"Dievi smaidīja Serēnai ar šo izlozi"

Šķiet, ka Serēnai Viljamsai ir draudzīga izloze viņas pēdējā US Open un, iespējams, arī viņas pēdējā turnīrā.

Viljamsa, kurai nākammēnes apritēs 41 gads un nesen paziņoja par savu gaidāmo aiziešanu pensijā, turnīru atklās pret Danku Koviniču no Melnkalnes, kura šobrīd pasaules rangā atrodas 80. vietā. Serēna, 23 Grand Slam vienspēļu titulu ieguvēja, ieņem 608. numuru un 1. gadā ieņem 3-2022 pēc gandrīz gada izlaišanas paceles cīpslas savainojuma dēļ.

27 gadus vecā Kovinica sasniedza trešo kārtu gan Austrālijas atklātajā čempionātā, gan Francijas atklātajā čempionātā, taču viņa ir zaudējusi piecus mačus pēc kārtas un nav uzvarējusi kopš Roland Garros turnīra.

Mača datums un laiks pagaidām netiek atklāts. Ja Viljamsa tiktu tālāk, viņa otrajā kārtā varētu pretendēt uz pasaules ranga 2. numuru igaunieti Anetu Kontaveitu. Kontaveita šogad ir 24-13.

"Dievi skatījās uz leju un smaidīja uz Serēnu par šo izlozi," ēterā sacīja ESPN analītiķe un tenisa leģenda Krisija Everta. "Man patīk, ka Serēna spēlē Koviniču. Lai gan Kontaveita datorā spēlē otro vietu, viņa nav spēlējusi kā 2. spēlētāja, es domāju, ka Serēna patiešām priecāsies redzēt, ka viņa tajā spēlē.

ESPN pārstāve Aleksandra Stīvensone no Kontaveitas sacīja: “Viņas spēles stils, viņa nekustas tik labi, viņa nav labākā aizsardze. Serēna var iekāpt un patiešām atgrūst viņu atpakaļ un nekavējoties aizvest pie viņas.

Viljamsa dala tādu pašu ceturtdaļu kā Leila Fernandesa, pagājušā gada vicečempione, kura cieš no pēdas stresa lūzuma. Lai uzvarētu turnīrā, Viljamsai būtu potenciāli jāpārspēj sešas izliktās spēlētājas, tostarp Fernandesa ceturtajā kārtā, 5. numurs Onsu Džabeuru ceturtdaļās, 3. numuru Mariju Sakari pusfinālā un 1. numuru Igau Svjateku finālā.

Viljamsa nav uzvarējusi galvenajā turnīrā kopš 2017. gada Austrālijas atklātā čempionāta, kad viņa bija stāvoklī ar meitu Olimpiju un finālā pārspēja savu vecāko māsu Venusu.

Tomēr Everts un ESPN Patriks Makenrojs uzskata, ka Viljamsa varētu izmantot pūļa iedvesmu savā pēdējā turnīrā, lai veiktu skrējienu.

"Viņa, cerams, spēs veikt pamatīgu skrējienu, bet, kad jūs redzat šo neizšķirtu, viņa, iespējams, varētu tikt galā," sacīja Makenro.

Everts piebilda: "Viņa noteikti var pavadīt otro nedēļu."

Viņa piebilda: "Jo ilgāk mums būs Serēna šajā turnīrā, jo labāk mums visiem, un es redzu, ka viņa iznāks šajā turnīrā."

Nav izteikta favorīta uz uzvaru turnīrā.

Saskaņā ar vairākām totalizatora vietnēm galvenās favorītes uz uzvaru atklātajā čempionātā sieviešu pusē ir pasaules ranga 1. vieta Svjateka, Francijas atklātā čempionāta čempione, trīskārtējā galvenā čempione Simona Halepa, Vimbldonas čempione Elena Rybakina, četrkārtējā galvenā uzvarētāja Naomi Osaka, Amerikāņu sensācija Koko Gofa un francūziete Karolīna Garsija, kura tikko uzvarēja sacensībās Sinsinati.

Gofam un amerikānietei Medisonai Kīzai ir vienāda ceturtdaļa ar Halepu un 3. numuru Sakkari.

Osaka pirmās kārtas popkorna spēlē tiksies ar Austrālijas atklātā čempionāta vicečempioni amerikānieti Danielu Kolinsu.