Izcilā Brazīlija apžilbina pirms Pasaules kausa

Daudzos veidos Tunisija pārstāvēja Brazīlijas pēdējo pārbaudījumu. Drudžainajā Parc des Princes, kas bija izraibināts ar sarkaniem krekliem un Esperance krāsām, Tunisijas atbalstītāji, kas dažu dienu laikā bija izņēmuši visas biļetes, izprovocēja pieckārtējo pasaules čempioni Brazīliju, izsaucot valsts himnu, izmantojot lāzeru. pildspalvas un, nosodoši, mest banānu Ričarlisonam.

Tunisijas futbolisti nevairījās no smagas cīņas un rupjiem izaicinājumiem. Šķita, ka viņi savu sīvo līdzjutēju priekšā gribēja pierādīt punktu. 42. minūtē Kartāgas ērgļi tomēr tika samazināti līdz desmit cilvēkiem, jo ​​Dilans Brons vienu reizi pārāk daudz bija mērķējis pret Neimaru.

Uz brīdi pat Brazīlijas treneris Tite, apkārt esošā naidīguma uzliesmots, aizrādīja pret Bronu, taču viņa komanda bija nokomplektēta un izšķiroši jau bija vadībā ar 4:1. Tunisija bija mēģinājusi iebiedēt savu pretinieku un cieta neveiksmi. Līdz puslaikam Āfrikas komanda vairs nebija spēlē, atspoguļojot Ganas izmisumu dažas dienas iepriekš Havrā.

Brazīlija uzbrukumā atkal izmantoja 3-2-5 izvietojumu. Freds pacēlās uz augšu, un malējais aizsargs Danio iesita centrālajā vidējā līnijā līdzās Kasemiro. Dubultais šarnīrs ļāva Fredam, Paketai, Neimāram, Rafinai un Ričarlisonam pārņemt Tunisijas kasti. Kad "Flamengo" spēlētājs Pedro 73. minūtē iemeta pēdējos vārtus, un Madrides "Real" spēlētājs Viniciuss Juniors puslaikā no rezervistu soliņa, Brazīlija panāca 5:1.

Jaunākais zēnu brīnums, Vinicius Junior, 22, ir noderīgs Brazīlijai. Ja neņem vērā viņa prasmes, Viniciusa sapratne ar Neimāru plaukst. Pirmām kārtām viņa parādīšanās ir atbrīvojusi no 10. numura nasta. Brazīlija visilgāk ir bijusi atkarīga no Neimara. Pēdējais Pasaules kauss bija piemērs. Ar nogurušām kājām Neimārs izvilka turnīru gan pats, gan Brazīlija. Pārāk bieži Brazīlija piespēlēja bumbu savam lodestaram, meklējot risinājumu, un, kad Tibo Kurtuā apgāza savu kērlinga sitienu pēdējās minūtes astotniekā, Brazīlija vairs nebija. Kazaņa patiešām bija kļuvusi par diženo kapsētu.

Šī sakāve satricināja Titi. Viņš ir atzinis, ka zaudējis miegu sirdi plosošās izslēgšanas dēļ. Brazīlijai ir tendence prognozējami reaģēt uz Pasaules kausa izkrišanu: inkvizīcija un dvēseles meklēšana; ierodas jauns menedžeris, un laukā vairāk aizsardzības pussargu. Stratēģija darbojas reģionālajās kvalifikācijās, bet atrisinās Pasaules kausa izcīņā. Seko jauna inkvizīcija un cikls atkārtojas.

2018. gadā CBF lauza tradīcijas un pie stūres saglabāja Titu — pirmo treneri, kurš palika amatā kopš Mario Zagallo 1970. gadā. Taču Tite bija pakļauts spiedienam — gan fani, lai uzvarētu 2019. gada Copa America, gan viņš pats, lai atjaunotu komandu. Pamazām viņš to arī izdarīja, bieži atkārtojot savu mantru, ka sniegums ir svarīgāks par rezultātu. Pēdējā trešdaļā viņš izveidoja komandu ar lielu taktisku elastību, pārvietojot visus Neimāru, Viniciusu Junioru, Ričarlisonu un Rafinju, taču nekad īsti neuzticējās Lukasa Paketa aizsardzības spējām, lai spēlētu viņu vidējā līnijā, tādējādi izmitinot visus šos četrus uzbrucējus. uzreiz.

Brazīlija pārspēja kvalifikācijas spēles un atstāja iespaidu gan pret Ganu, gan Tunisiju. Dienvidamerikāņi 27. gadā ir guvuši 2022 vārtus, taču forma un neapstrādātie dati atspēko Tites bažas: kā viņa komanda reaģēs, kad Katarā tiksies ar Eiropas elites komandām? Ir pagājuši trīs gadi, kopš Brazīlija pēdējo reizi apspēlēja pretinieku no Vecā kontinenta, kā rezultātā ar 3:1 tika uzvara pret Čehiju. Gatavojoties Pasaules kausa izcīņai Krievija, Brazīlija tikās ar turnīra saimnieci Vāciju un Austriju. Tite ļoti vēlējās testus pret Eiropas komandām un bija apsēsts ar to, kā uzņemties piecu cilvēku aizsardzību.

Līdz ar Nāciju līgas ieviešanu Brazīlijai vairs nav tādas greznības, kā testēt pret Vāciju un citiem Eiropas smagsvariem. Pirms 2026. gada Pasaules kausa CBF vēlējās modernizēt Dienvidamerikas desmit komandu maratona Pasaules kausa kvalifikācijas formātu, lai atvērtu durvis dalībai Nāciju līgā. Diemžēl Čīle jau bija pārdevusi savas apraides tiesības 2026. gada ciklam, neatstājot brazīliešiem citas alternatīvas, kā vien pieņemt pašreizējo formātu.

Tātad būs nervi, kad Tite 24. novembrī izies Lusail stadionā, lai stātos pretī Serbijai. Brazīlijai nevajadzētu būt problēmām ar izkļūšanu no grupu turnīra, bet tad Eiropas labākie sagaida izslēgšanas spēļu fāzē. 2002. gadā Brazīlija bija pēdējā Dienvidamerikas izlase, kas uzvarēja Pasaules kausā. Kopš tā laika Eiropa ir nostiprinājusi savu dominēšanu pasaules finālturnīrā, taču Tite Brazīlijas pašreizējo 15 nepārspēto maču sēriju ir nosaucis par savas komandas līdz šim labāko laiku. Ar mazāku atkarību no Neimara, taktisko elastību un Eiropas vadošajām komandām, kas meklē savu formu, zvaigznes varētu būt līdzvērtīgas Brazīlijas sestajai vietai.