, un, uzvarot savu noskaņojumu, būs labāk runāt ar viņu un būt kopā ar komandu. Viņš izvēlējās pareizo brīdi. Tā ir patiešām īpaša diena, jo Boxing Day [26. decembris] ir skaista diena, lai spēlētu futbolu, un man šķita, ka šodienas sniegums bija tādā līmenī, kādu viņš bija pelnījis un, cerams, viņam patiks,” viņš piebilda.

Taču šī nebija tradicionālā pēcsvētku spēļu kārta, kurā piedalījās Vengers. Tā bija pirmā vietējā futbola spēle pēc mēnesi ilgas Pasaules kausa izcīņas pārtraukuma.

Ne tāpēc, ka francūzim, kurš ir FIFA globālās futbola attīstības vadītājs, būtu jāatgādina par unikālo darba devēja šī gada galvenā pasākuma grafiku.

Kopš 2022./23. gada kampaņas sākuma Pasaules kausa pārtraukums ir izraisījis nebeidzamas spekulācijas par iespējamo ietekmi uz sezonas gaitu.

Jo īpaši Arsenal bija jūtams, ka laikā, kad viņi bija pacēlušies uz tabulas augšgalu, tas var būt neaizsargāts pret vairāku galveno spēlētāju zaudēšanu uz ilgāku laiku.

Pat Arteta atzinās, ka baidās no tā, ko turnīrs varētu nodarīt lielajam netveramajam; impulss.

"Es pieskaršos kokam un cerēšu uz labāko," viņš teica, kad "Arsenal" pēdējā spēļu kārtā pirms pārtraukuma atkāpās piecu punktu attālumā no Mančestras "City".

"Kad visi atgriezīsies, mēs novērtēsim, kur atrodamies, un dosimies tālāk."

Ja lielākā daļa Anglijas augstākās līgas sacensību pirmās kārtas rezultātu bija kaut kas līdzīgs, tad runas par traucējumiem bija ļoti pārspīlētas.

Kā parasti

Ne tikai tas, ka komandas, kurām tika gaidīta uzvara, to paveica pārliecinoši, komandas, kuras bija labā formā pirms pārtraukuma, turpināja tur, kur bija pārtraukušas.

Ņūkāsla lika malā Leicester City, Braitonas un Hovas Albion visaptverošā uzvara pār Southampton saglabāja kluba spēcīgo sniegumu šosezon, un Fulham uzvara ar 3:0 pār Crystal Palace parādīja, ka pārtraukums klubam nav kaitējis.

Uzvarā pret West Ham netraucēts bija arī Arsenal, kura, šķiet, bija sakropļota sacensību dēļ, zaudējot galveno uzbrucēju Gabrielu Hesu.

Lai gan tiek uzskatīts, ka trīs mēneši, ko Jēzus pavada, varētu būt izšķiroši ilgtermiņā, ir vērts uzsvērt, ka tas drīzāk bija neveiksmīgs negadījums, nevis turnīra rezultāts, kas radīja postošu slodzi Jēzus kājām. Viņš pat nebija izlases sākumsastāva uzbrucējs un guva savainojumu, aizvietojot spēli, kurā Brazīlijai nebija jāuzvar.

Faktiski, ja šī būtu regulārā sezona, brazīlietis daudz vairāk būtu spēlējis Arsenal nekā savā valstī.

Savukārt Arteta bija filozofisks par to, ka viena trauma sabojāja viņa citādi rožaino attēlu. "Ja jūs būsit virsotnē, tie būs izaicinājumi," viņš teica pirms uzvaras ar 3:1 pret West Ham.

Paģiras, kādas paģiras?

Apzināšanās, ka turnīrs nav bijis tik daudz enerģijas, kā daži prognozēja, nozīmēja, ka debates par ietekmi tagad koncentrējas uz garīgajām sekām.

"Šī ir nezināma teritorija," brīdināja Džonatans Vilsons žurnālā Guardian, "Pasaules kausa paģiras dažādos veidos ietekmē dažādus spēlētājus, un ir grūti noteikt vispārējo ietekmi. Bet šķiet, ka ir grūti apstrīdēt, ka ir ietekme.

Ātri šādas diskusijas kļūst par atsevišķiem spēlētājiem vai mikrokomandu dinamiku.

"Kā Hugo Lloris reaģēs uz vilšanos par zaudējumu finālā?" Vilsons jautāja: "Vai Hariju Keinu vajā viņa soda metiens pret Franciju? Vai Kevins De Bruins pēc Beļģijas izstāšanās no grupu posma ir vēl vairāk motivēts, bet, ja tā, vai tas var turpināties? Kā Fabians Šārs reaģēs pēc viņa murga pret Portugāli? Vai Bernardo Silva un Bruno Fernandess kūsā pēc Portugāles ceturtdaļfināla izbraukšanas uz Maroku?

Vienkārša atbilde uz visiem šiem jautājumiem ir tāda, ka viņi sāks un spēlēs. Daudziem no šiem spēlētājiem šīs vilšanās jau ir vairākas nedēļas vecas, pirms atgriešanās savos klubos viņi ir pavadījuši brīvdienas un brīvlaiku.

Finālistu Francijas un Argentīnas komandās kopā bija tikai 10 Premjerlīgas spēlētāji, kas ir mazāk nekā desmitā daļa no kopējā skaita, kas devās uz Kataru.

Ja ņem vērā to, cik daudzi izstājās no sacensībām priekšlaicīgi vai vispār nespēlēja, skaits tiek samazināts vēl vairāk.

Problēmas var radīt pārslogotais spēļu grafiks, ar ko spēlētāji sastapsies Ziemassvētku otrā pusē sacensību rezultātā.

Taču pats turnīrs, kā parādīja Arsenal uzvara pret West Ham, ir bijis krietni pārspīlēts.