Sinsinati Bengals svētdien spēlē 4. AFC titula spēlē, izcīnot pirmo uzvaru Super Bowl

Sinsinati Bengals atrodas neierastā situācijā.

Svētdien komanda AFC čempionāta spēlē otro gadu pēc kārtas tiksies ar Kanzassitijas "Chiefs". Tā ir tikai ceturtā reize franšīzes vēsturē, kad Bengals spēlē konferences titula spēlē. Viņi uzvarēja iepriekšējās trīs spēlēs šajā kārtā un iekļuva Super Bowl turnīrā, kur katru reizi zaudēja.

Tomēr lielu daļu franšīzes vēstures Bengals bija viena no līgas vismazāk veiksmīgākajām franšīzēm.

Līdz pagājušā gada janvārim viņi nebija uzvarējuši izslēgšanas spēlēs 31 gadu laikā, zaudēšana septiņas Wild Card kārtas spēles šajā laika posmā, tostarp piecas pēc kārtas no 2011. līdz 2015. gadam. Un izņemot trīs sezonas, kurās viņi piedalījās Super Bowl turnīrā, viņiem ir tikai viena uzvara izslēgšanas spēlēs. Tas notika 6. gada 1991. janvārī, kad Bengals uzvarēja Hjūstonas Oilers ar 41:14 Wild Card spēlē, kad aizsargs Bumers Esiasons iemeta divas piespēles un skrēja pēc vēl vienas.

Nākamajā nedēļā viņi ar 20:10 piekāpās Losandželosas "Raiders", izslēgšanas spēļu uzvaras sausuma sākumam, kas beigsies tikai 15. gada 2022. janvārī.

Tagad ar aizsargu Džo Burou pie stūres Bengals pirmo reizi spēlē savstarpējās AFC titula spēlēs. Sinsinati ir mazākumā pret "Chiefs" un spēlē sarežģītā ceļa vidē, taču "Bengals" ir uzvarējusi "Chiefs" pēdējos trijos mačos, kuros visos izšķīra trīs punkti, tostarp 27. decembrī Sinsinati tika uzvara ar 24:4.

Šeit ir apskatāmas pārējās trīs Bengals AFC titula spēles:

10. gada 1981. janvāris — Bengals Sinsinati uzvar Sandjego Chargers ar 27:7.

Bengals iekļuva 1981. gada sezonā, trīs sezonas pēc kārtas ieņemot pēdējo vietu savā divīzijā. Un viņi tikai trīs reizes bija iekļuvuši izslēgšanas spēlēs, katru reizi zaudējot pirmajā kārtā.

Tomēr Sinsinati komandai bija izrāviena sezona, iegūstot 12:4, uzvarot AFC Central un izcīnot konferences 1. numuru izslēgšanas spēlēs. Pēcsezonu Bengals atklāja ar 28:21 uzvara pāri Bufalo Bills, kā aizsargs Kens Andersons ceturtajā ceturtdaļā iemeta spēles uzvarētāju piezemējumu iesācējam Krisam Kolinsvortam, kurš tagad ir NBC vadošais spēļu analītiķis.

Nākamajā nedēļas nogalē Bengals uzvarēja Chargers ar 20 punktu pārsvaru zināms kā “Freezer Bowl” auksto apstākļu dēļ: mērens bija -9 grādi, savukārt vēja vēsums bija -59 grādi. Andersons iemeta divus piezemējumus, kamēr aizsardzība spiests Chargers All-Pro saspēles vadītājs Dens Fouts, kurš guva 15 no 28 par vienu piezemējumu un divām pārtvertām bumbām un tika divreiz atlaists.

Super Bowl turnīrā 24. janvārī Detroitā Bengals zaudēja, 26:21, Sanfrancisko 49ers, kas izcīnīja savu pirmo titulu. Sanfrancisko saspēles vadītājs Džo Montana tika nosaukts par spēles vērtīgāko spēlētāju pēc 14 jardu rezultāta 22 no 157, piezemējuma un vēl viena piezemējuma.

8. gada 1989. janvāris — Bengals Sinsinati uzvar Buffalo Bills ar 21:10.

Bengals uzvarēja savā divīzijā un iekļuva izslēgšanas spēlēs kā AFC 1. numurs ar bilanci 12:4. Viņi HAD lielākā punktu starpība (119 punkti) līgā un vidēji NFL labākais 28 punkti spēlē.

Pēc atspēlēšanās Sinsinati Jaungada vakarā atklāja izslēgšanas spēles pret Sietlas Seahawks, AFC West čempioni. Puslaikā Bengals bija uz priekšu, 21:0, pēc trim piezemējumiem. Pēc tam Seahawks ceturtajā ceturtdaļā guva divus piezemējumus, panākot 21:13, un atguva bumbu, kad bija atlikušas aptuveni divas minūtes, taču vārtus neguva.

