Francija uzvar Maroku, tiekot finālā pret Argentīnu un Mesi

Augšējā līnija

Francija trešdien iekļuva otrajā Pasaules kausa finālā pēc kārtas, ar 2:0 sagraujot Maroku, sagraujot pirmās arābu vai Āfrikas izlases cerības iekļūt pusfinālā un sarīkot ļoti gaidīto finālmaču svētdien pret Argentīnu.

galvenie fakti

Francija jau piektajā minūtē ar aizsarga Teo Ernandesa vārtiem izvirzījās vadībā, un 79. minūtē Randals Kolo Muani guva vēl vienus vārtus.

Francija cenšas iegūt retus abpusēji Pasaules kausa titulus, kas nav noticis kopš Brazīlijas atkārtotas čempionu titula 1958. un 1962. gadā.

Maroka sestdien ceturtdaļfinālā uzvarēja Portugāli, pirmo reizi Āfrikas vai arābu izlase iekļūstot Pasaules kausa pusfinālā.

Francija finālā cīnīsies ar Argentīnu, jo superzvaigzne Lionels Mesi cenšas izcīnīt savu pirmo Pasaules kausa uzvaru, iespējams, pēdējā mačā viņa izlases karjerā.

Pamatinformācija

Kataras pretrunīgi vērtētais Pasaules kauss ieiet pēdējā posmā pirms svētdien gaidāmās čempionāta spēles. Iespējams, līdz šim lielākā stāsta līnija ir bijusi Mesi skrien uz finālu, nostādot savu Argentīnas izlasi uz titula sliekšņa, kas, visticamāk, būs 35 gadus vecā spēlētāja pēdējā iespēja uzvarēt Pasaules kausā. Mesi pieci gūtie vārti padara viņu par kopējo turnīra rezultatīvāko spēlētāju līdzās francūzietim Kailiānam Mbapē, kurš 23 gadu vecumā tagad ir guvis deviņus vārtus savās divās karjeras spēlēs Pasaules kausa izcīņā, kas ir visu laiku visvairāk tik jaunajam spēlētājam. Katara ir saskārusies ar daudziem apgalvojumi par cilvēktiesību pārkāpumiem, izmantojot viesstrādniekus, lai celtu stadionus Pasaules kausa izcīņai, un amatpersonas ir arī apsūdzētas FIFA — futbola pasaules pārvaldes institūcijas — uzpirkšanā, lai nodrošinātu uzņemšanas tiesības. Kataras amatpersonas šos apgalvojumus noliegušas.

Tangenss

ASV gadā izstājās no Pasaules kausa šī mēneša sākumā astotdaļfināla posmā, pēc a dramatiska uzvara pār Irānu kas komandu iekļuva grupu turnīrā. ASV kopā ar Kanādu un Meksiku 2026. gadā rīkos Pasaules kausu.

Vēl lasu

Pasaules kausa atpalicēji: Maroka uzvar Portugāli, kļūstot par pirmo Āfrikas vai arābu valsti, kas iekļūst pusfinālā (Forbes)

ASV vīriešu komanda izslēdza no Pasaules kausa ar 3:1 zaudējumu Nīderlandei (Forbes)

ASV uzvar Irānu — iekļūst Pasaules kausa astotdaļfinālā (Forbes)

Atvieglota nopūta: Argentīna izdzīvo satriecošo Nīderlandes atgriešanos, lai sasniegtu Pasaules kausa pusfinālu (Forbes)