Aiz Ty Lue, LA Clippers tagad ir NBA atgriešanās karaļi

Nekad nestāstiet Ty Lue par izredzēm. Viņam tie nebūs svarīgi.

NBA sabiedrība to atklāja 2016. gada jūnijā, tieši tad, kad NBA fināla 7. spēlē atskanēja pēdējais skaņas signāls. Pēc savas Cavaliers komandas vadīšanas — puslaikā slaveni kliedzot uz Lebronu Džeimsu un aicinot viņu atslēgties aizsardzībā — Lū nespēja novaldīt emocijas. Viņš spraucās pa grīdu ar paceltām rokām pret debesīm.

Lai gan viņš atradās dažu Goldensteitas spēlētāju tuvumā, kas sakāvē nokāra galvas, Lū bija vienalga. Viņš nopelnīja svinēšanas brīdi, kas 39 gadus vecajam vīrietim bija praktiski ārpus ķermeņa pieredze. Lue sasniedza kalna virsotni kā galvenais treneris no mazpilsētas, jau zinot, ka viņš nesaņems atzinību par vēsturisko 3:1 atgriešanos uz grandiozākās skatuves. Paredzams, ka šīs priekšrocības gūs Lebrons Džeimss un Kīrijs Ērvings.

Kopš šīs neaptveramās sērijas uzvaras pār vēsturē lielāko regulārās sezonas komandu, Leģenda par Lue ir tikai pieaudzis. Viņa trenera reputācija pēdējos piecos gados ir strauji pieaugusi, viņa laikabiedriem un kritiķiem novērtējot viņa taktisko spožumu, riska uzņemšanās mentalitāti un spēju efektīvi sazināties ar saviem spēlētājiem.

Pēc tam, kad viņam netaisnīgi tika atņemti jebkādi nopelni vai uzslavas par darbu Klīvlendā un viņš tika vainots par katru zaudējumu, scenārijs ir apgriezts. Lū otrais galvenā trenera amats sākās tikai pirms 14 mēnešiem Losandželosā, kad viņš nomainīja savu ilggadējo draugu Doku Riversu. No malas trenera maiņa tika sagaidīta ar dažiem acu groziem. Nacionālā auditorija tobrīd to neuzskatīja par nozīmīgu uzlabojumu, ņemot vērā, ka Lū jau bija treneru kolektīvā sezonas laikā, kad Clippers neattaisnoja cerības.

Tomēr pagājušajā kalendārajā gadā Lue's Clippers ir pilnībā pārveidojuši franšīzes identitāti. Viņa ietekme uz ģērbtuvi ir radījusi darba vidi, kas dod iespēju ikvienam komandas loceklim, tostarp spēlētājiem ar minimāliem līgumiem vai divvirzienu darījumiem.

Neatkarīgi no vispārējās attieksmes, ko Lū ikdienā izmanto, viņa sasniegumi, izraujot Clippers no nožēlojamā deficīta un paliekot pozitīvi jebkurās likstās, ir tas, kas komandai atsaucas. Tas sniedzas arī ārpus spēlētājiem. To atzīst un novērtē viņa darbinieki, kuri palīdz viņam izstrādāt spēles plānu, jo visi zina, ka viņu balsis tiks sadzirdēta un viņu idejas netiks noraidītas.

To cieņu un uzticību, ko Lū ir izpelnījies no savas komandas, apstiprināja viņu brauciens uz Rietumu konferences finālu pagājušā gada jūnijā.

Bet nekļūdieties par to. Šī nesenā neticamo atgriešanās uzvaru virkne un otrā puslaika notikumi tikai papildina spēcīgo spēlētāju atbalstu. Tieši tad, kad domājāt, ka Losandželosas štats nevar pārvarēt 25 punktu atgriešanos Rietumu fināla 6. spēlē pret Jūtu, viņi ir vairākkārt lūguši mūs paturēt alu.

Otrdien Clippers turpināja šokēt NBA visumu - īpaši derību slēdzējus, kuri, visticamāk, piedzīvoja sirdslēkmi, skatoties, kā viņi atkal pulcējas.

