Anglijas sievietes iekļūst vēsturē, Kellijas papildlaikā gūtie vārti nodrošina Eiropas slavu

Pēc Hlojas Kellijas papildlaika vārtiem Anglija pārpildītajā Vemblija stadionā ar 2:1 uzvarēja Vāciju un sensacionāli uzvarēja Euro 2022.

Rekordlielā 87,192 110 cilvēku skatītāju priekšā Kellija 1966. minūtes uzvarētājs nodrošināja Anglijai valsts pirmo nozīmīgo starptautisko panākumu kopš vīriešu izlases uzvaras Pasaules kausa izcīņā XNUMX. gadā.

"Šī ir manas dzīves lepnākā diena," pēc trofejas pacelšanas sacīja kapteine ​​Lea Viljamsone. “Šī turnīra mantojums ir pārmaiņas sabiedrībā. Mēs visus esam pulcējuši kopā, un mums ir cilvēki spēlēs. Mēs vēlamies, lai cilvēki nāk uz WSL spēlēm, taču šīs komandas mantojums ir uzvarētāji, un tas ir ceļojuma sākums.

Mūžu finālā Ella Toone ar lielisku sitienu izrāva Lionesses uz priekšu tūlīt pēc stundas atzīmes pēc bezvārtu, bet izklaidējošā pirmā puslaika.

Lieliska Keira Volša piespēle izveidoja viņas komandas biedru, apvedot bumbu ap vāciešu aizsardzību un nonākot Tūna ceļā. Viņa pamanīja vārtsargu Merle Frohms ārpus savas līnijas un devās uz lobiņu, šķeldot bumbu, kas slīdēja gar vācu aizbāzni, lai Vemblijs aizrautos.

Taču astoņkārtējai čempionei Vācijai, kas minūtes pirms spēles sākuma savainojuma dēļ zaudēja savu rezultatīvāko spēlētāju Aleksandru Popu, nebija ilgi jācieš, jo Lina Magull 79. minūtē panāca izlīdzinājumu. Sidnijs Lomans laukumā atrada Tabea Vasmutu, kura centrējumu pussargs raidīja mājās.

Papildlaika pirmais periods aizritēja neveiksmīgi, nevienai no pusēm nevēloties kļūdīties, taču Anglija veica izrāvienu, kad bija jāspēlē 10 minūtes. Vācija nespēja pārvarēt stūra sitienu, pašas Kellijas sitiens viņai atlēca sešu jardu soda laukumā. Viņa atkal bija tur, lai pagrieztos garām Fromsam un izcīnītu Anglijai savu pirmo nozīmīgo trofeju.

Tas bija drošs starts rekordlielu skatītāju priekšā Vemblijā, taču Anglija sāka spilgtāk. Četru minūšu laikā Frans Kērbijs raidīja centrējumu, pretī trāpīja Elena Vaita, taču viņas sitiens ar galvu bija tieši pret Fromsu.

Vācijai puslaika labākā iespēja bija 25. minūtē. Džordžija Stenveja netīšām pamāja ar galvu uz Vācijas stūra, un Lionesses cīnījās, lai tiktu galā, pirms Mērija Earps uzlēca uz brīvās bumbas.

Anglija varēja izvirzīties vadībā tieši pirms pārtraukuma. Beta Mīda pa vidu izvēlējās Vaitu, taču uzbrucēja bija noliecusies, kad viņa to sita, raidot bumbu pāri vārtiem.

Vācijai vajadzēja izvirzīties vadībā piecas minūtes pēc pārtraukuma. Magull sita bumbu tieši garām vārtu stabam pēc tam, kad atrada sev nelielu atstarpi, pirms Tūne pēc stundas nošāva Angliju uz priekšu.

Martinas Vosas-Teklenburgas komandai drīz pēc tam vajadzēja panākt izlīdzinājumu. Magull atkal ar sitienu, lai pārbaudītu Angliju, bet viņas kērlinga pūles varēja atrast tikai stabu. Earps pēc tam bija klāt, lai izmestu atlēkušo bumbu, taču viņa nespēja atturēt Magulu no izlīdzinājuma līdz spēles 11. minūtē.

Tas bija klasisks papildlaiks — neviena no pusēm nevēlējās neko atdot. Šķita, ka pret vāciešiem tika nospēlēts mokošs soda sitiens.

Bet tad Kellija, kura bija tikai 24 gadus veca, nokļuva mājās par uzvarētāju, nosūtot Vembliju pārspīlēti, un Anglija sāka spēli, lai ierakstītu viņu vārdus vēsturē.

Vīgmans: Tā bija cīņas spēle, bet kuru tas interesē?

Anglijas sieviešu menedžere Sarīna Vīgmane BBC sacīja:

"Mēs izcīnījām kausu. Tas ir vienkārši neticami. Es pat neatceros, ko tu man jautāji! Es nezinu, kas notiek!

Kas padara šo komandu tik noturīgu: "Vai jums ir pusstunda? Ja jūs patiešām vēlaties kļūt labāks katru dienu, tas ir tas, kas jums jādara.

"Spēlētāji gribēja to darīt kopā, un mēs vienojāmies par dažām lietām par uzvedību, un tie nebija tikai vārdi.

