Luka Dončika un Kīrijas Ērvinga pārī varētu būt "nāvējoša" Mavericks uzbrukumam

Dalasas "Mavericks" atgriežas mājās, lai aizvadītu pēdējo spēli American Airlines centrā pirms NBA Visu zvaigžņu pārtraukuma pēc notikumiem bagāta piecu spēļu izbraukuma Rietumkrastā. Dalasa braucienu noslēdza ar zaudējumiem, bet uzvarēja trīs vidējās spēles. Taču brauciens ietvēra daudz vairāk par uzvarām un zaudējumiem.

Dallas aizmainīts pret astoņkārtējo Visu zvaigžņu saspēles vadītāju Kīriju Ērvingu pirms nedēļas. Komanda ne tikai pievienoja Ērvingu, bet arī Luka Dončiča atgriešanos ierindā pēc četru spēļu izlaišanas ar labā papēža sasitumu. Komanda un līdzjutēji cer, ka Dončiča un Ērvinga apvienošana pēcsezonā nesīs augļus.

"Šī ir tikai mūsu pirmā spēle kopā, bet es domāju, ka ir tik jautri spēlēt ar šo puisi," Dončičs sacīja par spēli ar Ērvingu pēc tam, kad Mavericks sestdienas vakarā pagarinājumā zaudēja Sakramento Kings ar 133:128. "Viņš ir pārsteidzošs basketbolists. Es domāju, ka tas būs patiešām jautri. Arī šodien pirmā spēle bija ļoti jautra.

Dončičs guva 27 punktus, 55% atvairot zaudējumā. Tāpat viņa kontā 41 minūtē deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Ērvings Mavericks rindās guva 28 punktus ar 52.4% metienu, 42 minūtēs izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.

Ērvings savās trīs spēlēs ar "Mavericks" vidēji spēlē 25.7 minūtēs iemet 48.1 punktus, atvairot 4.7% metienu, izcīnījis 7.3 atlēkušās bumbas, atdod 38 rezultatīvas piespēles un pārtvēra bumbu.

"Es priecājos, ka mums tas izdevās," Ērvings sacīja, pirmo reizi daloties sarunā ar Dončiču. "Bet, kamēr es biju ārā, tas šķita ļoti īpašs, ņemot vērā iespējas, kas mums bija abos stāva galos, lai patiesi mācītos vienam no otra un tikai iegūtu vairāk pārliecības."

Dalasas jaunajam dinamiešu duetam būs vēl divas spēles — mājās pret Minesotas Timberwolves un izbraukumā pret Denveras Nuggets —, lai radītu lielāku uzticību, pirms abi šajā nedēļas nogalē varēs piedalīties Zvaigžņu spēlē. Pēc tam šis ir regulārās sezonas pēdējais posms.

"Mavericks" Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik ieņem ceturto vietu ar bilanci 31:27. Dalasa par trešo vietu atpaliek no "Kings" par divām spēlēm un par 2.5 spēlēm apsteidz Oklahomsitijas "Thunder", kas izlikta ar desmito numuru un ieņem pēdējo vietu. Jūtas Jazz, kas šobrīd ir ārpus izslēgšanas spēļu bildes, atpaliek no Mavericks par trim spēlēm.

Lai iegūtu zināmu atdalīšanu, Dalasai jāsāk gūt uzvaras. Galvenajam trenerim Džeisonam Kidam patika tas, ko viņš redzēja savā jaunajā laukumā pirmajā spēlē. Viņš cer, ka Dončičs un Ērvings spēs attīstīties kopā un pievienot komandas uzbrukumam jaunu uzbrukuma potences slāni.

“Tas bija gluds; tas ir basketbols,” sacīja Kids. "Man likās, ka viņi abi paveica neticamu darbu — abi piecēla bumbu, abi spēlēja bez bumbas. Tagad ir tikai jāsaņem minūtes un jāspēj redzēt, kuras vietas viņiem patīk vai ir ļoti ērti spēlēt. Es domāju, ka pikenrols ar šiem diviem mums būs ļoti labs.

Ērvinga pievienošana efektīvi atsāka Mavericks sezonu. Dalasai tagad līdzās superzvaigznei ir arī otra Visu zvaigžņu dalībniece, un, iespējams, tā joprojām vēlas sniegt papildu palīdzību izpirkšanas tirgū. Viņu pārkārtošanās centieni liek komandai būt gatavai vēl vienam dziļam izslēgšanas turnīram.

"Tas joprojām ir mācīšanās process, bet es domāju, ka tas mums varētu būt patiešām nāvējošs," Dončičs sacīja, spēlējot divu cilvēku spēli ar Ērvingu. “Es domāju, ka ir grūti mūs abus apsargāt. Tātad būs mazāk dubultnieku un tikai mēs ķersimies pie darba.