Minhenes Bayern pārspēja Frankfurti ar 6:1, vēl vairāk uzsverot savu dominējošo stāvokli bundeslīgā

Tas bija ideāls Minhenes Bayern 2022./23. gada Bundeslīgas kampaņas sākums. Rekordmeister izpārdotajā Deutsche Bank Arēnā ar 6:1 pārspēja Eiropas līgas uzvarētāju Frankfurtes Eintracht. Taču, lai gan Bayern kampaņa iesākās perfekti, Bundeslīga atkal tiek izaicināta ar debatēm par tās konkurētspēju.

"Bayern" pārsvars izpaudās jau pēc spēles minūtēm. Piecu minūšu laikā Džošua Kimičs atklāja rezultātu ar izcilu brīvsitienu, kuram saskaņā ar AWS statistiku vārtu gūšanas iespējamība bija tikai 4%.

Šis mērķis radīja pamatu cīņai. Bendžamins Pavards (11'), Sadio Manē (29'), Džamals Musiala (35') un Seržs Gnabri (43') palielināja "Bayern" puslaika pārsvaru ar 5:0. Otrais puslaiks bija bezjēdzīgs, ļaujot galvenajam trenerim Džulianam Nagelsmanam debitēt ļoti reklamētiem talantiem Mathys Tālr uz spēles pēdējām minūtēm.

Musiala (83') tikmēr pievienoja vēl vienu, vēl vairāk pasvītrojot viņa kā Eiropas futbola karstākā perspektīvas statusu. Vienīgie Frankfurtes vārti, ko guva jaunais līgumslēdzējs Rendāls Kolo Muani (64'), troksnī gandrīz tika zaudēti.

"Mēs aizvadījām neticamu spēli ar lielu enerģiju," pēc spēles sacīja Nagelsmans. "Ar Leipcigas spēli bija daudz paralēlu. Puiši ir laimīgi. Uzvaras nekad nav normāla parādība, tas vienmēr ir kaut kas īpašs, pat ja esat ieguvis daudz. Visi ir izsalkuši pēc vairāk, un es ceru, ka tas tā arī paliks.

Bayern arī dominēja pirmajās 45 minūtēs pret Leipcigu DFL Superkausa izcīņā pagājušajā sestdienā. Leipcigas komanda šajā spēlē gandrīz atspēlējās, taču pēdējās piecās minūtēs nespēja panākt izlīdzinājumu.

Puslaika rezultāts Leipcigā un šodienas rezultāts būs vēl viens kritiķis, kas apšauba Bundeslīgas konkurētspēju. Patiešām, neskatoties uz Roberta Levandovska aiziešanu vai varbūt tāpēc, ka Bayern šosezon izskatās neapturams.

Pirmos piecus vārtus guva pieci dažādi vārtu guvēji, un tikai Musiala meta divas reizes. Uzbrukums ar Gnabry un jauno līgumu Manē ir apklusinājis tos, kuri domāja, ka poļu uzbrucēju nevar aizstāt. Ja kas, tad Rekordmeister tagad izskatās bīstamāks un ir izveidojis komandu, kas būs izaicinājums Čempionu līgā, jo Bundeslīgas tituls ir gandrīz otršķirīgs.

"Tā bija pilnībā pelnīta Bayern uzvara," pēc spēles sacīja Frankfurtes Eintracht galvenais treneris Olivers Glāsners. "Mēs zaudējām galvu pēc diviem ātri ielaistiem vārtiem. Bayern pilnībā izmantoja mūsu atvēlēto vietu. Mūs vienkārši pārņēma viņu temps. Tagad mums ir iespēja trešdien spēlēt labāk pret Madrides Real.

Tiem, kas tic, ka Bayern koncentrēšanās uz Čempionu līgu ļaus citiem klubiem izcīnīt titulu, būs jādomā vēlreiz. Rekordmeisters ir ieņēmis katru lomu dubultots — patiesībā tādi cilvēki kā Lerojs Sanē un Kingslijs Komans šobrīd neiekļūtu sākuma XI.

Tomēr šim dominējumam ir arī otrā puse. Bundeslīga ir smagi strādājusi, lai panāktu lielāku starptautisku atpazīstamību. Bayern izpilddirektors Olivers Kāns un valdes loceklis Andreass Jungs pēdējo nedēļu laikā mudinājuši citus Vācijas klubus doties uz ārzemēm, lai palīdzētu pārdot līgu.

Patiešām, Frankfurtes Eintracht (uz Japānu), VfB Stuttgart un 1.FC Köln (abas aizvadīs draudzības spēli Ostinā, Teksasā) jau ir paziņojušas par turnejām Pasaules kausa pārtraukumā novembrī.

Viena lieta ir doties uz ārzemēm; kas cits ir pārliecināt cilvēkus, ka līga ir konkurētspējīga; galu galā Bayern, kas pirmajā mačā uzvarēja Frankfurti ar 6:1, ir šausmīgs optikai — tikai viens skatiens uz futbola Twitter piektdienas vakarā ir viss, kas jāzina par Bundeslīgas centieniem pārdot sevi kā produktu.

Iespējams, ka Bayern sezonas atklāšana retrospektīvi bija šausmīga ideja, un tas ir vēl viens atgādinājums par kluba dominējošo stāvokli un plaisu pār pārējo līgu. Viena no spēlēm, kurām būtu bijusi lielāka jēga, būtu Dortmunde pret Leverkūzeni, kas solās būt sestdienas vakara izrāde.

Šīs divas komandas būs jautri vērot, taču pēc Bayern dominēšanas piektdien, cik daudz fanu būs ārpus bundeslīgas skarbajiem faniem, jo ​​īpaši ar Premjerlīgas atklāšanu tajā pašā nedēļas nogalē?

Manuels Veths ir pasākuma vadītājs Bundeslīgas Gegenpressing Podcast un ASV teritorijas pārvaldnieks plkst nodošana tirgus. Viņš ir publicēts arī Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA un vairākos citos izdevumos. Sekojiet viņam Twitter: @ManuelVeth