Karloss Alkarass ir pirmais vīrietis, kurš uzvarējis Novaku Džokoviču un Rafaelu Nadalu tajā pašā māla laukumā

Karloss Alkarass tiek uzskatīts par vīriešu tenisa nākotni.

Bet nākotne var jau būt klāt.

Pēc vienas dienas notriekt 21-kārtējo Grand Slam čempionu Rafaelu Nadalu 19 gadus vecais spānis ceturtdaļfinālā Madridē apspēlēja pasaules ranga pirmo numuru Novāku Džokoviču ar 1-6(7), 5-7, 5-7(6), pusfinālā pēc 5 stundām un 3 minūtēm. Alcaraz, kuram ceturtdien apritēja 36 gadi, svētdienas finālā tiksies ar Stefanosu Cipasu vai Aleksandru Zverevu.

Saskaņā ar ATP datiem Alkarass, kurš pasaules rangā ieņem 9. vietu, kļuva par pirmo vīru, kurš uzvarējis Nadalu un Džokoviču, kuri kopā izcīnījuši 41 Grand Slam titulu, tajā pašā māla seguma sacensībās un 12. vietā uz visiem segumiem. Viņš ir vienīgais pusaudzis, kurš uzvarējis Nadalu uz māla seguma.

Argentīnietis Deivids Nalbandians 2007. gadā Madridē uzvarēja Nadalu, Džokoviču un Rodžeru Federeru, kad turnīrs tika aizvadīts uz cietā seguma.

Piektdien pirmo reizi pārspējot Nadalu, Alkarass jokoja: "Es nosūtīšu Nalbandianam īsziņu, kā viņam tas izdevās."

"Es domāju, ka viņš uzvarēs vienā no nākamajām četrām galvenajām turnīrā, un es domāju, ka viņš būs pirmais pusaudzis, kurš uzvarēs pēc Nadala," Tennis Channel sacīja bijušais pasaules ranga pirmais numurs Džims Kurjers. "Redzēsim, redzēsim."

Alkarass neuzrādīja acīmredzamas problēmas potītes savainojuma dēļ, ko guva uzvarā pār Nadalu.

Viņš uzvarēja 51 uzvarētāju pret 57 nepiespiestajām kļūdām un izcīnīja 13 no 17 neto punktiem. Džokoivcam bija 24 uzvarētāji un 31 nepiespiestā kļūda, un pie neto bija tikai 11 no 25.

Viņš uzlika tenisa klīniku ar satricinošu bāzes līniju un asiem leņķiem, kas sajaukti ar milzīgu pieskārienu metienam. Pēc kritiena pirmā seta taibreikā viņš pārņēma vadību otrajā setā un turpināja izrādīt gatavību izmantot sitienu no abiem spārniem. Viņš uzvarēja otro setu, dzenot Džokoviča dropsitienu un veikli trāpot "forehand" uzvarētājam atklātā laukumā.

Trešajā setā Alkarass vēlreiz izmantoja "forehand" sitienu, lai noturētu vadību ar 3:2.

Viņš sagrāva "forehand" uzvarētāju, lai noturētu servi pie rezultāta 4:3, un pēc tam izsita pūli ar dūri.

Džokovičam servējot pie rezultāta 4:5, 30, Alkarass noslēdza ilgstošo ralliju, izraujot vēl vienu "forehand" uzvarētāju atklātā laukumā, nogādājot viņu līdz mačbumbai. Džokovičs atbildēja ar dūzi uz "backhand" stūri. Džokovičs vēlāk noturēja 5 visus un sažņaudza dūri.

Pēc tam Alkarass izmantoja sitienu servju sēriju, lai satricinātu Džokoviču, un noturējās vadībā ar 6:5.

Taibreikā Alcaraz nopelnīja priekšlaicīgu minibreiku un pēc tam atrāva ar divu roku "backhand" līniju, panākot 3:1.

Serbējot pie rezultāta 5:3, Alcaraz nespēja tikt galā ar dziļu Džokoviča atgriešanos un serbs pietuvojās 4:5.

Pēc tam Džokovičs izsmidzināja garu "forehand" sitienu, novedot spāni līdz mačbumbai. Džokovičs to izglāba ar serves uzvarētāju.

Otrajā mačbumbā Alcaraz servēja pie rezultāta 6:5 un iesita "forehand" uzvarētāju atklātā laukumā, pēc tam ietriecot bumbu tribīnēs un apskāva Džokoviču pie tīkla.

Šī bija abu spēlētāju pirmā savstarpējā spēle, lai gan viņi iepriekš šajā turnīrā trenējās.

"Esmu pārliecināts, ka Džokovičs to darīja tīšām, gribēja trāpīt pret šo uzlecošo zvaigzni," ēterā sacīja Kurjers.

Abu salīdzināšana jau ir sākusies.

Alcaraz tagad ir 10-6 pret Top 10 pretiniekiem, savukārt tajā pašā vecumā - 19 gadi un 2 dienas - Džokovičs bija 1-5.

"Esmu redzējis Federeru, Nadalu un Džokoviču, kad viņi bija jauni, bet pēdējo 30 gadu laikā." teica Riks Mači, kurš trenēja Endiju Rodiku Venusu un Serēnu Viljamsu, "Es neesmu redzējis nevienu tādu kā Karloss Alkarass."