Rafaels Nadals iekļūst Francijas atklātā čempionāta 2. kārtā, tiekot pie sava 14. titula

Rafaelam Nadalam, iespējams, ir hroniskas problēmas ar kreiso pēdu un stresa lūzumu vienā no ribām, taču pirmajā mačā Roland Garros laukumā pirmdien nevienam no tā nebija nozīmes.

13-kārtējais "French Open" čempions un 21-kārtējais "Grand Slam" turnīru uzvarētājs veica septiņus servīzes pārtraukumus ceļā, lai divu stundu laikā ar 6-2, 6-2, 6-2 uzvarētu austrālieti Džordanu Tompsonu. Viņš pasākumā uzlaboja rezultātu līdz 106:3.

"Tas, protams, ir labs sākums," teica Nadals savā pēcspēles preses konferencē. "Kādu laiku spēlēju labi, tad [bija] lietas, ko varēju izdarīt labāk un man bija jādara labāk. Bet tas ir pozitīvs sākums, un tas man ir devis iespēju rīt vēl vienu treniņu dienu un pēc tam vēl vienu iespēju pēc rītdienas.

Nadalam, kuram 36. jūnijā apritēs 3 gadi, būtu jāuzvar vēl sešos mačos, lai iegūtu savu 14. Roland Garros titulu, un tas nebūs viegli. Tā kā viņš ir pasaules ranga 5. vietā un Parīzē ir 5. vietā, viņš tika piesaistīts potenciāli tikšanās ar pasaules ranga 1. numuru Novaku Džokoviču ceturtdaļfinālā.

Uzvarētājs pusfinālā varētu tikt galā ar 19 gadus veco spāņu sensāciju Karlosu Alkarasu.

Nākamais Nadals ir francūzis Korentins Moutē, kurš četros setos pārspēja trīskārtējo galveno uzvarētāju Stanu Vavrinku.

Jaunie ieroči, piemēram, Reilijs Opelka un Fēlikss Ožers-Aliasīms, ir arī Nadala ceturtdaļā pirms iespējamās Džokoviča, Alkarasa un pēc tam Stefana Cipasa vai Daniila Medvedeva trifektas finālā.

"Kad mēs runājam par Roland Garros favorītiem un mālu, Nadalam ir jābūt tieši tur," Džokovičs. teica Piektdiena.

Nadals par potenciālo favorītu sacīja: "Noteikti nē, jo rezultāti liecina, ka es neesmu. Bet nekad nevar zināt, kas var notikt. ”

Roland Garros varēja izvēlēties izsēt Nadalu augstāk par 5, kas, iespējams, padarīja viņa izlozi vieglāku, taču tas notika stingri pēc reitinga.

"Šī izloze atkal aktualizē pazīstamo jautājumu, vai lielie uzņēmumi (Vimbldona jau to dara) izmantot oficiālo reitingu tikai kā daļu no skaitļošanas, lai noteiktu stādus," sacīja Patriks Makenrojs.

Nadals, kurš cieš no "hroniskas" pēdas traumas, sakas padara viņu ļenganu” daudzas manas dzīves dienas”, uzvarēja tviņš Austrālijas atklātajā čempionātā pēc Džokoviča bija deportēts pirms turnīra, viņš ir uzvarējis deviņas reizes jo viņam neizdevās vakcinēties pret Covid-19.

Taču Nadals nav uzvarējis māla seguma turnīrā, kas dodas uz Parīzi, un Romas ceturtdaļfinālā pēc kārtas piekāpās Aleksandram Zverevam.

Džokovičs, kurš spēlēs vēlāk pirmdien, uzvar Romu un izskatās, ka būs atgriezies formā pēc nespēlēšanas sezonas sākumā. Makenrojs nosauca Džokoviču par favorītu nesenā Podcast apraide ar mani.

35 gadus vecais Džokovičs ir Parīzes čempions pēc Nadala izslēgšanas episkā pusfinālā pirms gada kas pārtrauca Nadala 35 spēļu uzvaru sēriju šajā pasākumā un pēc tam atgriezās no 0:2 pret Tsitsipas finālā izcīnot savu 19. galveno titulu.

Četrkārtējais Grand Slam čempions un bijušais pasaules ranga pirmais numurs Džims Kurjers Džokoviča tenisa kanālā sacīja: “Es domāju, ka viņš ir lieliski sagatavots [Roland Garros]. Viņš ir izdzēsis jautājumus, kas tagad pēkšņi ir stingri Rafa Nadala priekšā.