Vācija iekrīt Japānā un saskaras ar otro vēsturisko Pasaules kausa izstāšanos

Japāna nākusi no aizmugures, lai šokētu Vāciju FIFA Pasaules kausa izcīņā Katarā. "Blue Samurais" ar 1:0 atcēla Vācijas vadību Ilkaju Gündoganu (33'), uzvarot ar 2:1, pateicoties Ritsu Doana (76') un Takuma Asano vārtiem. Vācija tagad ir izcīnījusi otro Pasaules kausa atklāšanas uzvaru pēc kārtas un atkal saskaras ar vēsturisku izkļūšanu grupu turnīrā.

Izkļūšana grupu turnīrā būtu vēl viens liels trieciens valstij, kura līdz 2018. gadam nekad nav spējusi sasniegt vismaz ceturtdaļfinālu katrā turnīrā, kurā tā piedalījās. "Esmu nedaudz šokā," pēc tam sacīja uzbrucējs Tomass Millers. spēle.

Protams, Vācija kontrolēja spēles gaitu un vienā brīdī kontrolēja 81%. Arī xG pēc spēles runāja skaidru valodu, dodot priekšroku Vācijai 3.27 pret 1.42. Taču Vācija nespēja gūt otros vārtus, kad Gündogans pirmajā puslaikā realizēja vieglu soda sitienu.

"Tās ir skaidras vārtu gūšanas iespējas, kuras mēs neizmantojām," pēc spēles sacīja vārtsargs Manuels Noiers, atbildot uz jautājumu par sakāves iemeslu. "Līdz galam neaizsargājāmies labi aizmugurē. Japāna izdarīja spiedienu uz mums 1 pret 1. Mēs nebijām mierīgi. Mums bija vajadzīga labāka pozīcija, tāpat kā pirmajā puslaikā.

Noiera komentāri apvieno divas Vācijas lielākās problēmas. Izņemot Antonio Rīdigeru, Vācijai trūkst labā formā esošā aizsarga. Uzbrukumā Kajs Haverts ir tikai jaunākais uzbrucējs, kurš spēlē Chelsea, nespējot realizēt savu milzīgo talantu.

Vācijas lielākā cerība Džamals Musiala dažkārt bija labākais spēlētājs laukumā un varēja apturēt spēli ar krāšņu momentu otrajā puslaikā, kurā viņš izdejoja Japānas aizsardzību. Iespējams, lielākajam talantam uz planētas, Musialam ir jāgaida, lai pieteiktos uz pasaules skatuves, pārmetot bumbu pāri latiņam.

"Man šķiet, ka mēs spēlējām labi garos posmos, bet futbolā pārsvars jāpārvērš vārtu guvumos," sacīja Millers. "Efektivitāte nebija tur. Ir smieklīgi sākt ar sakāvi. Bet, redzot veidu, kā mēs ielaidām vārtus, var teikt, ka tas nebija nepietiekami izmantots zaudējums.

Sakāve nostāda Vāciju neiespējamā situācijā. Die Nationalmannschaft tagad ir jāuzvar Spānija, lai saglabātu cerības uz Pasaules kausu. Tomēr Spānija savu darbu paveica viegli pret Kostariku savā pirmajā turnīra spēlē.

Vācijai pret Japānu parādītajā formā nebūs nekādu izredžu uzvarēt Spāniju. Kas tad ir jāuzlabo? "Daudz; mēs tagad esam pakļauti spiedienam,” sacīja Noiers. "Man šī bija vissvarīgākā spēle, un mēs zaudējām. Pret Spāniju, grūtāko pretinieku, mums ir jāparāda cita seja. Mums ir jāatdod viss un laukumā jāienes viss mūsu rīcībā esošais potenciāls.

Neskatoties uz sagrāvi, valstsvienības galvenais treneris Hansi Fliks bija pārliecināts, ka Vācija tomēr varētu izkļūt no grupas. "Mums tagad jāskatās uz priekšu, un tas ir tas, ko mēs darīsim," sacīja Fliks. "Joprojām ir jāspēlē par sešiem punktiem. Mēs vēlamies tos iegūt, un pie tā mēs arī strādāsim.

Galu galā šī sakāve ir vēl viens acu atvērums tai, kas kādreiz bija lepna Pasaules kausa izcīņas valsts. Die Nationalmannschaft, neskatoties uz savu milzīgo talantu, nav konkurētspējīga, kopš Miroslava Klozes valsts nav izveidojusi pasaules klases uzbrucēju, un aizsardzībā, izņemot Rūdigeru, nav neviena spēlētāja, kas kustinātu adatu.

Tas, ka Vācija nav konkurētspējīga, ir secinājums, kas DFB, Bundeslīgai un tās klubiem ir jāizdara no šī turnīra. Pat maz ticama uzvara pret Spāniju šo vērtējumu nemainīs.

Manuels Veths ir pasākuma vadītājs Bundeslīgas Gegenpressing Podcast un ASV teritorijas pārvaldnieks plkst nodošana tirgus. Viņš ir publicēts arī Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA un vairākos citos izdevumos. Sekojiet viņam Twitter: @ManuelVeth