Rafaels Nadals ceturtdaļfinālā apsteidz Novāku Džokoviču, 14. Francijas atklātajā čempionātā, 22. Grand Slam titulu

Tikai laiks rādīs pēdējo divu visu laiku izcilāko vīriešu tenisa mača nozīmi.

Ja Rafaels Nadals izcīnīs neticamu 14. Francijas atklātā čempionāta titulu un 22. "Grand Slam" turnīru kroni, tādējādi viņu par diviem punktiem apsteidzot Novaku Džokoviču visu laiku Slam turnīru kategorijā, viņu pēdējā tikšanās var izrādīties par ūdensšķirtni.

Pagaidām ar 5. numuru izliktais Nadals ir iekļuvis Roland Garros pusfinālā, ar 6-2, 4-6, 6-2, 7-6(4) uzvarot pasaules pirmo numuru mačā, kas ilga 1. stundas, 4 minūtes un beidzās plkst. 12:1 pēc Parīzes laika trešdien. Tas ilga vienu minūti ilgāk nekā viņu 15 stundas 4 minūtes pusfinālu pirms gada četros setos uzvarēja Džokovičs.

“Šī man ir bijusi ļoti emocionāla nakts. Es joprojām spēlēju tādas naktis kā šodien,” Nadals, kurš janvārī izcīnīja savu 21. “major” titulu Austrālijas atklātajā čempionātā. teica savā pēcspēles preses konferencē. “Bet tā ir tikai ceturtdaļfināla spēle, vai ne? Tāpēc es neko neuzvarēju. Tāpēc man vienkārši [jādod] sev iespēja atgriezties laukumā pēc divām dienām, spēlēt vēl vienu pusfinālu šeit, Roland Garros. [Tas] man daudz nozīmē.

Šķiet, ka Nadals Džokovičs ir vairāk piemērots finālam vai varbūt pusfinālam nekā ceturtdaļai, taču Roland Garros amatpersonas ar 13. numuru izsēja 5 kārtējo čempionu Nadalu saskaņā ar viņa reitingu.

Neatkarīgi no viņa neizšķirta, hroniskās kreisās pēdas savainojuma vai nesenajām runām par iespējamu aiziešanu pensijā, Nadals turpina braukt Parīzē. "King of Clay" uzlabojās līdz 110-3 Roland Garros un tiksies ar 3. Aleksandrs Zverevs savā 36. dzimšanas dienā piektdienas pusfinālā — nevis 19 gadus vecais sensācija Karloss Alkarass. Nadals ir 6-3 pret Zverevu, 4-1 uz āra māla seguma.

Parīzes čempions Džokovičs, iekļūstot ceturtdaļfinālā, nebija zaudējis ne setu. Taču kopš uzvaras viņš ir piedalījies trīs Slam turnīros viņa 20. galvenā spēle pagājušās vasaras Vimbldonā. Viņš ASV atklātā čempionāta finālā zaudēja Daniilam Medvedevam meklējot kalendāra Grand Slam turnīru un bija toreiz deportēts no Austrālijas pirms Austrālijas atklātā čempionāta par nevakcinēšanos pret Covid-19.

"Tā varētu būt izšķirošā spēle, kas noteiks, kurš tiks uzskatīts par visu laiku labāko spēlētāju," pirms spēles Tennis Channel sacīja bijušais pasaules ranga pirmais numurs Džims Kurjers. "Ja Nadals kaut kādā veidā uzvarēs un izcīnīs 1 uzvaras, bet Džokovičs nekad nesasniegs, tas varētu būt izšķirošais.

"Jūs vienkārši nezināt."

Abu leģendu 59. tikšanās bija vēstures pilna. Tas iezīmēja pirmo spēli Open Era, kurā piedalījās divi vīrieši ar 20+ major turnīru, 1,000 maču uzvarām un 300 uzvarām lielajos turnīros.

Džokovičs joprojām ir vadībā visu laiku savstarpējā cīņā ar 30:29, bet Nadals ir vadībā ar 11:7 galvenajā turnīrā un 8:2 Roland Garros.

