Novāks Džokovičs ieņem Telavivas titulu pirmajā turnīrā kopš Vimbldonas

Uzvarētāju lokā atgriezies Novaks Džokovičs.

Kopš tā laika spēlē savā pirmajā turnejā šovasar uzvarot Vimbldonā35 gadus vecais serbs, kurš izlikti ar labāko numuru, svētdien ar 2:6, 3:6 uzvarēja ar 4. numuru izlikto Marinu Čiliču, izcīnot Telavivas Watergen Open trofeju. 21 kārtējais "Grand Slam" čempions nezaudēja nevienu setu ceļā uz 89. titulu karjerā, atpaliekot tikai no Džimija Konorsa (109). Roger Federer (103), Ivans Lendls (94) un Rafaels Nadals (92).

Līdz ar uzvaru Džokovičs kļuva par pirmo vīru, kurš šosezon izcīnījis titulu uz cietā, māla (Roma) un zālāja seguma. Viņš ir izcīnījis 20 uzvaras pēdējā 21 oficiālajā mačā, piedzīvojot vienīgo zaudējumu tiekot pie Nadala Roland Garros ceturtdaļfinālā.

Džokovičs tagad ieņem 7. vietu pasaules rangā, jo viņš neieguva punktus no uzvaras Vimbldonā pēc tam, kad ATP atņēma punktus notikumam pēc tam, kad Vimbldonas amatpersonas aizliedza Krievijas un Baltkrievijas futbolistus.

Viņš spēlēja pagājušajā nedēļā Laver Cup, kas bija Federersatvadu pasākumā, kurā serbs pēc US Open pusfinālistes Frensisas Tiafo iznīcināšanas pēc kārtas piekāpās kanādietim Fēliksam-Ogeram Aliasīmam. Team World šajā pasākumā pārspēja Team Europe, dodot kapteinim Džonam Makenrojam pirmo uzvaru pār sāncensi, Team Europe kapteini Bjornu Borgu.

Džokovičs nezaudēja ne setu iekštelpu ATP 250 cietajā kortā, kur viņam ne reizi nebija grūtību pret bīstamu pretinieku sastāvu. 35 gadus vecais spēlētājs ieguva savu trešo turnejas līmeņa kroni 2022. gadā un 89. karjerā.

Čiličs, iekļūstot finālā, saskārās ar tikai četrām breikbumbām, bet Džokovičs pastāvīgi apdraudēja pretinieku servi no korta aizmugures, kamēr pats dominēja savos serves geimos aiz savas pirmās serves. Serbs XNUMX. setā nesaskārās ar breikbumbu un, kad, servējot setā, nokļuva nepatikšanās pie deuce, viņš atbildēja ar aci pret aci.

Pēc tam otrreiz mačā salūza augstākā izsēta, sākot otro setu, ar dziļu atdevi atkal maksājot dividendes. Ar šo pārsvaru izrādījās pietiekami, jo Džokovičs ieguva kroni pēc stundas un 35 minūtēm.

Džokovičs tagad ir 2014. gada ASV atklātā čempionāta čempions Čiličs vadībā ar 19:2 visu laiku. Trīspadsmit no viņa 19 uzvarām pret bijušo pasaules ranga 3. numuru gūtas pēc kārtas. Neskatoties uz zaudējumu, šī bija laba nedēļa Čiličam, kurš 34. septembrī svinēja savu 28. dzimšanas dienu.

"Šī bija fantastiska nedēļa, kad es svinēju savu dzimšanas dienu," trofejas ceremonijas laikā sacīja Čiličs. "Man nebija iespējas svinēt kopā ar tik daudziem cilvēkiem, bet nākamreiz es visiem pirkšu dzērienus!"

Džokovičs nākamnedēļ Kazahstānā dosies uz Astana Open, kā arī mēneša beigās plāno spēlēt Paris Indoors. Plānots, ka viņš spēlēs arī jaunajā Pasaules tenisa līga decembrī Dubaijā.