Lāpas nodošana? 19 gadus vecais Karloss Alkarass pārtrauc Rafaela Nadala 25 spēļu uzvaru sēriju pret Spānijas pretiniekiem

Daži mači kļūst par pagrieziena punktiem tenisa vēsturē.

Kad 2001. gadā Vimbldonas ceturtajā kārtā Rodžers Federers piecos setos pārspēja Pītu Samprasu, tas galu galā tika uztverts kā lāpas nodošana no vienas leģendas otrai.

Tas, vai piektdienas mačs Madridē starp citiem spāņiem Rafaelu Nadalu un Karlosu Alkarasu arī kļūs par lāpas mirkli, vēl jānoskaidro, taču pagaidām tā ir vēsturiska uzvara 19 gadus vecajam jaunietim, jo ​​viņš kļuva par pirmo pusaudzi, kas uzvarējis. Nadals uz māla.

Spānijas karalim sēžot kortā, Alkarass 25. setā pārvarēja potītes savainojumu, pārtraucot Nadala 6 maču un sešus gadus ilgo uzvaru sēriju pret citiem spāņiem ar 2:1, 6:6, 3:1 un iekļūstot pusfinālā. Sestdien kāršu cīņa ar pasaules ranga pirmo numuru Novaku Džokoviču. Alcaraz pagarināja savu uzvaru sēriju pret Top 10 pretiniekiem līdz pieciem.

"Es nezinu, ko teikt, ir neticami spēlēt šajā stadionā pret Spānijas vēsturē labāko sportistu, labāko spēlētāju vēsturē uz māla," Alkarass sacīja Prakašam Amritrajam Tenisa kanālā. "Tā ir bijusi neticama spēle. Spānijas karaļa skatīšanās man bija pārsteidzoša, es nekad neesmu spēlējis tik lieliska cilvēka priekšā. Man tas ir sapņa piepildījums.”

Alkarass mačā iekļuva ar 0:2 pret Nadalu, pirms gada Madridē izcīnot tikai trīs uzvaras. Taču viņš zināja, ka viņam ir zelta iespēja, ņemot vērā Nadala spēles trūkumu. Spānijas leģenda sešas nedēļas nebija laukumā, jo bija ribu savainojuma dēļ, un Madridē ieradās ar nelielu sagatavošanos uz māla.

Alkarass, kurš pasaules rangā atrodas 9. vietā, 26. gadā uzlabojās līdz 3-2022. Viņš ir izcīnījis trīs titulus, tostarp Maiami Open, kas ir viņa karjeras pirmais Masters 1000 tituls.

Nadals, 21-kārtējais Grand Slam čempions, kurš aizvadīja 3 stundu un 9 minūšu maču pret Deividu Gofinu ceturtdien ir 22:2 2022. gadā ar trim tituliem, tostarp Austrālijas atklātajā čempionātā.

Pēc šī mača Nadals bija teicis, ka viņam ir "hroniska pēdas savainojums", kas liek viņam klibot "daudzas manas dzīves dienas".

Otrā seta trešā geima beigu punktā Alkarass kritās, skrienot pa labi, un beigās pagrieza labo potīti un neveikli piezemējās uz labās rokas. Viņš paņēma medicīnisko taimautu un uzlīmēja potīti.

Nadals uzsita pretinieka vājumu un dominēja otrajā setā.

"Tas mani ļoti ietekmēja," Alcaraz teica “Kad zaudēju otro setu, es [vienkārši] domāju, ka spēju atgriezties, izdarīt visu, ko varu, laukumā izmēģināt visu, cīnīties līdz pēdējai bumbai. Tā bija atslēga. ”

Alkarass trešajā setā netika galā, neskatoties uz savainojumu. Viņš izlauzās no mīlestības uz 3:1 vadību un pēc tam aizturēja servi, lai noslēgtu maču, uzvarot pēc lieliskas aizsardzības atvairīšanas ar "backhand" un pēc tam ar "forehand" sitienu garām Nadalam pie tīkla.

"Es domāju, ka man tas ir jādara," viņš teica Tennis Channel par savu domu gājienu pēc traumas. “Ja man pietrūkst, ja es zaudēju, es jūtu, ka daru pareizās lietas. Esmu apmierināts ar to, ja to palaidu garām, bet šodien es to izdarīju, un tas bija neticami.

Alcaraz tagad pirmo reizi tiksies ar Džokoviču pēc tam, kad pasaules ranga 1. numurs pārspēja 14. numuru Hubertu Hurkaču ar 6:3, 6:4, sasniedzot savu septīto Madrides pusfinālu. Ja Nadals būtu uzvarējis, tas nozīmētu viņa un Džokoviča 59. tikšanos.

Otrā pusfinālā pulksten 5:3 pasaules ranga 3. vietā esošais Stefanos Tsitsipas uzvarēs XNUMX. numuru Aleksandru Zverevu.

Serbs pārsita bumbu ar nepielūdzamu dziļumu, precizitāti un spēku, kontrolējot punktus ar sitieniem uz zemes, pēc 78 minūtēm virzoties uz priekšu un uzlabojot savu perfekto rekordu pret Hurkaču līdz 4:0.

"Otrajā setā servēju ļoti labi, domāju, ka tas mani uzturēja dzīvu," Džokovičs teica savā intervijā tiesā. “Es biju apmierināts ar veidu, kā veidoju punktus. Es mēģināju likt viņam skriet un palaist garām, un kopumā tas bija stabils sniegums.

Alkarass varētu būt nākamais lielais vīriešu tenisā, un viņam tagad būs zelta iespēja pret Džokoviču, pieņemot, ka viņa potīte ir pietiekami vesela, lai spēlētu savā augstākajā līmenī.

Džokovičs kļuva par profesionāli 2003. gadā, savukārt Alkarass dzimis 2003. gadā. Džokovičam ir 84 karjeras tituli, Alcaraz četri.

"Jā, esmu sajūsmā par iespēju spēlēt pret pasaules labāko spēlētāju, viņš šobrīd ir 1. numurs," Tennis Channel sacīja Alkarass. "Es vēlos darīt to pašu, ko Nalbandians darīja pirms dažiem gadiem."

Argentīnietis ir vienīgais spēlētājs, kurš tajā pašā turnīrā uzvarējis Rodžera Federera, Nadalu un Džokoviča lielo trijnieku. Šo varoņdarbu viņš paveica 3. gadā Madridē, kad turnīrs tika aizvadīts uz cietā seguma.

"Es nosūtīšu Nalbandianam īsziņu, kā viņš to izdarīja," viņš sacīja intervijā tiesā.

Runājot par stāšanos pret Džokoviču, viņš telekanālam Tennis Channel sacīja: "Varu tikai teikt, ka cīnīšos līdz pēdējai bumbai, es darīšu savu spēli. Es izbaudīšu maču un redzēsim, kas notiks.