Pepe kļūst par vecāko spēlētāju, kurš guvis vārtus Pasaules kausa izslēgšanas spēlēs — lūk, citi Kataras rekordi

Augšējā līnija

Portugāļu futbola zvaigzne Pepe kļuva par vecāko spēlētāju, kurš jebkad guvis vārtus Pasaules kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā otrdien pēc viņa gūtajiem vārtiem pret Šveici, kas ir jaunākais Katarā notikušo rekordu un turnīru pirmo spēļu sērijā.

galvenie fakti

Pepe, kurai februārī apritēs 40 gadi, atzīmējās ar a ar galvu pēc stūra sitiena mača pirmajā pusē, puslaikā panākot rezultātu 2:0.

Tikmēr Anglijas 19 gadus vecs Džū Belshems kļuva par pirmo 21. gadsimtā dzimušo spēlētāju, kurš guvis vārtus Pasaules kausa spēlē, savas komandas grupu turnīra spēlē pret Irānu.

Kataras turnīrā ir arī pirmais sets pilni brāļi un māsas sacensties dažādās komandās, Iñaki Williams pārstāvot Ganu un viņa jaunākais brālis Niko Viljamss debitēja Pasaules kausa izcīņā Spānijas izlasē (brāļi Viljamsi ir dzimuši Spānijā, tēvs no Ganas un mātes no Libērijas, un Iñaki iepriekš spēlēja Spānijas izlasē).

Francijas futbola tiesnesis Stefānija Frapparta pagājušajā nedēļā vadīja pirmo tiesnešu trio vīriešu kārtas Pasaules kausa izcīņas spēlē, kuram pievienojās asistenti Neuza Back no Brazīlijas un Kārena Diaza no Meksikas, lai ceturtdien tiesātu spēli starp Kostariku un Vāciju. FIFA paziņots šonedēļ.

Kanādiešu treneris Džons Herdmens ir pirmais menedžeris Pasaules kausa vēsturē, kurš turnīros vadījis gan vīriešu, gan sieviešu izlasi, iepriekš trenējot Jaunzēlandes sieviešu izlasi 2007. un 2011. gada Pasaules kausa izcīņā sievietēm.

Kad Katara šomēnes zaudēja Ekvadorai, tā bija pirmā reize Pasaules kausa vēsturē, kad mājinieku komanda zaudēja atklāšanas mačā.

Pamatinformācija

Kataras Pasaules kauss ir pirmais, kas jebkad notiek Tuvajos Austrumos, un tas ir visdārgākais turnīra vēsturē, un Katarai tiek tērēti aptuveni $ 220 miljardus pēdējo desmit gadu laikā, lai sagatavotos, tostarp uzbūvētu septiņus jaunus stadionus, kuros rīkot spēles. Kataras karstā klimata dēļ turnīrs ir arī pirmais, kas notiek ziemā ierastā vasaras grafika vietā. izjaukts klubu sastāvs citās valstīs. FIFA lēmums Pasaules kausa izcīņas rīkošanu Katarā izraisījis domstarpības saistībā ar valsts cilvēktiesību rekordu, un pēc plkst. daudzi viesstrādnieki gāja bojā, strādājot pie būvniecības projektiem, kas saistīti ar Pasaules kausu. Par to apsūdzētas arī Kataras un FIFA amatpersonas kukuļošana un korupcija balsojumā par turnīra rīkošanu valstī.

Vēl lasu

Nauda aiz vēsturē dārgākā Pasaules kausa: Katara 2022 pēc skaitļiem (Forbes)

Lūk, cik daudz ASV futbolisti nopelnīs no Pasaules kausa, pamatojoties uz to, cik tālu viņi tiks (Forbes)

ASV uzvar Irānu — iekļūst Pasaules kausa astotdaļfinālā (Forbes)