Marko Reusa savainojums aizēno Dortmundes Borussia uzvaru pār Schalke

Dortmundes Borussia uzvarējusi Revierderby pret sāncenšiem Schalke, bet zaudējusi kapteini Marko Reusu. Youssoufa Moukoko guva vienīgos vārtus spēlē (79') 81,100 XNUMX viesu priekšā izpārdotajā SIGNAL IDUNA Parkā.

Rezultāts Dortmundei katapultēja uz pirmo vietu — vismaz līdz Union Berlin un Freiburg spēlēm vēlāk svētdien. Taču prieku par uzvaru ļoti aizēnoja kapteiņa Reusa savainojums. 32 gadus vecais uzbrūkošais pussargs 28. minūtē izripināja potīti, un pēc četrām minūtēm viņu nācās nest no laukuma.

Tā ir traģēdija. Pēdējās divās sezonās Reuss pārsvarā nav bijis traumu, taču viņš ir guvis sitienu tieši pirms galvenā turnīra. Līdz Pasaules kausa izcīņai Katarā ir atlicis tikai divi mēneši, pastāv bažas, ka Dortmundes komandas kapteinis atkal varētu izlaist kādu galveno turnīru.

"Nav nekā pozitīva, ko atņemt," atbildot uz jautājumu par Reusa savainojumu, sacīja ASV vīriešu izlases uzbrūkošais pussargs Džovanni Reina. "Viņš mums acīmredzami ir ļoti svarīgs spēlētājs. Es nezinu smaguma pakāpi, bet viņš kādu laiku būs ārā. Taču mums ir daudz uzbrūkošo spēlētāju, kuri, cerams, var aizpildīt tukšumu.

ASV pussargs devās laukumā Reusa rindās, un 81. minūtē viņam bija liela iespēja dubultot Dortmundes pārsvaru. Neskatoties uz visiem Reusa savainojuma negatīvajiem aspektiem, Reinas atgriešanās pilnā formā ir pozitīvas ziņas melnajiem un dzeltenajiem, jo ​​amerikānietei būs nozīmīga loma traumas radītā tukšuma aizpildīšanā.

Reinas atgriešanās pilnā formā gan nebija vienīgais pozitīvais no mača. Šķiet, ka galvenais treneris Edins Terčičs izdarīja pareizos secinājumus no neveiksmēm pret Man City un RB Leipzig.

Ja neskaita savainojumu, Dortmundei tā bija sarežģīta spēle pret labi organizēto Schalke aizsardzību. "Pirmajā puslaikā mums bija grūti izveidot daudzas vārtu gūšanas iespējas, neskatoties uz to, ka spējām iekļūt pēdējā trešdaļā," sacīja galvenais treneris Edins Terčičs. "Mēs zinājām, ka tā būs emocionāla spēle, un ar šo izaicinājumu saskārāmies aci pret aci. Tas viss bija par trim punktiem, un tie ir saldākie trīs punkti, ko varam izcīnīt šosezon.

Rezultāts pret City, īpaši sāpināja. Bija sajūta, ka Terčičs pēdējā spēles posmā pieņēma nepareizus lēmumus attiecībā uz maiņām, izmetot 1:0 vadību. Sestdien viss bija otrādi, jo Terzičs uzvarēja Moukoko un Karima Adejemi formā. "Mēs ar Adejemi ieradāmies laukumā un spējām ienest svaigu vēju savā pusē," pēc spēles sacīja Moukoko.

"Esmu ļoti atvieglots," sacīja Moukoko, kad viņam jautāja par sitienu ar galvu, kas beidzās ar Dortmundes uzvaru. "Es esmu trenējies ar Terzicu tieši šai situācijai, un esmu sajūsmā, ka šajā situācijā tas izdevās."

Ja neskaita uzvaru derbijā, Moukoko gūtie vārti ir milzīgs pozitīvs Dortmundei. 17 gadus vecais puisis tiek uzskatīts par kluba lielāko talantu, un tagad viņš šajā sezonā Dortmundes labā ik pēc 78 minūtēm ir guvis vārtus – šis rādītājs izskatās daudz labāk, ja neņem vērā, ka Moukoko sešās spēlēs ir guvis tikai divus vārtus.

Moukoko attīstība pēdējo mēnešu laikā ir kļuvusi par būtisku diskusiju klubā. Pusaudzis ir bijis neapmierināts ar spēles laiku un Entonija Modesta ierašanos, ar kuru klubs parakstīja līgumu, lai aizstātu Sebastienu Halleru; franču uzbrucējs šobrīd atveseļojas no sēklinieku vēža.

Tāpēc tā nebija nejaušība, ka Moukoko norādīja uz savu progresu bumbas sitienā ar galvu. Dortmundes argumentācija, lai vispirms parakstītu līgumu ar Halleru un pēc tam Modestu, bija viņu gaisa spēja. "Es katru dienu trenēju galvenes," sacīja Moukoko. "Terzic vienmēr atrod veidu, kā mani integrēt neatkarīgi no tā, vai es nāku no soliņa vai startēju."

17 gadus vecajai meitenei, tāpat kā Reinai, arī tiks lūgts uzņemties lielāku lomu, ja Reuss būtu ilgāku laiku. Moukoko noteikti var spēlēt abos spārnos, bet arī aiz Modeste vai izveidot divvirzienu uzbrukumu ar Adejemi.

Tāpēc Moukoko sniegums bija pozitīvs. Bet bija vairāk. Medijiem tika lūgts neinteresēties par uzbrucēja līguma situāciju, taču pats Moukoko norādīja, ka tuvākajā laikā nekur nedosies. “Es nevēlos uzspiest sevi; Man ir laiks, un mans laiks [šeit] ne tuvu nav beidzies.

Neraugoties uz Reusa savainojumu, šķiet, ka Dortmundē šobrīd pozitīvais ir lielāks par negatīvo. Melnajiem un dzeltenajiem ir trīs punktu pārsvars no sāncenses Bayern, un šķiet, ka tādi jaunie talanti kā Reina un Mukoko kāpj uz augšu, ļaujot cerēt, ka klubs varētu kompensēt Reusa neierašanos.

Manuels Veths ir pasākuma vadītājs Bundeslīgas Gegenpressing Podcast un ASV teritorijas pārvaldnieks plkst nodošana tirgus. Viņš ir publicēts arī Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA un vairākos citos izdevumos. Sekojiet viņam Twitter: @ManuelVeth