Karloss Alkarass, Novāks Džokovičs gatavojas episkai Francijas atklātā čempionāta cīņai

Ir noteikts sapņu pusfināls Francijas atklātajā čempionātā.

Pasaules ranga pirmais numurs Karloss Alkarass un 1. numurs Novaks Džokovičs piektdien tiksies vēsturiskā cīņā pēc tam, kad abi spēlētāji otrdien uzvarēja ceturtdaļfinālā.

"Šī ir sadursme, kuru mēs kā tenisa fani vēlējāmies," telekanālam Tennis Channel sacīja divkārtējais Francijas atklātā čempionāta čempions Džims Kurjers.

"Viņi pēdējā laikā nav varējuši spēlēt daudzos vienādos turnīros traumu un vakcinācijas statusa dēļ, taču viņi ir šeit, un mēs esam ieslodzīti piektdienas pēcpusdienā. Tas būs kaut kas ļoti īpašs. ”

Džokovičs un Alkarass tikušies tikai vienu reizi, spānim 2022. gadā Madrides pusfinālā apspēlējot serbu, ceļā uz titulu. Viņš ceturtdaļfinālā pārspēja Rafaelu Nadalu, kļūstot par pirmo vīru, kurš vienā un tajā pašā māla segumā nogalinājis abus milžus.

Otrdien 36 gadus vecais Džokovičs bija pirmais, pirmo setu nolaižot uz 11.numuru Karenu Hačanovu no Krievijas, bet pēc tam atspēlējot uzvaru ar 4-6, 7-6(0), 6-2, 6-4.

20 gadu vecais Alkarass pēc tam uzveda uz malkas šķūni 5. gadā Džokoviča vicečempionu Stefanosu Cipasu, kurš tika iznīcināts ar 2021:6, 2:6, 1:7(6). nakts mačs. Alcaraz uzvarēja septiņos geimos pēc kārtas, apvienojot otro un trešo setu. Cipass nosargāja trīs mačbumbas trešajā setā pirms rallija, lai piespiestu taibreiku, kur viņš atspēlēja vēl divas mačbumbas, pirms Alcaraz uzvarēja to ar servi un sitienu.

Šis ir trešais gads pēc kārtas, kad parakstu spēle finālā nenotiks. 2021. gadā Nadals un Džokovičs tikās pusfinālā, Džokovičam gūstot virsroku. 2022. gadā Nadals un Džokovičs tikās ceturtdaļās, un Nadals tika ceļā uz savu 14. Francijas atklātā čempionāta titulu.

Šoreiz Džokovičs var aizstāt Alkarasu ATP ranga 1. vietā, Parīzē paceļot rekordaugstu 23. "major" titulu. Alkarazs cenšas iegūt otro galveno titulu pēc uzvaras ASV atklātajā čempionātā pagājušā gada septembrī.

Alcaraz ir likmju favorīts, lai uzvarētu titulu ar -160 pēc FanDuel, bet Džokovičs nākamais pie +200.

Turnīra uzvarētājs mājās pārvedīs aptuveni 2.5 miljonus dolāru, bet pusfinālisti saņems 683,698 1,248,019 dolārus. Otrās vietas ieguvējs nopelna USD XNUMX XNUMX XNUMX.

Pret Hačanovu Džokovičs nenopelnīja breikbumbu pirmajos divos setos, bet paaugstināja savu spēli, sākot no otrā seta taibreika Kortā Filipam-Čatjē, izcīnot uzvaru 3 stundās un 38 minūtēs.

"Manuprāt, viņš bija labāks spēlētājs lielāko daļu [pirmo] divu setu," savā intervijā laukumā sacīja Džokovičs. "Man bija grūti atrast savu ritmu. Pieļāvu daudz nepiespiesto kļūdu un mačā ienācu diezgan lēni, diezgan gausi. Bet es patiešām nospēlēju perfektu [otrā seta] taibreiku, un no tā brīža es spēlēju pāris līmeņus augstāk nekā sākumā.

"[Bija] neliels bailes ceturtā seta beigās, bet man izdevās izcīnīt astoņus punktus pēc kārtas, lai to pabeigtu. Tā ir liela cīņa. Tas ir kaut kas tāds, ko jūs sagaidāt Grand Slam turnīra ceturtdaļfinālā. Jūsu uzvaras netiks nodotas jums. Jums tie ir jānopelna, tāpēc es priecājos pārvarēt šodienas lielo izaicinājumu.

Lai gan pagājušajā mēnesī bija liela ažiotāža par iespējamo Alkarasa-Džokoviča finālu Romā, neviens spēlētājs tik tālu netika. Alcaraz sarūgtināja pasaules ranga 135. vietā esošais Fabians Marozsans astotdaļfinālā, kas ir neapšaubāmi gada lielākais satraukums. Džokovičs ceturtdaļfinālā ar 32-6, 2-4, 6-6 zaudēja iespējamajam finālistam Rūnam.

Rune, ar 6. numuru izliktā, paliek dzīva Roland Garros izlozes pēdējā daļā un trešdien tiksies ar 4. numuru Kasperu Rūdu vienā ceturtdaļfinālā.

Otrā ceturtdaļfinālā trešdien tiksies ar 22.numuru Aleksandrs Zverevs no Vācijas, argentīnieti Tomasu Martīnu Ečeveriju.

Turnīrs atklājās, kad savainojuma dēļ izstājās 14-kārtējais Francijas atklātā čempionāta čempions un pasaules ranga 15. numurs Rafaels Nadals.

Vēlāk viņš paziņoja, ka 2024. gadā būs viņa pēdējā turnejas sezona.

Bez Nadala turnīrā 11. jūnijā trofeju pacels kāds cits.

"Tagad ir iespēja Roland Garros, kad Rafa nav izlozē," sacīja Džims Kurjers pirms turnīra. "Es domāju, paskatieties, mēs nezinām, kādu līmeni Rafa būtu spējis sasniegt, ja viņš būtu pietiekami vesels, lai to izmēģinātu, taču viņš joprojām ir Rafa, un ir skaidrs, ka ir iebiedēšanas faktors.