Bez Pola Džordža, Kavi Lenarda un Markusa Morisa (trīs startējošie), Lū jau pietrūka šī biedējošā astoņu spēļu izbraukuma brauciena vidū. "Clippers" devās uz Vašingtonu, cerot atgūties pēc zaudējuma Ņujorkā.

Otrās ceturtdaļas vidū bija skaidrs, ka Vašingtonai ir citi plāni. Wizards izbaudīja beatdown, izvirzot Clippers ar pat 35 punktu pārsvaru.

Kad līdz otrās ceturtdaļas beigām bija 1:20, Lue komanda atpalika ar 66:31. Lielākā daļa klātesošo Clippers līdzjutēju, visticamāk, nožēloja pirkumu, un Lū starta spēlētāji vienkārši atradās abos laukuma galos. Bija redzama enerģijas līmeņa neatbilstība starp diviem sastāviem.

Redžijs Džeksons, komandas visvairāk izmantotais spēlētājs ar Džordžu un Lenardu, no laukuma sāka ar 1:9. Ivica Zubac sāka 0-of-5. Šķiet, ka Nikam Batumam, kurš jau pirms šīs spēles bija uzkrājis augstu minūšu skaitu, aizsardzībā nebija pietiekami daudz spēka.

Neviens no šiem trim iesācējiem otrajā puslaikā nenospēlēja nevienu minūti. Lū izdarīja kaut ko tādu, ko viņš nekad nav baidījies izmēģināt, bet ko daudziem profesionāliem treneriem nepietiktu nervu darīt.

Viņš nolika savus veterānus un paļāvās uz jaunākajiem ziedotājiem, lai dotu viņiem dzīvību. Ja viņiem būtu uzbrukuma sula, lai atgrieztos spēlē, tas radītu foršu stāstu. Ja jūs lūgtu Lū godīgu patiesību, viņi, iespējams, neuzvarētu, bet tas vismaz kalpotu kā mācību brīdis visiem iesaistītajiem. Turklāt viņa veterāni jau nākamajā naktī Orlando varēja atpūsties, lai sacenstos.

Līdzīgi kā Clippers 22 punktu atspēlēšanās pagājušajā sezonā pret Atlantu, Lū rezervisti veica grūdienu. Viņu jaunākais talants satricināja komandu uz priekšu, lēnām atdalot Wizards pārsvaru.

Līdz trešās ceturtdaļas beigām LA jau bija samazinājusi deficītu no 35 uz 17. Kad bija atlikušas vēl 12 minūtes, Lū bija jāpieņem lēmums par to, vai atgūt Džeksona-Batuma-Zubaka trio vai izsist. ar karstām rokām.

Pagājušā gada martā pret Hawks viņš beidzot ļāva startētājiem atgriezties spēlē, tiklīdz Lūks Kenards un Teranss Manns nodrošināja dzirksteli.

Šoreiz? Viņš ripināja ar jaunajiem ieročiem, tostarp Kenardu un Mannu.

Džejs Skrubs pieteicās 17 minūtes pēc tam, kad bija izgājis tikai 14 spēles. Džasīss Vinslovs, kurš uzbrukuma cīņu dēļ nav spējis noturēties uz grīdas, spēlēja 23 minūtes. Jaunais Brendons Bostons juniors nospēlēja 20 minūtes, bet rezerves centrs Jesaja Hartenšteins pamāja pāri Zubakam.

Otrajā puslaikā, kad Vašingtona bija pilnībā apstulbusi, Lū rotācijas darbojās. Clippers sagrāva Wizards ar 80:49 pēdējās 24 minūtēs, nodrošinot viena punkta uzvaru.

LA efektivitātes sabrukums abos puslaikos bija vienkārši psihotisks.

• Pirmais puslaiks: 36 punkti, ievācot 50 bumbas (uzbrukuma vērtējums 72.0)
  • Otrais puslaiks: 80 punkti, ievācot 57 bumbas (uzbrukuma vērtējums 140.4)

"Mūsu komanda turpina mest metāllūžņos," pēc spēles sacīja Lū. "Es un mans treneru štābs, mēs vienkārši atrodam veidus un kombinācijas, kas būs lūžņos un panāksim."

