Galvenajiem treneriem ir jāgatavojas ilgākam Pasaules kausa savainojumu laikam

Kad pēc 90 minūtēm Anglijas Pasaules kausa atklāšanas spēlē pret Irānu parādījās ceturtā tiesneša tablo, daudzi līdzjutēji bija pārsteigti, redzot, ka uz tā parādījās desmitais numurs.

Otrais puslaiks bija salīdzinoši brīvs no pārtraukumiem, taču tas netraucēja 14 minūtes pēc kompensācijas laika beigām.

Lielais papildlaiks pirmajā puslaikā pēc Anglijas uzvaras ar 6:2 vairāk bija gaidāms pēc Irānas izlases vārtsarga Alirezas Beiranvandas galvas savainojuma. Tomēr, nevis sešas vai septiņas minūtes, pirmā puslaika pārtraukuma laiks bija 15 minūtes.

Kopumā Anglijas un Irānas spēlē tika pavadīts 29 minūtes papildlaika, jo abos puslaikos tika ielaisti vēlīni vārti.

Tā ir bijusi līdz šim šī Pasaules kausa tendence, kad Nīderlande un Senegāla otrajā puslaikā spēlēja vienpadsmit minūšu pārtraukumu, bet ASV spēlēja līdzīgā daudzumā mača pret Velsu otrajā puslaikā.

2022. gada Kataras Pasaules kausa izcīņas pirmajās četrās spēlēs vidēji katrā ir bijušas 17.5 minūtes.

Tā ir tendence, kas, visticamāk, turpināsies. FIFA tiesnešu vadītājs, Pjerluidži Kolina, iepriekš ir teicis, ka FIFA centīsies precīzāk uzraudzīt spēles pārtraukumus.

Mača pulksteņa rūpīgajai apturēšanai būs dažas pozitīvas puses. Tam vajadzētu samazināt laika tērēšanu, ko dažas komandas dara, noturot neizšķirtu vai šauru pārsvaru.

Komandas bieži var tērēt laiku spēles laikā, un tad uz ceturtā tiesneša tablo parādās apmēram trīs vai četras minūtes. Taču, kad spēlei tagad tiek pievienota katra apstāšanās, komandām ir mazāka iespēja iegūt priekšrocības, zaudējot laiku.

No otras puses, ja turpināsies šī lielā apturēšanas laika tendence, tas faktiski padara futbola mačus ilgākus nekā iepriekš.

Ja parastajā mačā pirmajā puslaikā bija aptuveni viena vai divas minūtes kompensācijas laika un otrajā puslaikā trīs vai četras minūtes, tad Pasaules kausa izcīņā līdz šim piešķirtais papildu pārtraukuma laiks varētu sasniegt aptuveni pusi spēli līdz astotdaļfināla beigām.

Šis papildu futbols var vairāk nogurdināt spēlētājus un izraisīt vairāk kļūdu maču beigās, kad nogurums sāk ietekmēt koncentrācijas līmeni.

Galvenajiem treneriem būs nepieciešams plāns, kā to risināt.

Pirmkārt, viņi varētu mēģināt novērst noguruma rašanos, spēļu laikā izmantojot visas piecas maiņas.

Līdz šim visas piecas maiņas ir izmantojušas tikai Anglija, Irāna un ASV (Irāna izmantoja sešas smadzeņu satricinājuma likuma dēļ), un Anglijas izlases galvenais treneris Gerets Sautgeits līdz 76. minūtei paspēja veikt visas savas maiņas, dodot saviem uzbrūkošajiem spēlētājiem atpūtu. pirms spēles pret ASV.

Ja rezultāti virzīsies uz priekšu, iespēja mainīt savu sastāvu uz pēdējo grupu spēļu kārtu dažiem galvenajiem treneriem varētu sniegt priekšrocības vēlāk turnīrā.

Tās komandas ar lielu sastāva dziļumu varētu arī gūt labumu, jo papildu pārtraukuma laiks nozīmē, ka maiņas spēlētāji vai rezervisti laukumā pavadīs vairāk laika, nekā viņi būtu darījuši citādi, tāpēc šo spēlētāju kvalitāte, visticamāk, ietekmēs spēles.

Noturēt šauru pārsvaru varētu būt grūtāk, jo pietiek ar vienu koncentrēšanās pārtraukumu, lai ielaistu vārtus.

Mehdi Taremi 102. minūtē soda sitiens Irānai pret Angliju bija pēdējie vārti, kas jebkad gūti Pasaules čempionātā ārpus papildlaika vai soda sitieniem. Šie vārti atgādinās Geretam Sautgeitam par briesmām, kas rodas, uz vienu brīdi izslēdzoties, taču, tā kā spēlētāji, visticamāk, jutīs noguruma sekas, treneriem būs jāskatās, kā viņi var noturēt savas komandas spēles beigās.

Šis papildu pārtraukuma laiks var mudināt dažas komandas censties gūt otros vārtus, lai izbeigtu spēles, nevis mēģinātu noturēt vienu vārtu pārsvaru desmit minūtes ilgāk, nekā tās ir pieradušas. Tāpat dažas taktikas, piemēram, pastāvīga spiešana pret pretinieku, var ātri nogurdināt spēlētājus, un galvenajiem treneriem var nākties pārdomāt, kā viņi izmanto šādu taktiku.

Šķiet, ka katrs Pasaules kauss rada dīvainības vai noteikumu izmaiņas, par kurām galvenajiem treneriem ir jārēķinās. 2018. gada Krievijā video tiesnešu asistentu izmantošana nozīmēja, ka komandas vairs nevarēja tik viegli tikt galā ar “mīkstajiem” pārkāpumiem soda laukumā. Šķiet, ka 2022. gada Katarā unikāls izaicinājums, ko FIFA noteikumi ir uzmetuši galvenajiem treneriem, ir šīs laika uzskaites izmaiņas.

Treneri, kuri var vislabāk pielāgoties un sagatavot savus spēlētājus ilgstošiem pārtraukumiem, varētu dot sev nelielu priekšrocību pār pretiniekiem.