Rafaels Nadals 5 setos uzvar, lai iekļūtu Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā, tagad ir 2 uzvaras, kas ir 21. galvenā titula rekords.

Rafaels Nadals pārvarēja kuņģa darbības traucējumus un dažus nežēlīgus apstākļus, lai iekļūtu Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā, un tagad ir divu maču uzvaru attālumā no rekorda 21. Grand Slam vienspēļu titula.

35 gadus vecais spānis vairāk nekā četras stundas ilgajā piecu seteru spēlē pārspēja 14.numuru un citu kreiso spēlētāju Denisu Šapovalovu ar 6-3, 6-4, 4-6, 3-6, 6-3. , lai iekļūtu pēdējā četriniekā Down Under. Viņš ir ceturtais vecākais vīrietis sasniegt pusfinālu šajā pasākumā pēc Kena Rouzvola, Rodžera Federera un Mala Andersona.

Nadalam tagad būs divas pilnas brīvas dienas pirms piektdienas, kad viņš tiksies ar uzvarētāju starp 7. numuru izlikto Matteo Beretīni, Vimbldonas vicečempionu, un 17. numuru Gaelu Monfīsu, 35 gadus veco francūzi.

Nadals piecos setos uzlaboja rezultātu līdz 23:13 savā brīnišķīgajā karjerā.

"Ļoti grūta diena, ļoti silta," viņš sacīja Džimam Kurjeram savā intervijā tiesā. "Es tam nepraktizējos."

"Man ir pārsteidzoši iekļūt pusfinālā," viņš piebilda.

Nadals, kura vienīgo Austrālijas atklātā čempionāta titulu ieguva 2009. gadā, 20 "major" turnīros ir neizšķirts ar konkurentiem Federeru un Novaku Džokoviču, lai gan viņš nesen teica, ka viņam nav bažas par GOAT statusu. Džokovičs, protams, tika izraidīts pirms turnīra, kurā viņš ir uzvarējis deviņas reizes, jo viņam neizdevās vakcinēties pret Covid-19.

Nadals, kurš vairākos iepriekšējos "Australian Open" braucienos cīnījies ar savainojumiem, "Australian Open" ceturtdaļfinālā uzlaboja rezultātu līdz 7:7, kas ir viņa sliktākais rādītājs kādā no četriem "major" turnīriem. Viņš ir četras reizes zaudējis finālā (2012, '14, '17, '19).

Spānis arī ir viena uzvara, lai kļūtu par ceturto cilvēku atklātajā ērā izcīnīt 500 uzvaras cietajā laukumā, pievienojoties Federeram, Džokovičam un Andrē Agasi. Nadals jau ir vienīgais atklātajā ērā, kurš uzvarējis 400 vai vairāk mačos gan uz cietā seguma, gan uz māla seguma (464 tūres līmeņa maču uzvaras uz māla seguma).

Kad Nadals zaudēja dubultbreika punktu pie rezultāta 4:5, Šapovalovs noglāstīja skaistu vienas rokas "backhand" uzvarētāju un izspieda dūri, veicot ceturto setu.

Šapovalovs nopelnīja breiku 3:1 ceturtajā mačā, pateicoties Nadala dubultkļūdai, kas notika tieši tad, kad līdzjutējs kliedza viņa serves vidū. Nākamajā geimā Nadals spēles laikā pieskārās savam vēderam un saviebās. Viņš izsauca fiziologu pēc tam, kad atpalika no 1-4, un paņēma dažas tabletes.

Servējot ceturtajā setā pie rezultāta 5:3, Šapovalovs pārvarēja dubultbreikbumbu, to noslēdzot un piespiežot izšķirošo piekto.

Nadals atstāja laukumu pēc ceturtās, lai veiktu medicīnisko pārbaudi un tualetes pārtraukumu, kas ilga septiņas minūtes.

"Es sāku justies ne pārāk labi vēderā, tāpēc es vienkārši pajautāju, vai viņi var kaut ko darīt," sacīja Nadals. "Viņi tikko pārbaudīja, vai manā ķermenī viss ir kārtībā, un tad es iedzeru dažas tabletes, lai mēģinātu uzlabot kuņģa problēmu."

Izšķirošajā piektajā spēlē Nadals nedaudz pastiprināja soli un nopelnīja breiku pie rezultāta 2:0, kad Šapovālovs izrāva "backhand" no Nadala "forehand" līnijas. Viņš izvirzījās vadībā ar 3:0, pēc tam noslēdzot spēli, kad kanādietis trāpīja ar "backhand" sitienu un pēc tam sasita savu raketi pret zemi.

"Šī rakete ir grauzdiņš," ēterā sacīja ESPN pārstāvis Breds Gilberts.

Nadals 2022. gadā iekļuva, iepriekšējos sešos mēnešos aizvadot tikai divus mačus pēc pēdas savainojuma, kas liedza viņam piedalīties Vimbldonā un ASV atklātajā čempionātā. Viņam arī decembrī bija pozitīvs Covid-19 tests.

"Patiesība ir tāda, ka pirms diviem mēnešiem mēs nezinājām, vai vispār varēsim atgriezties turnejā," viņš teica. "Tā ir tikai dzīves dāvana, ka es atkal šeit spēlēju tenisu un vienkārši izbaudu."

Šapovalovs Margaret Court Arena ceturtajā kārtā sarūgtināja olimpisko zelta medaļas ieguvēju Sašu Zverevu, ceturtdaļās izraujot vienu no favorītiem uz titulu un iespējamu apdraudējumu Nadalam.

"Vienmēr ir tas gods cīnīties pret tādu puisi kā Rafa," pirms mača sacīja Šapovalovs. “Tas vienmēr ir jautri. Vienmēr būs cīņa pret viņu. ”

Šapovalovam nācās izolēties pēc pozitīva Covid testa, kad viņš ieradās Austrālijā, taču viņš ātri atguvās, palīdzot Kanādai izcīnīt ATP kausu Sidnejā un tagad trešo reizi sasniegt Grand Slam ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfināla spēlēs izlozes pēdējā daļā 4. numurs Stefanoss Cipass tiksies ar 11. numuru 20 gadus veco itālieti Janniku Sinneru un US Open čempionu Daniilu Medvedevu, kurš ar 2. numuru tiksies Fēliksu. Augers-Aliassime, Šapovalova biedrs kanādietis.

Bukmaker.eu teiktā, Medvedevs (+180) bija favorīts, kurš iekļuva turnīrā, viņam sekoja Zverevs (+335) un 6 Nadals (+950).