Koko Gofa 13 gadu laikā ir kļuvusi par jaunāko amerikānieti, kurš sasniedzis US Open ceturtdaļfinālu

Pēdējā mačā ar Džanu Šuai svētdien ASV atklātajā čempionātā Koko Gofa sprintā pārskrēja uz sitiena, un viņam izdevās saņemt bumbu ar divām rokām pāri tīklam.

Uzbrūkot uz priekšu, Šuaja trāpīja ar forhend sitienu tīklā, zaudējot punktu, un Gofa turpināja skatīties uz savu spēlētāja lodziņu un sāka kustināt labo rādītājpirkstu Dikembe Mutombo stilā. Šuai pielika abas rokas uz galvas sāniem un paskatījās uz leju, zinot, ka viņa ir uzspridzinājusi šķietami vieglu zalves uzvarētāju.

18 gadus vecais Gofs pēc tam noslēdza spēli un maču ar rezultātu 7:5, 7:5 1 stundas un 57 minūšu laikā, kļūstot par jaunāko amerikāņu ceturtdaļfinālisti ASV atklātajā čempionātā kopš Melānijas Oudinas 2009. gadā. Gofs guva 33 uzvarētājus pret 25 nepiespiesti. kļūdas un piecas reizes salauza Shuai.

"Tas jūtas ārprātīgi, es domāju Ashe Stadium skandējot manu vārdu," viņa sacīja tiesā. “Pēdējā maiņas reizē es centos nesmaidīt uz soliņa. Centos noturēties mirklī, galvā smaidīju. Es nespēju noticēt, ka jūs, puiši, tā skandējāt. Tas ir traki."

Nr.12 Gauff ir savā trešajā lielajā ceturtdaļfinālā, bet pirmais savā mājas Slam. Viņa sasniedza Francijas atklātā čempionāta finālu šī gada sākumā, zaudējot pasaules ranga 1. vietai Igai Svjatekai, un tagad vēlas veikt vēl vienu dziļu skrējienu Ņujorkā. Gofa ir uzvarējusi 11 no pēdējām 13 galvenajām spēlēm.

Viņa nopelnīs 445,000 705,000 USD par ceturtdaļas sasniegšanu un 2.6 1.3 USD par iekļūšanu pusfinālā. Čempions mājās pārvedīs XNUMX miljonus dolāru, bet otrās vietas ieguvējs - XNUMX miljonus.

"Es domāju, ka tas ir tik lieliski šim sportam, Koko ir tik labi runājis," ēterā sacīja bijusī Austrālijas atklātā čempionāta čempione un ESPN analītiķe Karolīna Vozņacki. "Manuprāt, viņa ir ļoti pērkama, acīmredzami lieliska tenisiste, tāpēc tā ir tik laba tenisam.

"Tagad, kad Serēna attīstās, mums ir jauni spēlētāji, un to ir jautri redzēt."

Nākamajā mačā viņa tiksies ar 17. numuru Karolīnu Garsiju, kura svētdien nosūtīja amerikānieti Elisonu Riske-Amritraju ar 6:1, 6:4 un joprojām ir karsta pēc uzvaras Western & Southern Open turnīrā Meisonā, Ohaio štatā, iekļūstot atklātajā čempionātā.

"Viņa tagad spēlē kādu, kas pēdējos mēnešos ir degusi," par Garsiju sacīja Vozņacki. "Nav viegla ceturtdaļfināla spēle, taču šajā turnīra posmā tas kļūst grūts. Tā kā Koko ir mājās ar mājas laukuma priekšrocībām, tas būs lielisks mačs.

Vēl divas amerikānietes - 8.numurs Džesika Pegula un 19.numurs Daniela Kolinsa - savas ceturtās kārtas spēles aizvadīs pirmdien.

Slouna Stīvensa 2017. gadā bija pēdējā amerikāniete, kas uzvarēja ASV atklātajā čempionātā, un Sofija Kenina Austrālijas atklātajā čempionātā bija pēdējā, kas uzvarēja "major" turnīrā.

"Man ļoti patīk tas, ko es redzu no Kolinsa, es domāju, ka viņai ir lieliska iespēja," ēterā sacīja ESPN vadītājs Breds Gilberts. "Un es domāju, ka Koko ir kļuvis daudz labāks. Es domāju, ka izlozē ir kāda iespēja. Tas pats ar Pegulu

"Es nebūtu pārsteigts, ja mums būtu vismaz trīs amerikānietes ceturtdaļā, un es nebūtu pārsteigts, ja mums būtu viena uzvara. Es domāju, ka vēl ir iespēja.”

22. numurs Frānsiss Tiafo ir vienīgais amerikānis, kurš palicis astotdaļfinālā, bet pirmdien ceturtajā kārtā viņam jātiekas ar 16. numuru Rafaelu Nadalu. Nadals šosezon "Grand Slam" mačos ir ar 2:22 un ir uzvarējis Austrālijas un Francijas atklātajos čempionātos.

Neviens amerikānis nav izcīnījis Grand Slam titulu kopš Endija Rodika 2003. gada ASV atklātajā čempionātā, kurā piedalījās 74 turnīri.