Rafaels Nadals iekļūst Austrālijas atklātā čempionāta finālā, pretendējot uz rekordlielo 21. Grand Slam titulu

Rafaels Nadals iekļuva Austrālijas atklātā čempionāta finālā un tagad stāv uz vēstures sliekšņa.

35 gadus vecais spānis neuzrādīja nekādas negatīvas sekas no ceturtdaļfināla piecu setu uzvaras pār Denisu Šapovalovu, kurā viņš tika galā ar kuņģa darbības traucējumiem un efektīvi nosūtīja 7. numuru Matteo Beretinu ar 6-3, 6-2, 3- 6, 6-3, ar lietus dēļ slēgtu jumtu Rod Laver arēnā.

Nadals ir iekļuvis 29. "major" finālā un tagad svētdienas finālā pretendēs uz rekordlielu 21. "Grand Slam" vienspēļu titulu pret 2. numuru Daniilu Medvedevu, ASV atklātā čempionāta čempionu, vai Stefanosu Cipasu, Francijas atklātā čempionāta vicečempionu. Nadals Austrālijas atklātā čempionāta finālā ir 4:1, un viņa vienīgo titulu Down Under 4. gadā piecos setos pārspēj Rodžeru Federeru.

"Godīgi sakot, man ļoti daudz nozīmē būt šeit atkal finālā," savā intervijā intervijā Džimam Kurjeram sacīja Nadals.

Nadals nesen sacīja, ka viņu neuztrauc GOAT statuss, bet viņš cenšas pārspēt savus ilggadējos sāncenšus Federeru un Novaku Džokoviču, kuri ar viņu ir neizšķirti 20 galvenajās turnīrā. Nadals arī pretendē pievienoties Džokovičam starp vīriešiem, kuri uzvarējuši divreiz katrā galvenajā spēlē.

Džokovičs, protams, tika izraidīts pirms turnīra, kurā viņš ir uzvarējis deviņas reizes, jo viņam neizdevās vakcinēties pret Covid-19.

"Man tas viss vairāk par visu ir saistīts ar Austrālijas atklāto čempionātu, vai ne?" Nadals teica. "Tas ir vienkārši pārsteidzošs notikums. Man savas karjeras laikā ir nedaudz nepaveicies ar dažām traumām un citreiz spēlēju pārsteidzošus finālus ar labām izredzēm pret Novak 2012, pret Roger 2017. Pāris reizes biju tuvu, jūtos ļoti laimīgs, ka vienu reizi karjerā uzvarēju. .

"Taču es nekad nedomāju par citu iespēju 2022. gadā, tāpēc vienkārši mēģiniet izbaudīt šodienas uzvaru, un pēc rītdienas es centīšos visu iespējamo."

Spānis arī kļuva par ceturto cilvēku atklātajā ērā izcīnīt 500 uzvaras cietajā laukumā, pievienojoties Federeram, Džokovičam un Andrē Agasi. Nadals jau ir vienīgais atklātajā ērā, kurš uzvarējis 400 vai vairāk mačos gan uz cietā seguma, gan uz māla seguma (464 tūres līmeņa maču uzvaras uz māla seguma).

Vimbldonas finālists Beretīni nespēja izturēt lielu cīņu pēc tam, kad ceturtdaļfinālā izdzīvoja piecu setu ar Gaelu Monfīsu un piecus setus ar Karlosu Alkarasu trešajā kārtā, un zaudēja līdz 0:8 pret "Big 3". ”.

"Viņš šķiet diezgan noguris," ēterā sacīja Džons Makenrojs.

Kreilis Nadals vairākkārt iesita itālim "backhand" un izveda viņu no komforta zonas. Savā trešajā setbumbā pirmajā setā Nadals trāpīja serves uzvarētājam un aizturēja setu.

Pēc tam viņš otrajā setā pie rezultāta 1:0 trāpīja pāri laukuma "forehand" sitienam, panākot ātru breiku, bet pēc tam panāca dubultbreiku ar 3:0. Pēc tam viņš trāpīja burvīgam "backhand" spēles uzvarētājam, panākot 4:0 vadību ceļā uz dominēšanu otrajā setā.

"Es sāku spēli lieliski," sacīja Nadals. “Pirmie divi seti ir bijuši vieni no labākajiem līdz šim kopš ilgu laiku, bet tad es zinu, cik labs ir Matteo, vai ne? Viņš ir ļoti stabils spēlētājs, ļoti bīstams. Trešajā es zinu, ka kādā brīdī viņš dosies uz sitieniem.

Pēc diviem setiem līdz mīlestībai Beretīni smagi cīnījās un uzlaboja savu sniegumu pie savas serves, ceļā uzvarot 23 serves punktus pēc kārtas, lai aizvadītu trešo setu un noturētu to tuvu ceturtajā setā. Taču, servējot pie 3:4 ceturtajā, viņš pamirkšķināja pie otrās breikbumbas, kad trāpīja vārtu tīklā.

Servējot mačā pie rezultāta 5:3, Nadals noslēdza rezultātu, kad Beretīni ar "backhand" sitienu trāpīja tīklā. Abi apskāvās pie tīkla, un Nadals svinībās pacēla kreiso roku pret pūli.

"Mums ir jācieš un jācīnās, tas ir vienīgais veids, kā būt tur, kur esmu šodien," sacīja Nadals.

Nadals 2022. gadā iekļuva, iepriekšējos sešos mēnešos nospēlējot tikai divus mačus pēc pēdas savainojuma, kas liedza viņam piedalīties Vimbldonā un ASV atklātajā čempionātā, un septembrī viņam bija nepieciešama ārstēšana Barselonā. Viņam arī decembrī bija pozitīvs Covid-19 tests.

Tomēr, skatoties uz viņa spēles līmeni tagad, neviens to nekad neuzzinātu.

"Patiesā patiesība ir tāda, ka pirms diviem mēnešiem mēs nezinājām, vai vispār varēsim atgriezties turnejā," viņš sacīja pēc uzvaras ceturtdaļfinālā. "Tā ir tikai dzīves dāvana, ka es atkal šeit spēlēju tenisu un vienkārši izbaudu."