Minhenes Bayern beidzas Bundeslīgas krīze ar 4:2 uzvarot Wolfsburg

Uz papīra Minhenes Bayern ir beigusi savu mini krīzi pēc Pasaules kausa. Rekordmeister nedēļas vidū ar 4:0 uzvarēja Maincu DFB Pokal un, kas ir vēl svarīgāk, trīs spēles pēc kārtas noslēdza neizšķirtu 1-1 sēriju, ar 4-2 uzvarot Wolfsburg.

Uzskatot, rezultātu krīze ir beigusies. Taču triumfs pār Wolfsburg parādīja arī daudz trūkumu, ko efektīvāks pretinieks varētu būt labāk izpētījis. Saskaņā ar Bundesliga.com, Volfsburga izvirzījās vadībā xG ar 2.71 līdz 0.68.

Nav pārsteidzoši, ka Bayern galvenais treneris Džulians Nagelsmans piekrita, ka viņa komandai svētdienas vakarā varētu būt nedaudz paveicies. "Uzvara bija izšķiroša," pēc spēles medijiem sacīja Nāgelsmans. "Mēs guvām trīs vārtus no pirmajām trim iespējām, kas mums padarīja vieglāku."

Šķiet, ka šie trīs Kingslija Komana (9' un 14') un Tomasa Millera (19') vārti nogalināja spēli agri, taču Jakuba Kaminska vārti pirmajā puslaikā pavēra durvis Wolfsburg komandai. Pēc tam 54. minūtē Džošua Kimičs tika noraidīts ar otro dzelteno kartīti.

"Mēs bijām pārāk atslābuši pēc 3:0 un ļāvām Wolfsburg atgriezties spēlē," sacīja Nāgelsmans. Tikai pateicoties Džamala Musialas individuālajai maģijai 73. minūtē, Bayern beidzot spēja noslēgt spēli/ Džamala vārti bija izšķiroši,” sacīja Nagelsmans. "Mēs paņemam trīs punktus un virzāmies uz priekšu."

Taču pat pēc ceturtajiem Bayern vārtiem Volfsburga neizgāja. "Wolves" guva sekundi 81. minūtē, kad Matiass Svanbergs beidzot realizēja vienu no savām daudzajām iespējām. Janiks Gerhards tikai mirkli vēlāk guva trešdaļu, taču VAR iejaucās, atņemot cerības uz Volfsburgas atgriešanos.

Rezultāts nozīmē, ka Bayern pagaidām paliks tabulas augšgalā. Par vienu punktu apsteidz Union Berlin, par trim punktiem apsteidz Dortmundi, par četriem punktiem apsteidz Leipcigu un par pieciem punktiem apsteidz Frankfurti. Tomēr visas šīs puses paliek titula izaicinājumā.

Turklāt šīs puses arī būs ņēmušas vērā, ka šī Bayern puse ir pārspējama. Spēlē bija vairākas piespēles, kur rezultatīvāka Wolfsburg komanda varēja gūt vārtus. Bijušā Bayern boss Niko Kovaca trenētais klubs arī uzdāvināja pirmos divus vārtus, ierokoties neiespējamā bedrē.

"Bayern guva trīs vārtus no saviem pirmajiem diviem metieniem, jo ​​Kingsley's bija centrējums, nevis sitiens," pēc spēles Meidai sacīja Kovāks. "Es domāju, ka mums šodien ļoti nepaveicās, ka zaudējām. Viņu individuālā kvalitāte radīja atšķirību.

Bayern, protams, to redzēs savādāk. Nagelsmans un kluba priekšnieki to uztvers kā tipisku Bayern līdzīgu sniegumu. Viņi arī uzsvērs, ka šī uzvara bija nepieciešama nedēļā, kad kapteinis un pašlaik savainotais vārtsargs Manuels Noiers sniedza pretrunīgi vērtētu dubultinterviju laikrakstiem The Athletic un Süddeutsche Zeitung.

Šajā intervijā Noiers asi kritizēja Bayern bosus par sava vārtsarga trenera Tonija Tapaloviča atlaišanu. Lai arī izteikumi, kā tas bieži notiek mediju katlā ap rekorda čempioniem, bija pārspīlēti, sakāve vai neizšķirts pret Volfsburgu noteikti būtu pavēruši slūžas mediju cirkam. Bet tā vietā rezultāts ikvienam Säbener Straße dod laiku nomierināties.

Bet ko rezultāts nozīmē cīņai par titulu? Kā vienmēr, šī rezultāta novērtēšanā patiesība būs kaut kur pa vidu. Bayern ar prieku paņems šos trīs punktus un atgūs sevi formā. Pretinieki ņems vērā, ka Bayern joprojām var uzvarēt laimīgās spēles. Taču klusībā viņi jutīs, ka šosezon ir iespēja iegūt Bundeslīgas titulu.

Manuels Veths ir pasākuma vadītājs Bundeslīgas Gegenpressing Podcast un ASV teritorijas pārvaldnieks plkst nodošana tirgus. Viņš ir publicēts arī Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA un vairākos citos izdevumos. Sekojiet viņam Twitter: @ManuelVeth