Elena Rybakina kļūst par pirmo Kazahstānas spēlētāju, kas Vimbldonā izcīnījis galveno titulu

Kazahstānai Jeļenai Rybakinai Vimbldonas fināls bija ļoti jauks.

23 gadus vecā Maskavā dzimusī meitene kļuva par pirmo Kazahstānas spēlētāju, kas izcīnījusi Grand Slam vienspēļu titulu, kad viņa no vienas spēles uzbrukuma sarūgtināja pasaules ranga 3. vietu, Onsu Džabeuru ar 3:6, 6:2, 6- 2 sestdien dāmu finālā. Viņa pārstāvēja Kazahstānu kopš 2018. gada pēc tam, kad Krievija uzskatīja, ka viņa nav pietiekami laba, lai kļūtu par pretendenti sieviešu spēles augšgalā. Viņas uzvara nāk pēc tam Vimbldona aizliedza Krievijas un Baltkrievijas futbolistiem piedalīties turnīrā pēc iebrukuma Ukrainā.

Tas bija tikai trešais tituls viņas karjerā pēc uzvarām mazākos turnīros Hobārtā (2020) un Bukarestē (2019). Pirms uzvaras Vimbldonā viņa bija iekļuvusi tikai vēl viena Grand Slam turnīra ceturtdaļfinālā — Francijas atklātajā čempionātā 2021. gadā.

"Es biju ļoti nervozs pirms spēles un spēles laikā, un, godīgi sakot, esmu priecīgs, ka tas beidzās, jo patiesībā es nekad neko tādu neesmu jutusi," sacīja Rybakina. "Es tikai vēlos pateikt lielu paldies pūlim par atbalstu, tas bija neticami.

"Bet arī es vēlos apsveikt Onsu ar lielisko spēli un visu, ko jūs sasniedzāt, tas ir pārsteidzoši. Es domāju, ka jūs iedvesmojat ne tikai mazus bērnus, bet arī visus. Jums ir lieliska spēle, un es nedomāju, ka mums turnejā ir kāds līdzīgs šim. Ir tikai prieks spēlēt pret jums.

Viņa kopā ar trofeju pārvedīs mājās 2.5 miljonus ASV dolāru, savukārt Džabeura, pirmā arābu sieviete, kura iekļuvusi lielajā vienspēļu finālā, nopelnīja 1.3 miljonus dolāru.

Pasaules ranga 23. vietā viņa neiegūs punktus un nepakāpsies reitingā, jo WTA (un ATP) punktus nepiešķir pēc Krievijas spēlētāju diskvalifikācijas.

Tas bija pārsteigumu pilns turnīrs ar dažiem pazīstamiem vārdiem, kas iznāca agri. Serēna Viljamsa, 40 gadus vecā 23 kārtējā galvenā čempione, kura atgriezās pēc viena gada nespēlēšanas, zaudēja pirmajā kārtā.

Gan pasaules ranga 1. un Francijas atklātā čempionāta čempione Iga Švjateka, kura bija uzvarējusi 37 mačos pēc kārtas, un Roland Garros vicečempione Koko Gofa, tika satraukti tajā pašā dienā trešajā kārtā.

Džabērs paņēma pirmo setu, salaužot Rybakina mīlestībā, kad nemierīgs Rybakina iesita tīklā "forehand".

Taču otrajā setā Džabērai bija problēmas noturēt savu servi, kamēr Rybakina kļuva pārliecinātāka un agresīvāka, biežāk nākot pie vārtu guvuma. Viņa nosargāja četras breikbumbas un vienā setā noturējās līdz pat mačam.

Trešajā Rybakina jau pirmajā geimā ieguva breiku ar "forehand" sitienu.

Viņa atgriezās no 0:40, lai noturētu servi uz 4:2 ar pārliecinošu geimu, kas beidzās ar vēl vienu "forehand" sitienu.

Viņa nākamajā geimā ieguva dubultbreiku ar "forehand" uzvarētāju un pēc tam servēja par maču.

Kad nākamajā geimā Džabeurs raidīja "forehand" sitienu ar platu sitienu, tas izveidoja Rybakina mačbumbu. Nākamajā punktā viņa ieguva titulu, kad Jabeur trāpīja plati ar "backhan" sitienu.

"Es vēlos apsveikt Elenu, viņa spēlēja lieliski," sacīja Džabeurs. "Viņa un viņas komanda, lielisks darbs, viņa to bija pelnījusi. Un, cerams, nākamā reize būs mana.

Rybakina iekļuva finālā ar uzvaru pēc kārtas setos pret bijušo pasaules ranga pirmo vietu Simonu Halepu.

"Es, godīgi sakot, nedomāju, ka būšu Vimbldonas "Grand Slam" turnīra otrajā nedēļā, un pēc tam kļūt par uzvarētāju ir vienkārši pārsteidzoši," viņa teica. “Godīgi sakot, man nav vārdu, lai pateiktu, cik laimīgs esmu. Protams, es nebūtu šeit bez savas komandas, tāpēc vēlos pateikt lielu paldies savai komandai.

Kazahstānas prezidents Kasims Džomarts Tokajevs ceturtdien tviterī apsveica Rybakinu.

“Apsveicam Jeļenu Rybakinu ar izcilajiem panākumiem prestižākajā Vimbldonas tenisa turnīrā. Viņa iekļuva finālā!” viņš uzrakstīja.