Niks Kirgioss apbēdina ASV atklātā čempionāta čempionu Medvedevu, izslēdzot viņu no ranga 1.

Būs jauns US Open čempions un jauns pasaules ranga 1. vieta, pateicoties Nikam Kirgiosam.

Ugunīgais austrālietis spēlēja izcilu tenisu un vairāk vai mazāk kontrolēja savas dēkas ​​uz tenisa lielākās skatuves, pieveicot pasaules pirmo numuru Daniilu Medvedevu ar 1:7(6), 11:3, 6:6, 3:6. iekļūt savā pirmajā US Open ceturtdaļfinālā. 2. numurs Kirgioss uzlaboja rezultātu līdz 23-4 pret Medvedevu, kuru viņš uzvarēja arī pagājušajā mēnesī Monreālā.

"Ja viņš spēlēs šādi, jūs redzēsit Kirgiosu finālā," ESPN sacīja Džons Makenro.

Uzvara pārtrauca 10 spēļu uzvaru sēriju Open Open Medvedevam, kurš pirms gada beidza Novaka Džokoviča centienus kļūt par pirmo cilvēku kopš Roda Lavera 1969. gadā uzvarēt kalendāra Grand Slam turnīrā.

Medvedevs izkritīs no ranga 1. numura, un ranga 3. numurs Rafaels Nadals paliks pole position, lai atgūtu pasaules 1. vietu pirmo reizi kopš 2. gada 2020. februāra.

Tikmēr Kirgioss turpina cīņu līdz Vimbldonas finālam gadā četros setos zaudēja Džokovičam skrienot Ņujorkā. Pēc tam, kad ilgu laiku bija viens no talantīgākajiem, taču neefektīvākajiem spēlētājiem vīriešu turnejā — viņš Ņujorkā bija četras reizes zaudējis trešajā kārtā un līdz pagājušajai nedēļai ne reizi nebija uzvarējis Artura Eše stadionā —, tagad viņš apvieno garīgo un fizisko izturību ar savu milzīgo talantu krājumu.

"Tā bija pārsteidzoša spēle," Kirgioss teica Patrikam Makenrojam laukumā. "Skaidrs, ka Daniils aizstāv čempionu, uz viņa pleciem ir liels spiediens, taču es spēlēju ļoti labi. Pēdējos pāris mēnešus esmu spēlējis lieliski.

"Bet kāda vieta, kur to darīt, pārpildīta māja Ņujorkā."

Viņam nākamreiz tiksies ar Krievijas 27.numuru Karenu Hačanovu, kurš piecos setos pārspēja 12.numuru Pablo Karreno Bustu. Kirgioss un Hačanovs savā karjerā ir neizšķirti.

Kirgioss aizvadīja ļoti augstu pirmo setu taibreikā, neskatoties uz to, ka lamājās pie sava laukuma, vienlaikus norādot, kur viņam jāservē, sasitot raketi pret zemi un sarunājoties ar tiesnesi par serves pulksteni.

Otrā seta sākumā Kirgioss trieca bumbu pret laukuma aizmuguri, pietrūkstot sitiena līdzjutējam pirmajā rindā, kas noteikti būtu beidzies ar izraidīšanu no turnīra.

Viņš izvirzījās vadībā ar diviem setiem pret vienu ar "forehand" sitienu, ko Medvedevs trāpīja tikai tīklā.

Pēc tam viņš izmantoja breiku 2:1 ceturtajā mačā, kad Medvedevs ar divu roku "backhand" iesita tīklā.

Medvedevam servējot pie rezultāta 1:3, 30:40, Kirgioss lūdza skatītāju atbalstu, izstiepjot līdzjutējiem savu labo plaukstu. Pēc tam viņš piespieda sitienu ar sitienu "forehand", ko Medvedevs guva vārtu tīklā, lai iegūtu dubultbreiku.

Medvedevs, kurš brīžiem šķita neapmierināts ar troksni, kas nāca no Kirgiosas laukuma, pēc tam atslīga ar pleciem un neapmierināts trieca bumbu pret laukuma aizmuguri.

Kirgioss noslēdza maču ar dūzi un pēc tam paspieda Medvedeva roku pie tīkla.