Tāpat kā Džordžijas Stetsons Benets pagājušajā sezonā, arī TCU Makss Dagans šo sezonu nesāka kā sācējs QB

Sonijs Daiks nenosauca sākuma aizsargu pirms TCU sezonas atklāšanas Kolorādo. Treneris savā pirmajā gadā Horned Frogs pēc četrām SMU sezonām spēlēja tuvu vestei, sakot, ka trīs ceturtdaļas aizsargi saņems spēles laiku.

Pēc tam, kad TCU devās laukumā Boulderā, Čendlers Moriss rikšoja, lai vadītu uzbrukumu. Moriss, bijušā Arkanzasas un SMU trenera Čada Morisa dēls, pēc 2020. gada sezonas pārcēlās no Oklahomas un 2021. gadā startēja divreiz. Savā pirmajā startā savainotā (pēdas) Maksa Dagana vietā viņš kopā sasniedza 531 jardu, vadot ragu komandu. Vardes par sajukumu Nr. 12 Baylor.

Lai arī cik uzkrītošs bija sniegums pret Beiloru, nākamajā nedēļā Moriss guva visus 100 jardus, apmulsumā 63:17 Oklahomas štatā. Pēc tam Dugans sāka Horned Frogs pēdējās divas 2021. gada spēles.

Rudens nometnes laikā un ar jaunu treneru štābu, kurā ietilpa Daikss un uzbrukuma koordinators Gerets Railijs, kurš pievienojās pirmajam Fortvērtā pēc divām sezonām tādā pašā amatā SMU, ceturkšņa aizsarga cīņa starp Daganu un Morisu, kā arī sarkanā krekla pirmgadnieks Sems. Džeksons, spēlēja. Dagans viegli bija vispieredzējušākais, jo pirmajās trīs sezonās TCU komandā sāka 29 spēles.

Visi trīs ceturtdaļas aizsargi redzēja laiku Kolorādo uzvarā ar 38:13, lai gan noteikti ne tādā veidā, kā to plānoja Daiks. Trešajā ceturtdaļā gūtais ceļgala savainojums lika Morisam palikt malā. Digans uzstājās un veica pāris vārtus, lai nostiprinātu uzvaru. Džeksons paspīdēja slaukot.

Kad Moriss palika malā, Dugans pārņēma uzbrukumu nākamajā nedēļā pret Tarleton State un izveidoja sezonu, kuras rezultātā Heismana balsojumā ierindojās otrajā vietā.

Dagans, kurš decembrī pieteicās dalībai NFL draftā, pirmdienas vakara nacionālā čempionāta spēlē pret Džordžiju iekļūst desmitajā vietā pēc piezemējumu piespēlēm (32) un piespēļu efektivitātes. Viņš arī ir steidzies iegūt astoņus piezemējumus un kopā ar Horned Frogs karjerā ir sasniedzis tieši 100 piezemējumus.

Moriss? Ceļgala savainojuma dēļ viņš uz pāris nedēļām nebija pieejams, pirms viņš sāka darboties divās konferences spēlēs. Viņš ir izmēģinājis 26 piespēles. Viņa gods, Moriss iestrēdzis programmā un plāno palikt Fortvērtā, lai nākamajā sezonā atkal sacenstos par starta darbu.

Situācija Gruzijā pagājušajā sezonā bija daudz atšķirīga. Savainojumiem nebija nozīmes, nosakot aizsargu, kurš aizveda buldogus uz apsolīto zemi. Drīzāk tās bija visu sezonu ilgas debates par to, kuram Kirbijam Smārtam vajadzētu svaidīt par uzbrukumu, Dž.T.Danielsu vai Stetsonu Benetu. Pirmais ieradās 2020. gadā no USC, kur cīnījās ar savainojumiem. Pēdējais pastāvīgi šaubījās par viņa spēju vadīt pārkāpumu.

Pat iekļūšana Džordžijas koledžas futbola izslēgšanas spēļu pusfinālā pret Mičiganu joprojām bija daži jautājumi, vismaz ārēji. Uzbrūkošais koordinators Tods Monkens neatstāja šaubas ar ko buldogi brauc, sakot, ka Benets viņiem deva vislabāko iespēju uzvarēt.

Pirms šādas milzīgas spēles bija jāidentificē signāla zvanītājs Nr. 1. Tas bija tālu no ideāla. Tomēr Benets apklusināja kritiķus ar savu sniegumu pret Wolverines, iemetot pirmo no trim piezemējuma piespēlēm tikai četras minūtes pēc spēles, kurā bijušais piegājiens un viņa komandas biedri dominēja pēc monētas mešanas.

Nacionālā čempionāta spēlē pret Alabamu, kurai UGA zaudēja SEC čempionātā, Benetam bija dārgs apgrozījums, kas noveda pie piezemējuma, kas nodrošināja Crimson Tide pārsvaru ar 18:13, līdz ceturtajā ceturtdaļā bija 10:14.

Beneta raksturs un apņēmība, nemaz nerunājot par pāri piezemētajām piespēlēm, ieņēma centrālo vietu atlikušajā ceļa posmā, kad Džordžija guva 20 punktus pēc kārtas, izcīnot savu pirmo valsts čempionātu pēdējo četru gadu desmitu laikā.

Šosezon nebija nekādu debašu par to, kurš būs sākuma aizsargs. Vismaz ne kopš apmēram nedēļas pēc nacionālā čempionāta spēles, kad Benets paziņoja, ka atgriežas Atēnās uz pēdējo sezonu.

Benets sāk savu otro valsts čempiona titulu, metot 3,823 jardus ar 23 piezemējumiem (plus astoņiem piezemējumiem) un tikai septiņām pārtvertām bumbām 429 mēģinājumos.