Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs tiksies 59. reizi Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā: pēc skaitļiem

Otrdien Roland Garros ceturtdaļfinālā 59.reizi tiksies ilggadējie sāncenši Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs.

Tas, kurš uzvarēs, būs favorīts uz titulu svētdien.

Džokovičs, pasaules ranga 1. numurs un aizstāvošais čempions, iekļuva ceturtdaļās, iznīcinot 6. numuru Djego Švarcmanu ar 1-6, 3-6, 3-15.

Nadalam, ar 5. numuru izliktajam un 13 kārtējam Francijas atklātā čempionāta čempionam, bija daudz grūtāks ceļš, pirms viņš uzvarēja pār 9. numuru izlikto Fēliksu Ožeru-Aliasīmu ar 3-6, 6-3, 6-2, 3-6, 6. -3, 4 stundās, 21 minūtēs. Nadals piektā seta astotajā geimā piebreikoja un pēc neilga rallija to izservēja atklātā laukumā ar "forehand" uzvarētāju.

Džokovičs pagājušā gada pusfinālā četros setos uzvarēja Nadalu, pārtraucot Nadala 35 uzvaru sēriju Parīzē pēc Nadala 2020. gada finālā iznīcināja serbu taisnēs notika oktobrī.

"Protams, mēs viens otru labi pazīstam, mums ir daudz kopīgas vēstures," par Džokoviču sacīja Nadals. "Protams, viņš ieradās šeit pēc uzvaras Romā. Man nav bijusi ideāla situācija, lai šeit ierastos.

"Bet šeit mēs esam. Mēs atrodamies Roland Garros, tā, bez šaubām, ir mana mīļākā vieta. Un vienīgais, ko varu jums pateikt, ir tas, ka es būšu koncentrējies kopš [pirmdienas] un centīšos visu iespējamo, kā vienmēr. Es nezinu, kas var notikt. Vienīgais, ko varu garantēt, ka es cīnīšos līdz galam, tāpēc liels paldies.

Spalīdzība Džokovičs: “[Tā ir] gaidāma spēle daudziem cilvēkiem. Priecājos, jo laukumā nepavadīju pārāk daudz laika, jo tas būs fiziski. Esmu gatavs, man patīk manas iespējas, lai kāds nāktu.

Šeit ir Nadala un Džokoviča sāncensības sadalījums pēc skaitļiem:

21: Pēc janvārī ieņemot Austrālijas atklāto čempionātu, Nadals ir visu laiku vīriešu līderis ar 21 Grand Slam vienspēļu titulu. Viņš vēlas palielināt savu rekordu ar 22. major titulu, savukārt Džokovičs vēlas panākt, lai viņam būtu 21. Džokovičs Austrālijas atklātajā čempionātā nespēlēja deportēts pēc viņa lēmuma nevakcinēties pret Covid-19. Rodžers Federers, kurš nav spēlējis kopš pagājušā gada Vimbldonas, ir neizšķirts ar Džokoviču 20 Slam turnīrā.

109: Nadals tagad ir 109:3 Roland Garros.

13: Nadals Francijas atklātā čempionāta finālā ir ar 13:0, pirmo reizi izcīnot savu titulu 2005. gadā.

70: Abiem spēlētājiem kopā ir 70 gadi, bet Nadalam 36. jūnijā apritēs 3 gadi, tādējādi viņiem kopā būs 71.

14: To reižu skaits, kad Džons Makenrojs un Bjorns Borgs savas karjeras laikā cīnījās.

30: Džokovičs vadībā ar 30:28.

19: Nadals ir vadībā ar 19:8 viens pret vienu uz māla seguma.

10: Nadals Grand Slam spēlēs ir vadībā ar 10:7

7: Nadals arī Roland Garros ir vadībā ar 7:2.

25: Tagad Nadals savā karjerā piecu setu mačos ir 25:13.

3: Nadals Roland Garros piecos setos ir 3:0, uzvarot Džonu Isneru (1. gada 2011. kārta), Džokoviču (2013. gada pusfināls) un Ožeru-Aliasīmu (4. kārta, 2022).

8:13: Džokovičam laiks laukumā šajā Francijas atklātajā čempionātā.