Viena lieta ir atspēlēties no 35 punktiem. Skatoties uz priekšu, tai vajadzētu būt iespaidīgākajai daļai no otrdienas "Clippers" atgriešanās uzvaras.

Tomēr, aplūkojot to, kas patiesībā notika pēdējā darbības minūtē, jūs redzēsit vislielāko žokli.

Clippers atpalika ar 113:105, kad bija atlikušas tikai 36.8 sekundes pēc tam, kad Kentavious Caldwell-Pope guva pāreju pēc Kaila Kuzmas piespēles. Tajā brīdī Wizards uzvaras iespējamība bija 98%, pēc ESPN tiešraides modeļa.

Dažas bumbas vēlāk, kad Clippers ieguva bumbu, Vašingtonai vadībā ar 115:109 tikai 10.8 sekundes, Wizards uzvaras iespējamība pieauga līdz gandrīz 99%.

Komandas šādos scenārijos vienkārši nezaudē. Ņemot vērā mājas laukuma priekšrocības, viņi tiešām nezaudē.

Tomēr ne katra komanda cīnās pret Taju Lū vai Lūku Kenardu, kuri pēdējo divu sezonu laikā bijuši divi neticami glābēji Clippers komandai.

Neskatoties uz to, ka taimauta nav palicis, 10.8 sekundes elastīgai grupai joprojām šķiet kā mūžība. Kenards saņēma ienākošo 35 pēdu attālumā no groza, pamanīja KCP stāvam tieši ārpus 3 punktu loka un nolēma pievilkties. Pēc Clippers CourtVision komandas viņš realizēja trijnieku ar 29% sitienu iespējamību un samazināja deficītu līdz 115:112.

Apspriežot šo ārprātīgo notikumu pavērsienu, daudzi norādīs uz Kenarda pēdējo trijnieku. Bet šis bija tikpat svarīgs, un tas izcēla viņa ātro lēmumu pieņemšanu. Ja viņš nepaceļas no 35 pēdu augstuma, sitiens kļūst daudz mazāk atvērts pēc dribla vai diviem. Šī bija viņa labākā iespēja pārvērst spēli ar vienu bumbu, un viņš izmantoja vietu.

Līdztekus veiksmei brīnumainās uzvarās ir nepieciešami arī pretinieku komandas galvu skrāpējoši lēmumi. Tā ir taisnība katrā gadījumā. Paskatieties uz Falcons, kas noslāpē Super Bowl pārsvaru uzbrukuma laikā.

Otrdien Wizards varēja izvairīties no zaudējuma. Pēc Kenarda dziļās bumbas Vašingtona tika izsaukta par piecu sekunžu pārkāpumu sānu līnijā ... pēc taimauta, lai pārliecinātos, ka tas nenotiek. Tas ir vienkārši nepiedodami.

"Wizards" arī sabojāja spēles pēdējo valdījumu, jo pat necentās pieļaut pārkāpumu Džastisam Vinslovam, kad "Clippers" cēla bumbu uz grīdas. Bredlijam Bīlam bija visas iespējas burtiski sagrābt Vinslovu un piespiest tiesnešus pieļaut pārkāpumu, kas būtu nosūtījis uz līnijas slikto šāvēju un faktiski beigtu spēli.

Tā vietā viņi ļāva Vinslovam virzīt bumbu uz laukuma, nodot to 3 punktu snaiperim Kennardā un pēc tam izvēlējās izdarīt pārkāpumu pret viņu šāvienā:

Nav svarīgi, vai šajā mēģinājumā sitiena iespējamība bija 25%. Tam nebija nozīmes, vai Kenards bija nelīdzsvarots un absorbēja kontaktu. Ja tu necieni basketbola dievus un atteiksies spēlēt gudri, tu apdegsies. Kenards apledoja spēli pie līnijas, pabeidzot četru punktu izspēli.

