Sakramento Kings gvardes Malika mūka karjeras augšāmcelšanās

Kad Maliks Monks 11. gada NBA draftā tika draftēts ar kopējo 2017. numuru, cerības bija lielas. Kentuki štatā Monks bija parādījis prasmi gūt bumbu, vidēji spēlē gūstot 19.8 punktus, vienlaikus demonstrējot elites atlētiskumu un uzticamu trīspunktu metienu ar papildu iespēju augt.

Lieki piebilst, ka ar spēju gūt vārtus gan iekšā, gan ārā, kā arī lēkšanas spējas valdzinājumu, Šarlotes Hornets izskatījās kā ideāls galamērķis, ņemot vērā vispārējo kvalitatīvo spēlētāju trūkumu tajā laikā. Mūks noteikti uzņemtos tūlītēju lomu un palīdzētu Hornets uzlabot savu uzbrukumu.

Tā vietā Monks atbildēja, trāpot tikai 36% metienu savā pirmajā sezonā. Jāatzīst, ka viņam netika dota liela iespēja atrast jebkāda veida ritmu, jo galvenais treneris Stīvs Klifords viņam atļāva tikai 13.6 spēles minūtes naktī. Tā vietā Klifords spēlēja Maiklu Kārteru-Viljamsu un Treveonu Grehemu pār Monku, tā vietā koncentrējoties uz veterānu pieredzi, nevis mācīšanās pieredzi.

Daudz labāk nekļuva arī 2. gadā, kad Monks jaunā galvenā trenera Džeimsa Borrego vadībā 17.2 spēlēs nospēlēja 73 minūtes, vidēji gūstot 8.9 punktus, bet trāpot tikai 38.7% metienu.

Pēc šīs sezonas noslēguma cerības uz bijušo loterijas izlasi tika ievērojami samazinātas, daļēji tāpēc, ka organizācija neticēja jaunietim, par ko liecina ierobežotais spēles laiks un pieticīgā loma uzbrukumā.

Pēc tam, kad Monks savā trešajā sezonā beidzot pārkāpa gan 20 minūšu, gan 40% metienu barjeras, NBA diskvalificēja viņu uz laiku. pārkāpj viņu pretnarkotiku programmu. Kampaņu viņš pabeigs, aizvadījis 55 spēles un pacietību zaudējis.

Savā pēdējā gadā ar Hornets Monks beidzot atrada trīspunktu metienu, kas šķietami bija viņu pametis pēc kļūšanas par profesionāli. Viņš sezonā trāpīja 40.1% no distances, realizējot divus trīspunktniekus katrā spēlē.

Tomēr Hornets nebija pārliecināts. Viņi neattiecināja atbilstošu piedāvājumu Monkam, ļaujot viņu iepriekšējai loterijas izlasei sasniegt neierobežotu bezmaksas aģentūru.

Pēc tam Monks parakstīja līgumu ar "Lakers" uz viena gada minimālo līgumu, kas sāka viņa karjeras pavērsienu. Būdams Lakers, Monks vidēji guva 13.8 punktus, spēlēja vairāk nekā 28 minūtes un trāpīja vairāk nekā 39% no tālmetiena, uzsverot faktu, ka viņa pēdējā sezona Hornets sastāvā nebija veiksmīga.

Visbeidzot, pagājušajā vasarā Monks parakstīja divu gadu līgumu ar Sakramento "Kings" par kopējo summu 19 miljoni ASV dolāru, ļaujot viņam atjaunot saikni ar bijušo Kentuki komandas biedru De'Āronu Foksu.

Sakramento Mūks ir uzplaukis. 25 gadus vecais futbolists ir uzņēmies sestā vīrieša lomu un gūst karjeras rekordu, 14.0 punktus spēlē tikai 22.9 minūtēs. Viņš ir paveicis milzīgus uzlabojumus gan kā saspēles vadītājs, gan kā pilots, vairāk nekā dubultojot savus soda metienu mēģinājumus 36 minūtēs no 2.0 uz 4.3 un palielinot piespēles no 2.9 pagājušajā gadā līdz 3.9 šogad, 5.2 minūtēs mazāk spēlē.

Monkam ir bijusi liela nozīme Sakramento iespaidīgajā sezonā, pat zaudējot 45 punktus Sakramento iespaidīgajā uzvarā ar 176:175 dubultā pagarinājumā izbraukumā pār Losandželosas Clippers.

6'3 aizsargs izskatās manāmi ērtāk ar bumbu rokās, sagraujot aizsardzību, un viņa pacietības līmenis – it īpaši uz pick and roll – ir daudz labāks no jebkura cita viņa NBA karjeras punkta.

Vēl svarīgāk ir tas, ka Monks, šķiet, ir atradis sev mājas. Galvenais treneris Maiks Brauns Mūkam uzticas vēlu spēļu laikā, viņa komandas biedriem arī uzticas, un Monkā šobrīd ir zināms komforta līmenis laukumā, kas bija redzams kopš Kentuki štata. Viņš ir cieši saistīts ar Foksu, un abi atspēlējas ļoti labi, un Monks nodrošina svarīgu atstatuma elementu Foksam, kurš savukārt izdara lielu spiedienu uz apmali, kas sabrūk aizsardzību un atver perimetra sitienus.

Tā kā Kings pirmo reizi 17 gadu laikā tuvojas izslēgšanas spēlēm, Monka situācija rada dažus jautājumus arī citām komandām, kuras piedzīvo līdzīgas agrīnas cīņas ar saviem spēlētājiem.

Hornets neapšaubāmi pieļāva kļūdu, ļaujot Monkam aiziet bez jēgas, jo tikai gadu vēlāk viņš spēlē izšķirošu lomu vienā no labākajām Rietumu konferences komandām. Galu galā mācību elements šeit ir dot jaunajiem spēlētājiem iespēju gūt panākumus pirms savas nākotnes noteikšanas. Mūks Šarlotē četru gadu laikā sāka tikai vienu spēli, lai gan kopvērtējumā bija 11. vietā. Viņš nekad nav aizvadījis nevienu 40 minūšu spēli un tikai vienu reizi pārkāpa 35 minūšu barjeru.

Četru gadu laikā ar "Hornets" Monks kopā spēlēja 4,159 minūtes, kas ir knapi vairāk nekā tūkstotis minūtes gadā.

Tas ir ne tikai sarežģīts izlases lielums, no kura kaut ko ņemt, bet arī jebkuram spēlētājam ir ārkārtīgi grūti ērti iejusties noteiktā lomā, jo parametri vienmēr mainās.

Tomēr Mūkam par laimi, viņš tagad atrodas vietā, kur cerību līmenis šķiet līdzsvarots, kur gan viņš, gan Kings ir apvienojušies kopīgam mērķim.

Dažreiz tas ir viss, kas jums nepieciešams.

Ja nav norādīts citādi, visa statistika, izmantojot NBA.com, PBPStats, Stikla tīrīšana or Basketbola uzziņas. Visa algu informācija, izmantojot Spotrac. Visas izredzes pieklājīgi no FanDuel sporta grāmata.