Pasaules kausa ceturtdaļfinālā Francija ar 1:0 pārspēj sāncensi Angliju

Augšējā līnija

Anglijas vīriešu futbola valstsvienība sestdien pēc ceturtdaļfināla pirmā puslaika ar 1:0 piekāpjas čempionei Francijas komandai, bet uzvarētājai nākamnedēļ pusfinālā pretī stāsies Maroka.

galvenie fakti

Franču pussargs un Madrides "Real" zvaigzne Aurlēns Čuameni guva vārtus 17. minūtē pēc Antuāna Grīzmana piespēles, izvirzot Francijai priekšlaicīgu vadību.

Saskaroties ar angļu uzbrukumu, franču vārtsargs Hugo Loriss dažu minūšu laikā veica divus galvenos atvairītos sitienus, atvairot Anglijas futbolista Lūka Šo brīvsitienu, kam neilgi sekoja ātrs Anglijas izlases uzbrucēja Harija Keina sitiens.

Francija paļaujas arī uz augošo fenomenu Kylianu Mbappe un veterānu Oliveru Žirū, kurš iegājis vēsturē Francijas uzvarā pār Poliju astotdaļfinālā kā valstsvienības spēlētājs. visu laiku vadošais vārtu guvējs ar 52 vārtiem starptautiskajās spēlēs, tostarp Pasaules kausa, EURO kausa un Nāciju līgas turnīros.

Tangenss

Aizraujošā mačā agrāk sestdien Maroka sarūgtināja Portugāli 1:0, kļūstot par pirmo komandu, kas pārstāv kādu arābu valsti vai Āfrikas valsti, kas iekļuvusi turnīra pusfinālā. Šīs nedēļas sākumā Maroka ceturtdaļfināla mačā pārsteidza Spāniju. Vienīgās Āfrikas komandas, kas jebkad bija iekļuvušas ceturtdaļfinālā, bija Gana 2010. gadā, Senegāla 2002. gadā un Kamerūna 1990. gadā. Rīkotājvalsts Katara iekļuva turnīra vēsturē kā pirmā rīkotājvalsts. likvidēts pirmais no Pasaules kausa.

Pamatinformācija

Francija izcīnīja savu otro Pasaules kausa titulu turnīra pēdējā atkārtojumā 2018. gadā, sagraujot Horvātiju ar 4:2 (pēdējā uzvara tika gūta 1998. gadā pār Brazīliju) aiz Mbappe — 35. vislabāk atalgotais sportists pasaulē, saskaņā ar Forbes. Anglija, kas spēlē atsevišķi no Velsas, Skotijas un Ziemeļīrijas, ir uzvarējusi tikai vienu reizi – 1966. gadā. Francija un Anglija iepriekš Pasaules kausa izcīņā ir tikušās divas reizes 1966. un 1982. gadā, abos mačos uzvarot Anglijai.

Ko skatīties

Anglijas un Francijas spēles uzvarētāja trešdien pulksten 2 spēlēs ar Maroku. Argentīna un Horvātija, kas savā ceturtdaļfināla mačā uzvarēja sērijā pār Brazīliju, kas ir favorīte uz uzvaru turnīrā, tiksies otrdien pulksten 2. Šī spēle varētu būt pēdējā uzstāšanās Pasaules kausa izcīņā divām futbola leģendām: Horvātijas kapteinim Lukam Modričam, kurš spēlē Madrides Real pussarga pozīcijā, un argentīnietim Lionelam Mesi, superzvaigznes uzbrucējam (un pasaules futbolistam. vislabāk atalgotais sportists) par Paris Saint-Germain. Lai gan abi ir piedalījušies Pasaules kausa finālmačā (Mesi 2014. gadā un Modričs 2018. gadā), neviens nav uzvarējis pasaules lielākajā sporta pasākumā.

Pārsteidzošs fakts

Jo čivināt pirms spēles Francijas prezidents Emanuels Makrons jautāja Lielbritānijas premjerministram Riši Sunakam, vai viņš atbalstīs Les Blues (Francijas nacionālās komandas iesauka), ja viņi uzvarēs ar Sunaku. atbildot: “Cerams, ka man nevajadzēs, bet jums ir vienošanās. Ar nepacietību gaidu, kad nākamajā kārtā iegūsit aiz "Trīs lauvas". Pēc virknes šķietami neatbildētu zvanu pret Anglijas izlasi pirmajā puslaikā britu komiķis Rikijs Žervēss tweeted, "Vai visas amatpersonas ir francūži?"

Vēl lasu

Pasaules kausa atpalicēji: Maroka uzvar Portugāli, kļūstot par pirmo Āfrikas vai arābu valsti, kas iekļūst pusfinālā (Forbes)

Atvieglota nopūta: Argentīna izdzīvo satriecošo Nīderlandes atgriešanos, lai sasniegtu Pasaules kausa pusfinālu (Forbes)

Ko skatīties Pasaules kausa izcīņas finālā: Mesi pēdējā cīņa, Neimārs pret Pelé, Marokas skrējiens uz vecumu un vairāk (Forbes)

Pasaules kausa šokētājs: Horvātija izslēdz favorītu Brazīliju, pat ja Neimārs sasniedz Pelē gūto vārtu rekordu (Forbes)