“Mēs to pārdzīvojām, un šāds ir rezultāts. Ar Vāciju tas bija tik saspringts, un tā bija nedaudz cīņas spēle, bet kuru tas interesē? Mēs esam Eiropas čempioni.

"Es teicu spēlētājiem, ka mums ir vajadzīgas vēl piecas minūtes, jo mēs jau esam pārkāpuši divas barjeras pret Spāniju, un mums tas bija jādara vēlreiz 15 minūtes.

"Man nav nekādu noslēpumu. Man vienkārši vajag kādu laiku, lai saprastu, kas notiek. Trofeja ir diezgan smaga — es zinātu!

Mīds iegūst Zelta zābaku un turnīra labāko spēlētāju

Lai gan Mīda Vembli finālā vārtus neguva, viņa savu kabinetu papildināja ar divām personīgām atzinībām, iegūstot Zelta zābaku un turnīra spēlētājas titulu.

Malējais uzbrucējs bija vienāds ar Aleksandru Popu, gūstot sešus vārtus finālā, taču Vācijas kapteinis iesildīšanās laikā guva savainojumu, redzot, ka Mīds ieguva atzinību par piecām rezultatīvām piespēlēm turnīra laikā. Popam no viņas puses nebija neviena.

Alessia Russo arī finišēja trešajā vietā ar četriem vārtiem, ieskaitot to satriecošo atspēli pret Zviedriju, par kuru tiks runāts vēl gadiem ilgi.

Mīdu par turnīra labāko spēlētāju kronēja arī izvēlēts UEFA žūrija, kas iezīmēja satriecošu pavērsienu pēc viņas izlaišanas no Team GB olimpiskajā izlasē tikai pirms gada.

"Es nespēju tam noticēt, dažreiz futbols tevi nomāc, bet atlēkšana ir labākais veids, un tas ir tas, ko mēs esam darījuši," viņa teica.

“Man trūkst vārdu, es nevaru to visu uztvert, es joprojām esmu šokā. Es nespēju noticēt, ka esam uzvarējuši, es vienkārši nevaru, tas ir traki. Esmu tik, tik lepns par šo komandu. Es mīlu šo komandu un mīlu šo valsti.

Vāciete Ļena Oberdorfa atveda arī turnīra labākās spēlētājas trofeju, tikai 2022 gadu vecumā izcīnot Eiro 20 izlaušanos.

Reakcija uz Lauvu uzvaru

Queen: “Mani un manas ģimenes sirsnīgie apsveikumi jums visiem ar uzvaru Eiropas sieviešu futbola čempionātā. Tas ir nozīmīgs sasniegums visai komandai, arī jūsu atbalsta personālam. Čempionāti un jūsu sniegums tajos pamatoti ir guvuši atzinību. Tomēr jūsu panākumi pārsniedz trofeju, kuru esat tik pelnīti nopelnījis. Jūs visi esat rādījuši piemēru, kas būs iedvesmas avots meitenēm un sievietēm šodien, kā arī nākamajām paaudzēm. Es ceru, ka jūs būsiet tikpat lepns par savu ietekmi uz savu sportu, kā ar rezultātu šodien.

Voss-Teklenburga: Anglija ir pelnīta čempione

Vācijas galvenā trenere Martina Vosa-Teklenburga:

“Atšķirsim futbolu no jūtām. Sāksim ar futbola lietām, pirmais puslaiks bumbas pārvaldīšana vairāk bija angļu pusē. Viņi uz mums izdara spiedienu. Viņi dabūja dažus brīvsitienus, mums dažkārt pietrūka drosmes.

"Mums izdevās veikt dažus uzbrukumus, kas bija labi. Es domāju par situāciju pie 0:0, bija skaidra situācija kastē, kas bija skaidra rokas bumba. VAR paskatījās, bet nedeva. Kāpēc tiesnesis to nepaskatījās? Tas nedaudz sāpināja.

"Gribējām spēlēt drosmīgi, lai gūtu pirmos vārtus un spēlētu ar augstu presi. Kad mums faktiski bija vairāk bumbas, mēs ielaidām vārtus. Papildlaikā 2:1 bija nedaudz neveiksmīgs. Varbūt sodam to vajadzēja izšķirt.

"Anglija ir pelnīta čempione. Viņi tādā veidā uzvar smagi un skatās uz saņemto atbalstu. Ja jūs gūstat divus vārtus pret Vāciju, jūs esat pelnīti čempioni. Apsveicam viņus.

“Daudz enerģijas un lepnuma par savu komandu. Tas bija neticami skaļš. Tas mums palīdzēs nākotnē. Laukumā atdevām visus spēkus, ne viss izdevās, taču atdevām sviedrus, cīņu un enerģiju. Tas ir ļoti skumji, jūs nevarat atrast īstos vārdus, ko pateikt komandai. Man tas vienkārši ir jāapstrādā. Mēs atnācām uzvarēt spēli, bet mums tas neizdevās. Varbūt rīt man par to būs citas sajūtas.

“Otrās vietas ieguvēji izklausās diezgan labi, taču tas nedaudz sāp. Šodien uzvarēt varēja tikai viena komanda, iespējams, mums vajadzēs nedaudz vairāk laika, lai to sagremotu.