Kostarika nogremdē Jaunzēlandi, lai kvalificētos Pasaules kausam

Viņiem piederēja lielākā daļa spēles un iespējas. Viņiem pat bija bumba vārtu aizmugurē pēc instinktīvas, tuvas distances, ko izdarīja talismaniskais uzbrucējs Kriss Vuds, taču tiesnesis Abdulla Hasans Mohameds meta krītu no vārtiem par Metjū Gārbeta pārkāpumu.

Jaunzēlandes baltie bija pārliecināti un izlēmīgi, taču futbols elites līmenī bieži ir pārpilns un nepielūdzams. Komandas uzvar un zaudē mačus acumirklī. Jau pēc trim minūtēm veterāns uzbrucējs Džoels Kempbels (Joel Campbell), kurš savulaik no "Arsenal", sasniedza perfektu skrējiena laiku, sasniedza pusaudzes Džuisona Benetes zemu centrējumu un ieraidīja bumbu mājās, 1:0.

Tas bija Kostarikas pirmais un pēdējais uzbrukums pirmajā puslaikā. Ticos bija sapņu sākums. Viņiem bija 87 minūtes, lai iegūtu pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausu. Jaunzēlande palika mierīga, izmantojot vilcināšanos Kostarikas aizsardzībā, lai pēc piecpadsmit minūtēm radītu briesmas un iespēju satraukumu. Aleksam Grīvam bija jāpaspēj labāk. 36. minūtē Jaunzēlande pieprasīja sodu par grūdienu Vudu, taču tiesnesim tas nebija.

Puslaikā Kostarika veica izmaiņas, pieaicinot Kendalu Vastonu (34) un Braienu Ruisu (36), kā arī Karlosu Martinesu. Ticos komanda ir novecojoša, taču Concacaf kvalifikācijas turnīru viņi pabeidza ar deviņpadsmit punktiem pēdējos septiņos mačos, paceļot Panamu uz ceturto vietu. Veterāni pēc pārtraukuma parādīja savu pieredzi un spēles vadību. Sīksts, Ruizs deva zināmu impulsu uz priekšu. Kostarikai pavērās telpa, Jaunzēlandei meklējot izlīdzinājumu.

Tas nivelētājs nekad neieradās. Tā vietā Kosta Barbarouss tika noraidīts par sliktu izrāvienu, izraujot Calvo potīti. Šoreiz Jaunzēlande varēja sūdzēties maz, taču 22 minūtes pirms spēles beigām All Whites iedzina spēli, vārti un vīrs. Grūti klājās All Whites — jaunajai un cieši saliedētai grupai, kas trenera Denija Heja vadībā guva panākumus. Viņi turpināja cīnīties, padarot skaitlisko mīnusu nebūtisku, taču pēc viena no līdz šim labākajiem mačiem viņi palika tukšām rokām.

"Sniegums bija fenomenāls," zibensintervijā sacīja Hejs, atzīstot, ka viņa komandai pietrūka pēdējā pieskāriena. "Ielaista vārti acīmredzot bija tik neapmierinoši, bet pēc tam spēlētāji bija neticami atbildīgi. Mēs pilnībā dominējām mačā. Mēs bijām sensacionāli. Pat ar desmit vīriem mēs dominējam komandā, kas tagad dodas uz Pasaules kausu. Mūsu ielaisto vārtu veids sāpēs vēl ilgi.

Stadionā skanot dziesmām “Ticos”, Kostarika kļuva par 32. un pēdējo Pasaules kausa finālisti. Ticos noslēdz Pasaules kausa izcīņas sastāvu, iekļūstot E grupā līdzās Spānijai, Vācijai un Japānai. Savā atklāšanas spēlē 23. novembrī kostarikāņi spēlēs ar Spāniju divas dienas pēc Senegālas un Nīderlandes sākuma Pasaules kausa izcīņā.