Ēriks Ten Hags pierāda, ka ir Mančestras United uzvarētājs

Kad Mančestras United spēlētāji parādījās uz balkona Vemblija stadionā, lai savāktu Carabao kausu pēc svētdien gūtās uzvaras finālā ar 2:0 pār Ņūkāslu, viņus visus sagaidīja ar lielu uzmundrinājumu no gavilējošiem atbalstītājiem.

Taču visskaļākā uzmundrināšana bija paredzēta, kad viņiem līdzās nostājās kluba vadītājs Ēriks ten Hags.

United fani atzina fundamentālu patiesību, ka šī bija holandieša uzvara, kas bija iespējama, pateicoties būtiskajām izmaiņām, ko viņš ir veicis pēdējo deviņu mēnešu laikā, kā arī izturību un raksturu, ko viņš ieaudzināja savā komandā.

"United" triumfs nebija īpaši pievilcīgs, taču spēlētāji atrada veidu, kā izcīnīt uzvaru un nodrošināt kluba pirmo trofeju uz sešiem gadiem. Pats Ten Hags to lieliski rezumēja, sakot: "Tas nebija labākais futbols, bet tas bija efektīvs."

Fināls nav vieta, kur spēlēt savu labāko futbolu, tā ir tikai vieta, kur uzvarēt, un tas pierādīja, ka Ten Hag United tagad ir īsts uzvarētājs kā viņu menedžeris.

Iespējams, ir par agru lielajām deklarācijām, taču šķiet, ka Ten Hags ir vadītājs, kuru United ir meklējuši kopš sera Aleksa Fergusona aiziešanas pensijā pirms desmit gadiem.

Pagājušajā nedēļā viņi kopīgi vakariņoja restorānā Češīrā, bet svētdien viņi dalījās apskāvienos Vemblija iekšienē pēc United uzvaras, pirms vēlāk pozēja bildei ar Karabao kausa trofeju.

Ten Hagam piemīt daudzas tādas pašas iezīmes kā viņa leģendārajam priekšgājējam: uzsvars uz disciplīnu, koncentrēšanās uz raksturu un izturību, šķietami neremdināmas uzvaras alkas un spēja vadīt un kontrolēt spēles.

Tas notika Vemblijā, kur Ņūkāsla, iespējams, var justies aizvainota, viņu vēl ilgākā gaidīšana uz trofeju tika pagarināta.

Jo, lai gan Edija Hova komanda sevi pierādīja spēlē, turot 61% bumbas kontroli un vairāk metienu nekā United, vienīgā statistika, kurai patiešām bija nozīme, bija tāda, ka pretinieki divreiz guva vārtus, kamēr viņi nespēja reģistrēt vārtus.

Newcastle sāka kā spēcīgākā puse un izskatījās, ka gūst labumu no nedēļu ilgā pārtraukuma, ko viņi baudīja pirms fināla, savukārt United, kas tikai trīs dienas iepriekš spēlēja pret Barselonu, prasīja ilgāku laiku, lai iekļūtu spēlē.

Jau pēc astoņām minūtēm Diogo Dalots tika pieteikts par pārkāpumu pret Alanu Sen-Maksiminu, un 32. minūtē portugāļu labās malas aizsargu soda laukumā pārspēja franču malējais uzbrucējs, kura sitienu no šaura leņķa pēc tam atvairīja David De Hea. .

Taču pēc minūtes United beidzot pārņēma vadību, kad Casemiro ar galvu sita ar galvu pēc lieliski izpildīta Lūka Šova brīvsitiena, un sešas minūtes vēlāk Markuss Rešfords dubultoja pārsvaru, kad viņa sitiens būtiski atsita pret Svenu Botmanu, lai izvairītos no Lorisa Kariusa.

Šķita dāsni, gandrīz netaisnīgi, ka United puslaikā varēja atgriezties savā ģērbtuvē ar divu vārtu pārsvaru, taču viņi bija atdzīvojušies, kad tam bija nozīme.

Tālāk viss bija saistīts ar Ten Haga gudro spēles vadību un viņa veiktajām maiņām, lai nosargātu United vadību.

Puslaikā United treneris apņēma Dalotu, nolemjot, ka viņam jau tika parādīta dzeltenā kartīte, tāpēc viņš riskēja pārāk daudz. Ārons Van-Bissaka, kurš diemžēl nestartēja finālā, ieņēma viņa vietu un bija neapšaubāmi labākais United spēlētājs otrajā puslaikā, neko nelaižot garām.

Marsela Sabitzera un Skota Maktominaja ievadīšana no rezervistu soliņa pēc 69. minūtes, iespējams, izskatījās kā aizsardzībā, taču patiesībā deva United lielāku aizsardzību.

United tagad bija apmierināts ar to, ka atsēdās un ļāva Ņūkāslai ierasties pie sevis, taču pretiniekiem bija grūti pārbaudīt De Gea, un viņu centieni pielika tikai 88. gadu.th minūtē, kad uz maiņu nākušais Džeikobs Mērfijs raidīja bumbu garām vārtu stabam.

Tā bija Ten Hag komanda, kas šķita lielāka iespēja gūt vārtus, un viņiem faktiski vajadzēja palielināt savu pārsvaru, kad viņi divreiz atrāvās otrajā puslaikā, taču Kariuss atvairīja no Rešforda un Bruno Fernandesa.

Uzvarai bija Ten Hag zīmogs: Lisandro Martinesa un Rafaela Varāna partnerība, Kazemiro parakstīšana, Markusa Rešforda un Van-Bissakas iespaidīgā atdzimšana, kā arī iespaidīgās Sabitzera un Vuta Veghorsta aizdevuma parakstīšanas janvārī.

Pēdējos gados ir bijusi neapmierinātība, ka United savervēja nepareizos personāžus, kuri neko nedarīja atmosfēras labā ģērbtuvē, bet viņu panākumus tagad atrast pareizos tēlus varēja redzēt komandas svinībās.

Varāns un Kazemiro savā starpā ir uzvarējuši deviņas Čempionu līgas; Varēns un Martiness katrs ir uzvarējuši Pasaules kausa izcīņā, taču visi ar tādu pašu degsmi un entuziasmu svinēja Karabao kausa izcīņu.

Ten Hag ir izveidojis uzvarētāju komandu pēc sava tēla. Pēc pēcspēles preses konferences holandietis aizmirsa paņemt līdzi trofeju. "Es varu atstāt, jo mēs dabūsim citu," viņš jokoja.

Jau Ten Hag sāka domāt par lielāku uzvaru, un šajā sezonā viņa komandai joprojām ir pieejamas trīs citas trofejas.