Lionas Stun Holders Barcelona iegūs rekorda astoto sieviešu čempionu līgas titulu

Lionas "Olympique" atguva savu Sieviešu Čempionu līgas titulu, uzvarot aizstāvošo čempioni FC Barcelona, ​​kas iepriekš visas sezonas garumā bija sagrābusi visus, taču nespēja piekāpties komandai, kuru tā joprojām nekad nav uzvarējusi.

Divu sezonu laikā Barcelona bija piedzīvojusi tikai trīs sakāves nenozīmīgos mačos, kad tā ar tvaiku cīnījās Spānijas līgas čempionātā un Čempionu līgā, pagājušā gada finālā ar 4:0 sagraujot Anglijas čempioni Chelsea. Tomēr viņi nekad nebija uzvarējuši Lionu, kas viņu iepriekšējā tikšanās reizē 4. gada finālā bija sagrāvusi ar 1:2019.

Tas bija pirmais Barselonas fināls pret tolaik dominējošo spēku Eiropas klubu futbolā. Tagad, pēc piecām uzvarām pēc kārtas šajās sacensībās, Lionu pagājušajā sezonā gāza Barselona un stils, ar kādu katalāņu komanda bija pārvarējusi visus pretiniekus šajā kampaņā, ar brīvi plūstošu piespēļu stilu, pret kuru pretiniekiem, šķiet, nebija atbildes. mudināja daudzus noticēt, ka tieši viņi, nevis Liona tagad bija lielvalsts sieviešu spēlē.

Pēc tam, kad savās divās iepriekšējās UEFA Čempionu līgas kārtās savās Camp Nou mājās tika uzstādīts pasaules rekords, vismaz 13,000 3,500 fanu no Barselonas devās no Spānijas uz Itālijas ziemeļiem, lai apmeklētu spēli, kas ir nepieredzēta sieviešu futbola fanu kustība, lai noskatītos kluba spēli. Tas ir salīdzinājumā ar 32,257 biļešu īpašniekiem no Francijas XNUMX XNUMX cilvēku pūlī.

Tomēr, kad abi beidzot tikās aci pret aci šodien gaidītajā finālā, Liona, šķiet, neko nav zaudējusi no malas, kas 30. gada finālā pret Barcelona guva četrus vārtus 2019 minūtēs, kārtējo reizi uzvarot spēli graujošā pirmajā mačā. -Puslaiks vadībā ar 3:0 pirms Barselonas Pasaules gada labākās spēlētājas titula, Aleksija Putellas atguva vienus vārtus tieši pirms pārtraukuma.

Otrajā puslaikā vairs netika gūti vārti, jo Liona cīnījās, lai atgūtu savu Eiropas čempionu titulu un neticami astoto reizi divpadsmit sezonu laikā kļūtu par Eiropas čempioni. Kapteine ​​Vendija Renāra, kura bija kļuvusi par pirmo futbolistu vēsturē, kura spēlējusi desmit Eiropas kausa finālturnīros, trofeju pacēla rekordaugstu astoto reizi.

Lionas komandai izšķirošos otros vārtus guva sacensību visu laiku rekordistes vārtu guvēja Ada Hēgerberga, kura arī 2019. gadā bija guvusi hat-trick pret FC Barcelona. Viņas 59. vārti sacensībās, sitiens ar galvu tālajā vārtu stabā 23. minūtē nozīmēja, ka viņa tagad ir guvis vārtus četros dažādos Eiropas kausa finālturnīros, ko pēdējo reizi paveica lieliskais Alfredo Di Stefano, kurš guva vārtus piecos secīgos Madrides Real finālos laika posmā no 1956. līdz 1960. gadam.

Savienoto Valstu izlases izlase Katarina Makario 33. minūtē pievienoja trešo sitienu, kļūstot par pirmo sievieti no savas valsts, kas guvusi vārtus UEFA.
EFA
Sieviešu Čempionu līgas fināls. Kopā ar komandas biedreni Lindsiju Horanu Makario kļuva tikai par ceturto un piekto Amerikas Savienoto Valstu sieviešu nacionālās izlases spēlētājām, kas kļuvušas par Čempionu līgas uzvarētājām aiz Ali Krīgera un Džīnas Levandovskas, kas spēlēja 1. FFC Frankfurt 2008. gadā un Aleksa Morgana, spēlējot Lyon 2017. gadā. .

Lionas trenere Sonia Bompastor arī iegāja vēsturē kā pirmā trenere sieviete, kas novedusi savu komandu līdz uzvarai šajās sacensībās, kopš Martina Vosa-Teklenburga aizveda Duisburg līdz titulam 2009. gadā. Būdama pirmo divu Lionas komandu kapteine ​​2011. un 2012. gadā, Bompastor arī kļuva par pirmo sievieti, kas spēlējusi un trenējusi UEFA Sieviešu čempionu līgas uzvarētāju komandā.

Pirms spēles Bompastors uzstāja, ka viņas komanda var uzspiest Barselonu, vienlaikus paturot prātā, ka "burvis nekad neatklāj savus trikus". Pēc tam viņa atzina, ka “mana komandas saruna bija ļoti viegla. Šīs ir skaistākās spēles un skaistākās sacensības, par kurām klubs var sapņot. Jau no paša sākuma bija doma izdarīt spiedienu un piespiest viņus aizstāvēties ar augstu bloku.

Par Hegerbergu Bompastors sacīja: "Ada ir viena no grupas līderēm. Viņa ir spēks, viņa ir priekšzīmīga. Viņa ir ļoti profesionāla gan laukumā, gan ārpus tā. Es priecājos par viņu, jo, kā jūs zināt, viņa piedzīvoja ļoti smagu laiku ar savainojumu.

"Viņa atgriezās ar līmeni, kas ļāva viņai atgūt pārliecību, taču viņai tiešām bija ļoti smagi jāstrādā, lai nokļūtu tur, kur viņa ir šovakar. Šovakar viņa guva vārtus, arī parādīja, ka ir līdere un izvirzījās vadībā pret šo Barselonas komandu. Es priecājos par viņu, par sevi un klubu, ka viņa ir atgriezusies savā labākajā dzīvē.