Bleiks Grifins varētu būt vairāk nekā neoficiāls Bostonas Celtics komandas talismans

Ja esat gadījuma basketbola fans, iespējams, nezinājāt, ka Bleiks Grifins joprojām ir līgā, nemaz nerunājot par to, ka pašlaik spēlē Bostonas Celtics. Tomēr viņš tur bija, ne tikai parādījās pirmdienas vakarā iespaidīga uzvara ar sitienu pret Šarlotes "Hornets", taču sākumsastāva izlaušana gan ar Džeilenu Braunu, gan Alu Horfordu nebija pieejami.

Negaidiet, ka tā būs regulāra parādība. Šis Grifinam bija vienkāršs sākums, kas bija tiešs rezultāts nedaudz satriektajai komandai, kas spēlēja otro vakaru savstarpējā cīņā. Galvenais treneris Džo Mazzulla pārsvarā izdarīja šo soli, lai dažus no saviem pastāvīgajiem spēlētājiem uzturētu svaigus, kas nenozīmē, ka tas neatmaksājās. Grifins nekavējoties atstāja iespaidu, komandas punktu guvumu iesākot ar trīspunktnieku, un 22 darbības minūtēs viņš galu galā guva deviņus punktus un izcīnīja četras atlēkušās bumbas.

Skaidrs spilgtākais moments notika otrajā ceturtdaļā, kad Grifins palaida alejas-oop dunk un uz īsu brīdi TD Garden skatītājiem tika dots ieskats spēlētājā, kuru viņš atgriezās savās Lob City dienās. Ja spēle būtu bijusi apšaubāma, Grifins, iespējams, būtu nopelnījis vairāk minūšu, taču tā vietā Celtics ceturtajā ceturtdaļā nopelnīja iespēju iztukšot savu soliņu, līdz ar to tika gūta uzvara ar 140:105.

Ironija ir tāda, ka parastā vakarā Grifins būtu bijis viens no tiem spēlētājiem, kas ir iestrēguši tā soliņa apakšā un gaidīja atkritumu laiku. Pirms pirmdienas Grifins spēlēja neapskaužamu lomu: Cilvēka uzvaras cigāru. Tāpat kā Braiens Skalabrins un Tako Falls pirms viņa, Grifins ir kļuvis par spēlētāju, kuru mājinieki vienmēr mēģina piesaukt vārdā, un tas ir mazāks atšķirību veidotājs, nevis apzīmē, ka spēle jau notiek.

Tā ir sarežģīta loma NBA veterānam, jo ​​īpaši tādam, kurš atradās Slavas zālē, pirms traumu litānija samazināja viņa efektivitāti. Savā pīķa laikā ar Losandželosas "Clippers" seškārtējais Visu zvaigžņu spēlētājs bija viens no NBA dominējošajiem spēlētājiem.

Celtics negaidīja neko tuvu šai Grifina versijai, kad īsi pirms regulārās sezonas sākuma uztvēra viņu. Viņš būtībā tika parakstīts kā "katram gadījumam" rezerves pēc Danilo Gallinari sezonas beigu ACL savainojuma un Roberta Viljamsa arvien satraucošākiem operācijas atjauninājumiem. Kad darījums tika paziņots, vislabākais scenārijs šķita kā pazīstams vecs stāsts, kurā krītoša zvaigzne nodrošina čempionvienības "veterānu vadību", cerot beidzot iegūt savu nenotveramo pirmo gredzenu.

VAIRĀK NO FORBIEMBostonas Celtics paraksta Bleiku Grifinu pēc sliktām ziņām par savainojumiem

Tas patiešām ir bijis stāsts līdz šim brīdim. Tā kā "Celtics" turpina būt karstākā komanda NBA, Grifins ir piedalījies tikai astoņās spēlēs un kopumā nospēlējis 100 minūtes. Tāds ir triks, lai reģistrētos komandā, kas jau ir pretendente uz čempionātu: var pat nebūt nozīmes tam, vai tu spēj uzņemties lielāku lomu nekā “neoficiālā komandas talismana”, jo spēles laika vienkārši nav.

Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka "Celtics" grasās apspēlēt Grifinu tikai bezjēdzīgās situācijās. "Viņš var mums daudz dot," Mazzulla teica pēc pirmdienas spēles. "Viņš tiešām ir fizisks. Viņš labi ekrānā. Viņa spēja sasist uzbrukuma stiklu un viņa aizsardzības komunikācija ir patiešām laba ar mūsu sistēmu. Būs brīži, kad mums viņš būs vajadzīgs.

Kad "Celtics" pirmo reizi paziņoja par līguma noslēgšanu, bija iemesls aizdomāties, vai viņam ir pietiekami daudz tvertnes, lai vajadzības gadījumā sniegtu savu ieguldījumu. Grifina uzstāšanās pirmdien viņiem vismaz liecināja, ka viņš var piecelties, kad tiks nosaukts viņa vārds. Līdz šim lielākā daļa, ko esam dzirdējuši par Grifinu, ir bijusi viņa vērtība kā “klātbūtne ģērbtuvē”, taču ir skaidrs, ka viņš arī joprojām var paveikt dažas lietas īstajā laukumā.