Francija uzvar Angliju, iekļūstot Pasaules kausa pusfinālā

Augšējā līnija

Francija sestdien Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā ar 2:1 sagrāva Angliju pēc franču vārtiem 78. minūtē tikai dažas minūtes pēc tam, kad Anglija pēc soda sitiena panāca neizšķirtu spēli, nosūtot Franciju uz pusfinālu, kurā tā spēkosies ar Maroku.

galvenie fakti

Franču pussargs un Madrides "Real" zvaigzne Aurlēns Čuameni guva vārtus 17. minūtē pēc Antuāna Grīzmana piespēles, izvirzot Francijai priekšlaicīgu vadību.

Saskaroties ar angļu uzbrukumu, franču vārtsargs Hugo Loriss pēc tam veica divus galvenos atvairītos sitienus dažu minūšu laikā, atvairot Anglijas futbolista Lūka Šo brīvsitienu, kam neilgi sekoja ātrs Anglijas izlases uzbrucēja Harija Keina sitiens.

Keins izmantoja soda sitienu pret Lorisu, kas bija ilggadējs komandas biedrs Premjerlīgas komandā Totenhemas Hotspur, panākot neizšķirtu spēles astoņas minūtes otrajā puslaikā.

Keina vārti bija 53. vārti Anglijas izlasē starptautiskajās spēlēs, tostarp Pasaules kausa, EURO kausa un Nāciju līgas turnīros, un tādējādi Veins Rūnijs kļuva par Anglijas visu laiku rezultatīvāko spēlētāju.

Anglija saglabāja pārsvaru visu otrā puslaika daļu, Francijai lielā mērā paļaujoties uz Lloris, lai atvairītu spēcīgo angļu uzbrukuma fronti — Anglija ir izdarījusi 16 metienus pa tīklu, kas ir krietni vairāk par Francijas astoņiem metieniem.

Tomēr 78. minūtē veterāns franču uzbrucējs Olivers Žirū, kurš iegāja vēsturē, uzvarot Poliju astotdaļfinālā, kļūstot par valstsvienību. visu laiku vadošais vārtu guvējs — pievienoja vēl vienus vārtus, Francijai pārņemot vadību.

Kad mača beigās Anglijas izlasei bija divas iespējas gūt vārtus, Keins nerealizēja soda sitienu augstu pāri latiņam, bet Markuss Rešfords 100. minūtē soda sitienu nerealizēja.

Tangenss

Aizraujošā mačā agrāk sestdien Maroka sarūgtināja Portugāli 1:0, kļūstot par pirmo komandu, kas pārstāv kādu arābu valsti vai Āfrikas valsti, kas iekļuvusi turnīra pusfinālā. Šīs nedēļas sākumā Maroka ceturtdaļfināla mačā pārsteidza Spāniju. Vienīgās Āfrikas komandas, kas jebkad bija iekļuvušas ceturtdaļfinālā, bija Gana 2010. gadā, Senegāla 2002. gadā un Kamerūna 1990. gadā. Rīkotājvalsts Katara iekļuva turnīra vēsturē kā pirmā rīkotājvalsts. likvidēts pirmais no Pasaules kausa.

Pamatinformācija

Francija izcīnīja savu otro Pasaules kausa titulu turnīra pēdējā atkārtojumā 2018. gadā, sagraujot Horvātiju ar 4:2, atpaliekot no uzlecošā fenomena Kylian Mbappe, kurš ir turnīra rezultatīvākais vārtu guvējs un 35. vislabāk atalgotais sportists pasaulē, saskaņā ar Forbes. Anglija, kas spēlē atsevišķi no Velsas, Skotijas un Ziemeļīrijas, ir uzvarējusi tikai vienu reizi, 1966. gadā. Francija un Anglija iepriekš bija tikušās divas reizes Pasaules kausa izcīņā 1966. un 1982. gadā, abos mačos uzvarot Anglijai.

Ko skatīties

Trešdien pulksten 2 pusfinālā Francija spēlēs ar Maroku. Argentīna un Horvātija, kas savā ceturtdaļfināla mačā uzvarēja sērijā pret Brazīliju, kas ir favorīte uz uzvaru turnīrā, tiksies otrdien pulksten 2. Šī spēle varētu būt pēdējā uzstāšanās Pasaules kausa izcīņā divām futbola leģendām: Horvātijas kapteinim Lukam Modričam, kurš spēlē Madrides Real pussarga pozīcijā, un argentīnietim Lionelam Mesi, superzvaigznes uzbrucējam (un pasaules futbolistam. vislabāk atalgotais sportists) par Paris Saint-Germain. Lai gan abi iepriekš ir piedalījušies Pasaules kausa finālmačā (Mesi 2014. gadā un Modričs 2018. gadā), neviens nav uzvarējis pasaules lielākajā sporta pasākumā.

Pārsteidzošs fakts

Jo čivināt pirms spēles Francijas prezidents Emanuels Makrons jautāja Lielbritānijas premjerministram Riši Sunakam, vai viņš atbalstīs Les Blues (Francijas nacionālās komandas iesauka), ja viņi uzvarēs ar Sunaku. atbildot: “Cerams, ka man nevajadzēs, bet jums ir vienošanās. Ar nepacietību gaidu, kad nākamajā kārtā iegūsit aiz "Trīs lauvas". Pēc virknes šķietami neatbildētu zvanu pret Anglijas izlasi pirmajā puslaikā britu komiķis Rikijs Žervēss tweeted, "Vai visas amatpersonas ir francūži?"

Vēl lasu

Pasaules kausa atpalicēji: Maroka uzvar Portugāli, kļūstot par pirmo Āfrikas vai arābu valsti, kas iekļūst pusfinālā (Forbes)

Atvieglota nopūta: Argentīna izdzīvo satriecošo Nīderlandes atgriešanos, lai sasniegtu Pasaules kausa pusfinālu (Forbes)

Ko skatīties Pasaules kausa izcīņas finālā: Mesi pēdējā cīņa, Neimārs pret Pelé, Marokas skrējiens uz vecumu un vairāk (Forbes)

Pasaules kausa šokētājs: Horvātija izslēdz favorītu Brazīliju, pat ja Neimārs sasniedz Pelē gūto vārtu rekordu (Forbes)