AFC titula spēlē tika izcīnītas divas labākās komandas un regulārās sezonas mača atkārtota spēle, kurā Bengals 35. novembrī savā laukumā uzvarēja Bills ar 21:27. Bengals uzvarēja atkal izslēgšanas spēlēs, kad viņi 50 reizes palaida bumbu 175 jardus un divus piezemējumus, un pēc kontrolspēles laika bija pārsvars ar 39:29 līdz 20:31. Bills saspēles vadītājs Džims Kellijs iemeta trīs pārtvertas bumbas un izpildīja tikai 14 no 30 piespēlēm.

Super Bowl bija atspēlēšanās no spēles septiņus gadus iepriekš, un tai bija tāds pats iznākums. Šoreiz uzvarēja 49ers. 20:16, kulminācijā ar Montanas 10 jardu piezemējumu piespēlei Džonam Teiloram, kad bija atlikušas 34 sekundes. Tas bija ierindota kā 21. lielākā spēle NFL vēsturē un bija sirds lauzējs Bengals komandai, kas bija priekšā, neskatoties uz to, ka Esiasons izpildīja tikai 11 no 25 piespēlēm un iemeta pārtvertu bumbu.

30. gada 2022. janvāris — Kanzassitijā Bengals pagarinājumā ar 27:24 uzvar Chiefs.

Bengals bija viena no pagājušā gada pārsteiguma komandām. Viņi bija ieņēmuši pēdējo vietu divīzijā trīs gadus pēc kārtas un nebija iekļuvuši izslēgšanas spēlēs kopš 2015. gada.

Tomēr Sinsinati uzvarēja trīs no pēdējām četrām regulārās sezonas spēlēm, uzvarēja AFC North un iekļuva izslēgšanas spēlēs ar 4. numuru. Viņi uzvarēja savvaļas kāršu spēle 26:19 pār Lasvegasas Raiders, kas ir viņu pirmā uzvara izslēgšanas spēlēs kopš 1991. gada janvāra. Nākamajā nedēļā Bengals devās uz Tenesī un uzvarēta ar 1. numuru izliktais Titans ar 19:16, kad sitiena izpildītājs Evans Makfersons izdarīja 52 jardu vārtus, kad laiks beidzās.

Bengals atkal devās uz AFC titula spēli. "Chiefs" bija 2. numurs un favorīti, konferences čempionātā aizvadot ceturto sezonu pēc kārtas.

Puslaikā "Chiefs" izvirzījās vadībā ar 21:10, lai gan spēle ne tuvu nebija beigusies. "Bengals" guva nākamos 14 punktus, tostarp Makfersona 52 jardu metienu, kas Sinsinati izvirzīja vadībā ar 24:21, kad bija atlikušas tikai vairāk nekā sešas minūtes.

Nākamajā piedziņā Chiefs saspēles vadītājs Patriks Mahomess izpildīja piecas piespēles pēc kārtas, tostarp trevisam Kelsam, kurš atvairīja divus jardus, gūstot Kanzassitijai pirmo un vārtus uz 5 jardu līnijas, 1:30 atlicis. Taču trešajā vietā no 9 jardu līnijas Mahomess tika atlaists un piespēlēts, bet Kanzassitija atguvās pie 26 jardu līnijas.

Pēc tam "Chiefs" vērsās pret kicker Harisonu Batkeru, kurš realizēja 44 jardu vārtus, kad beidzās laiks, lai spēli nosūtītu uz pagarinājumu. Kanzassitija uzvarēja monētas mešanā un ieguva pirmo pagarinājumu, bet "Chiefs" atspēlēja trīs piespēles. Pēc nākamās bumbas zem groziem Makfersons atkal guva vārtus, realizējot 31 jardu nosūtot Bengals savā pirmajā Super Bowl 33 gadu laikā.

Tāpat kā Bengals 1989. gada janvārī Super Bowl, viņi izvirzījās vadībā otrajā puslaikā. Sinsinati vadībā izvirzīja Losandželosas Rams ar 20:13, gūstot Makfersona vārtus, 10:15 atlikušajā trešajā trešdaļā. Taču viņi atkal vārtus neguva un zaudēja, 23:20, kad Rams saspēles vadītājs Metjū Stefords ar 1:1 iemeta 25 jarda piespēli Kūperam Kupam. Kups guva astoņas tvērienas 92 jardus un divus piezemējumus, kā arī tika atzīts par Super Bowl vērtīgāko spēlētāju.