Mesi pēdējā cīņa, Neimars vs. Pelé, Marokas skrējiens uz vecumu un vairāk

Augšējā līnija

2022. gada Kataras Pasaules kausa izcīņā atlikušas tikai dažas spēles, jo palielinās likme astoņām komandām, kurām joprojām ir iespēja uzvarēt pasaules lielākajā sporta notikumā, taču, visticamāk, ceturtdaļfinālā būs drāma gan rezultātu tabulā, gan ārpus tās.

galvenie fakti

Mesi pēdējā tribīne: 35 gadus vecais Argentīnas uzbrucējs Lionels Mesi, kurš tiek slavēts kā viens no visu laiku izcilākajiem futbolistiem, nekad nav uzvarējis Pasaules kausa izcīņā, un daudzi uzskata, ka šī gada turnīrs būs viņa pēdējais īstais sitiens, lai iegūtu kāroto trofeju. (Skatīties: Argentīna ceturtdaļfinālā spēlē ar Nīderlandi piektdien pulksten 2 kanālā Fox.)

Neimārs pret Pelē: Brazīlijas superzvaigzne Neimārs ir tikai viena vārtu attālumā no viena no svētākajiem rekordiem Brazīlijas sportā — Pelē gūtajiem 77 vārtiem valstsvienībā. Potenciālajam pavērsienam ir pievērsta vēl lielāka uzmanība, jo 82 gadus vecais Pelé hospitalizēts vairāk nekā nedēļu Covid-19 cīņas dēļ. Ārsti saka, ka viņa stāvoklis uzlabojas. (Skatīties: Brazīlija ceturtdaļfinālā spēlē ar Horvātiju piektdien pulksten 10:XNUMX kanālā Fox.)

Marokas skrējiens uz vecumu: Maroka otrdien pārsteidza Spāniju, soda sitienu sērijā pārspējot Eiropas lielvalsti, kļūstot par pirmo arābu izlasi, kas jebkad iekļuvusi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Viņi varētu atkal ieiet vēsturē ar uzvaru savā sestdienas mačā, kas padarītu viņus par pirmo Āfrikas komandu, kas iekļuvusi Pasaules kausa pusfinālā. (Skatīties: Maroka ceturtdaļfinālā spēlē ar Portugāli sestdien pulksten 10:XNUMX kanālā Fox.)

Ronaldu sola iesildītājs? Liels jautājums Marokas un Portugāles spēlē ir tas, vai Portugāles kapteinis Krištianu Ronaldu, kura 118 vārti ir lielākā daļa spēlētāju vēsturē, būs savas valsts starta 11. Portugāles treneris Fernando Santoss samazinājās Ronaldu no ierindas astotdaļfināla spēlē pret Šveici pēc tam, kad zvaigzne nikni reaģēja uz aizstāšanu Portugāles pēdējā grupu turnīra spēlē pret Dienvidkoreju.

Francija vēlas atkārtot: Francija līdz šim ir izskatījusies kā viena no spēcīgākajām komandām Pasaules kausa izcīņā, un 2018. gada uzvarētājas vēlas ieiet vēsturē kā trešā valsts, kas jebkad ir bijusi Pasaules kausa čempione pēc Itālijas (1934, 1938) un Brazīlijas (1958, 1962). (Skatīties: Francija ceturtdaļfinālā spēlē ar Angliju sestdien pulksten 2 kanālā Fox.)

Mbappé asarā: 23 gadus vecais franču uzbrucējs Kailians Mbapē četrās spēlēs jau ir guvis piecus vārtus, padarot viņu par galveno favorītu uz Zelta zābaku kā turnīra rezultatīvāko spēlētāju, un viņa deviņi vārti starp 2018. un 2022. gada turnīriem ir vienā līmenī ar Mesi. par karjeras Pasaules kausa vārtiem un par vienu apsteidza 37 gadus veco Ronaldu.

Anglija dodas pēc slavas: Anglija ir zelta laikmeta vidū, ar savu talantīgāko un saliedētāko spēlētāju paaudzi pēdējo gadu desmitu laikā, taču grupai vēl nav izdevies izcīnīt nozīmīgu trofeju. Anglija izgāja laukumā 2018. gada Pasaules kausa izcīņas pusfināla posmā, un tās komanda pagājušā gada Eiropas čempionāta finālā Londonā pašmāju līdzjutēju priekšā mokoši zaudēja Itālijai soda sitienos. Anglijas vienīgo uzvaru lielajā turnīrā izcīnīja 1966. gada Pasaules kausa izcīņā, ko šī valsts rīkoja.

Ko mēs nezinām

Kur Ronaldu spēlēs pēc Portugāles Pasaules kausa izcīņas beigām. Viņš šķīrās veidos ar Manchester United ar "savstarpēju piekrišanu" 22. novembrī pēc kluba uzspridzināšanas intervijā Pīrsam Morganam, sakot viņam nav "cieņas" par vadītāju Erik ten Hag. Tiek ziņots, ka viņam ir piedāvāts līgums spēlēt Saūda Arābijas klubā Al Nassr, kas viņam izmaksātu vairāk nekā 200 miljonus dolāru gadā, taču viņš noraidīts ziņo, ka pieņēmis darījumu.

Pamatinformācija

Pasaules kausa izcīņas grupu turnīrā, kas sākās 20. novembrī un noslēdzās piektdien, ieradās 16 komandas. ASV bija starp XNUMX komandām, kas iekļuva tālāk no grupas posma līdz izslēgšanas spēlēm, bet sestdien viņu sērija beidzās ar 3:1 zaudējums Nīderlandei. 2022. gada Pasaules kausa izcīņa ir pirmā, kas jebkad notiek ziemā, jo mājinieku namā Katarā valda nežēlīgi karstas vasaras. Liela daļa notikuma uzmanības tika pievērsta rīkotājvalstij, kas ir saskārusies ar plašu nosodījumu par iespējamu cilvēktiesību pārkāpumu tūkstošiem viesstrādnieku, kuri pirms notikuma izveidoja Kataras infrastruktūru. Katara ir arī apsūdzēta par FIFA amatpersonu uzpirkšanu 2010. gadā, lai iegūtu uzņemšanas tiesības, pārspējot ASV piedāvājumu.

Ko skatīties

2022. gada Pasaules kausa fināls ir paredzēts 18. decembrī pulksten 10:XNUMX Brazīlija ir totalizatora favorīte, lai uzvarētu visās ceturtdaļfinālā, kam seko Francija, Argentīna, Anglija un Portugāle, saskaņā ar Caesars Sportsbook.

Vēl lasu

"Nekritizējiet Kataru": FIFA boss atgriežas pret pretiniekiem dīvainā ziņu konferencē — dienu pirms Pasaules kausa sākuma (Forbes)

Krištianu Ronaldu pametīs Mančestras "United" pēc "savstarpējas piekrišanas" (Forbes)

ASV uzvar Irānu — iekļūst Pasaules kausa astotdaļfinālā (Forbes)

ASV vīriešu komanda izslēdza no Pasaules kausa ar 3:1 zaudējumu Nīderlandei (Forbes)