Iespējams, pats smieklīgākais fakts atgriešanās uzvarā: Clippers spēles pēdējās 11 sekundēs panāca 2:36.8. pēc tam, kad otrajā ceturtdaļā guva tikai 13 punktus. Viņi likumīgi kompensēja slikto 12 minūšu garo posmu mazāk nekā 40 sekundēs.

Kad tas kādreiz notiek?

Oficiāli tā bija otrā lielākā atgriešanās NBA vēsturē, atpaliekot tikai no 1996.–97. gada Jūtas Jazz, kas atspēlēja 36 punktu deficītu, pārspējot Denveras Nuggets.

• 1996-97 Jazz: Down 36 pret Denveru, uzvarēja ar četriem.
  • 2021-22 Clippers: 35 pret Vašingtonu, uzvara ar vienu.
  • 2009-10 Kings: Down 35 pret Čikāgu, uzvarēja ar četriem.
  • 2020-21 Celtics: Down 32 pret Sanantonio, trīs uzvaras (OT)
  • 1975-76 Warriors: Down 31 pret Milwaukee, uzvarēja ar vienu.

Lue vadībā Clippers pie tā ir pieraduši. Komanda šķietami ir pieņēmusi sava trenera identitāti, atsakoties rūpēties par tablo un nedodoties prom, kamēr putekļi nav nosēdušies.

"Es netaisos atmest. Es nekad netaisos padoties,” sacīja Lū. "Neatkarīgi no tā, cik smagi ir apstākļi. Tā kā es nāku no Meksikas, Misūri štatā, jūs nekad nepadodieties. Jūs vienmēr mēģināt cīnīties un turpināt censties. Es gribēju ieaudzināt šos puišus, un daudziem no šiem puišiem tas ir.

Veterānus, it īpaši tos, kuriem ir trīsdesmit, kad lepnuma līmenis joprojām ir ārkārtīgi augsts, var viegli satricināt nejaušas nosēšanās dēļ. Turklāt daudzi iesācēji nebūtu uzņēmīgi, ja viņu treneris "sūtīs ziņu" vai mēģina panākt punktu, izvēloties rotācijas beigu puišus pār viņiem.

Tomēr Clippers viss ir savādāk. Pēdējā ieskaitē uz rezervistu soliņa svin Sergejs Ibaka, kurš nospēlēja tikai četras minūtes. Džeksons lec tik augstu gaisā, ka jūs gandrīz baidījāties, ka viņš gūs savainojumus. Zubaks skraida apli, salicis rokas uz galvas. Viss sols demonstrē savu pārpilnību, kamēr viņu kliedzieni tiek uztverti ar patiesu neticību.

"Mūsu puiši uzmundrina — neatkarīgi no tā, kurš piedalās spēlē — mēs uzmundrināsim viens par otru," sacīja Lue. "Neatkarīgi no tā, kurš spēlē. Tā darīja mūsu starteri. Viņi tikai turpināja runāt ar jaunajiem puišiem un nepārtraukti lika viņiem palikt pie tā.

Clippers veterāni izturas ar pazemību un ir parādījuši, cik atbalsta viņi ir, kad runa ir par debitantiem un soliņa atbalstītājiem. Džeksons ir šīs draudzības neatņemama sastāvdaļa, jo viņš panāk ideālu līdzsvaru starp rotaļīgumu un koncentrēšanos.

Lū minēja, ka Džeksons otrdienas puslaikā ieradās ģērbtuvē, Clippers atpaliekot ar 66:36, un sacīja: "Mēs esam tieši tur, kur vēlamies būt!"

Lai gan Lū šobrīd nebija sajūsmā, tas parādīja tieši to, ko Clippers ir izveidojis pēdējo divu sezonu laikā: komanda, kas nekad netic, ka ir beigusies. Viņi nekad nepieņems zaudējumu, ja pulkstenī būs atlicis laiks.

Zināmā mērā otrdienas spēle man atgādināja 2017. gada Cavaliers-Pacers pirmās kārtas sēriju. Precīzāk sakot, 3. spēle.