Izšķirošajā ceturtā seta taibreikā Nadals izvirzījās vadībā ar 3:0, iegūstot priekšlaicīgu minibreiku un pēc tam uzvarot "forehand" sitienu un panākot 3:0.

Kad Džokovičs mēģināja izpildīt metienu, kas trāpīja tīklā, Nadals ar breikbumbu panāca pārliecinošu 6:1 pārsvaru.

Džokovičs nosargāja trīs mačbumbas, bet Nadalam pie rezultāta 6:4 servējot, spānis ralliju noslēdza ar "backhand" uzvarētāju. Viņš tikās ar Džokoviču pie tīkla un pēc tam pacēla rokas par godu rūkošajam pūlim.

"Viņš parādīja, kāpēc viņš ir lielisks čempions," sacīja Džokovičs. "Palikt tur garīgi grūts un pabeigt maču tā, kā viņš to izdarīja. Apsveicu viņu un viņa komandu. Nav šaubu, ka viņš to bija pelnījis. ”

Džokovičs parasti ir tas, kurš kontrolē spēles tempu, taču viņš jau no paša sākuma bija aizsardzībā un atpalika katrā no pirmajiem diviem setiem, kad Nadals nāca kā paisuma vilnis un lūkoja beigt punktus agri, atraujot uz priekšu. līnija. Spānis izmantoja vairākas breikbumbas (7 pret 17).

Džokovičs mača laikā izrādīja neapmierinātības pazīmes. Kādā brīdī viņš kliedza uz fanu “Aizver muti!” pēc tam, kad fans, šķiet, runāja punkta laikā.

Vēlāk viņš iesita ar raketi pa tīklu, kad punkts viņam neizdevās.

Nadals iekļuva laukumā, pavadījis laukumā vēl divarpus stundas un regulāri atzīmēja, ka hroniskā kreisās pēdas trauma liek viņam staigāt. ar klibumu "daudzās manas dzīves dienās". Šonedēļ viņš pat teica, ka "Katra spēle varētu būt mana pēdējā Roland Garros."

Tomēr pēc uzvaras pirmajā setā ar 6:2 Nadals izvirzījās vadībā ar 3:0 otrajā, panākot kritienu un mierīgi iesitot "backhand" uzvarētājam atklātā laukumā.

Taču Džokovičs 4. setā pārvarēja dubultbreiku un panāca uzvaru, kad Nadals pie rezultāta 5:XNUMX izpildīja garo "in-out" forehand sitienu.

Nadals ieguva dubultbreika pārsvaru ar 4:1 trešajā mačā, kad Džokovičs rallija laikā veica "backhand" sitienu.

Servējot pie rezultāta 5:2, Nadals paņēma setu, kad Džokovičs trāpīja ar sitienu ar sitienu starp laukuma centrējumu.

Ceturtajā setā Džokovičs panāca agru breiku, kad Nadals mēģināja izpildīt sitienu pa laukuma, kas, viņaprāt, bija, taču tiesnesis viņu nosauca.

Serbs servēja ceturtajā setā pie rezultāta 5:3, taču Nadals noturējās izturīgi un nopelnīja breiku ar milzīgu "in-out" forehand uzvarētāju, publikai atbalsojot.

"Protams, mums ir daudz kopīgas vēstures," sacīja Nadals. “Daudz svarīgu momentu, spēlējot vienam pret otru. Tā ir patiesība. Tādā gadījumā [tas] vienmēr ir īpašs mačs, spēlējot pret Novaku.

"Šovakar [bija] tikai ceturtdaļfināla spēle, nevis fināls... Bet tomēr superklasisks mačs un lielā scenārijā. Starp Novaku, Rodžeru [Federeru], mani pašu — mums ir pārsteidzošs stāsts, kas tik ilgu laiku atrodas viens otram pretī svarīgākajos mačos. Tas padara lietas īpašākas un emocionālākas.