Izbraukumā Indianapolisā Lū's Cavaliers puslaikā atpalika ar 74:49. Tā bija 25 punktu bedre, un Klīvlenda ļoti viegli būtu varējusi apgāzties un sagatavoties 4. spēlei. Viņiem jau bija sērijā 2:0 pārsvars un viņi zināja, ka viņi ir pārcilvēcisks spēks vārdā Lebrons Džeimss, kurš negrasījās zaudēt spēlē. atklāšanas kārta.

Saprotot, ka viņa komanda aizsardzībā kļūst gatava, Lū izdarīja neiedomājamo. Viņš izvēlējās braukt ar savu soliņu mobu, kurā bija gados vecāks Derons Viljamss, Kails Korvers, Čenings Frajs un Imans Šumperts. Viņš šos puišus savienoja pārī ar Lebronu ilgākiem posmiem.

Vai tas bija, lai pierādītu kādu? Varbūt.

Vai tas bija vienkārši mēģinājums aplikt labākos aizsardzības elementus savam līderim? Var būt.

Vai bija drosmīgi otrajā puslaikā mazāk nekā 10 minūtes apspēlēt tikai divus maksimālos spēlētājus — Kīriju Ērvingu un Kevinu Lavu? Pilnīgi noteikti.

Taču Lū ne par ko nerūpēja uztvere. Viņam rūpēja tikai viena lieta – darīt visu, kas nepieciešams, lai atdzīvinātu komandas enerģiju.

Cavaliers otrajā puslaikā apspēlēja Indiju ar 30 punktu pārsvaru ar 70:40 un izglābās ar piecu punktu uzvaru izbraukumā. Viņš ieskauj Lebronu ar šāvējiem un puišiem, kuri visu atstāja uz grīdas, jo no tā bija atkarīgs viņu darbs. Un tas strādāja.

Tas uzreiz kļuva par labāko vienas spēles atgriešanos Lū trenera karjerā:

Viņš nezināja, ka to apsteigs 37 punktu atrāviens pret Jūtu, arī izslēgšanas spēlēs:

Papildu tam, neviens pie pilna prāta sagaidītu, ka komanda pārvarēs trīs vienas sezonas deficīts ir 24 plus punkti.

Tagad "Clippers" to ir paveikusi, un visi trīs ir notikuši pēdējo divu nedēļu laikā. Viņi 25. janvārī atpalika ar 11 rezultativitāti pret Denveru, lai tikai atgūtu ceļu un nodrošinātu uzvaru:

Pret Lūes protežē Doku Riversu Clippers atrada veidu, kā cīnīties Filadelfijā, neskatoties uz to, ka trešās ceturtdaļas vidū atradās 24 punktu bedrē:

Un, protams, otrdienas iznākums var neatkārtoties. Esmu pārliecināts, ka kādu brīdi nākotnē mēs redzēsim atgriešanos ar 35 punktiem, taču, visticamāk, ne komanda, kas atpaliks par sešiem punktiem, ja atlikušas 10.8 sekundes:

Labāk vai sliktāk, šī ir kļuvusi par Lū specialitāti. Viņu nekad neuztrauc ārēja kritika vai stingra pārbaude, kas attiecas uz spēles treneru lēmumiem. Viņš zina, ka viņam nekad nedraud ģērbtuvju zaudēšana vai tas, ka spēlētāji jūtas necieņas dēļ otrā puslaika soliņa dēļ, galvenokārt tāpēc, ka viņam sezonas sākumā nepieciešams laiks, lai vairotu visu uzticību.

"Tādu kultūru mēs šeit vēlamies izveidot," Lū sacīja, jautājot par komandas spēju pielāgoties.

Domāšana ārpus rāmjiem un atkāpšanās no tā, kas tiek uzskatīts par "tradicionālu", ir tas, kā Lū dod priekšroku trenera darbam. Tādā pašā veidā Ēriks Spoelstra ir guvis panākumus Maiami un Niks Nurss ir kļuvis par novatorisku Toronto treneri, Lū demonstrē savas stiprās puses Losandželosā.