Stimuls A sērijas komandām Juventus un Roma progresēt UEFA Eiropas līgā

Šodien Eiropas Futbola namā Nionā, Šveicē, notika UEFA Europa League izloze ar divām Itālijas komandām Juventus un Roma noskaņojās, lai atklātu savu nākamo pretinieku turnīra astotdaļfinālā.

"Juventus" cīnīsies ar Bundeslīgas vienību "Freiburg", bet Hosē Morinju vīri spēkosies ar "La Liga" vienību "Real Sociedad".

Abas A sērijas komandas ir ļoti motivētas progresēt sacensībās un saņemt balvas, kas nāk par Eiropas otrā svarīgākā sudraba izstrādājuma pacelšanu.

Ceturtdienas vakarā Juventus izcīnīja vietu UEFA Eiropas līgas finālā, pateicoties uzvarai 16:3 pār Ligue 0 komandu FC Nantes.

Stade de la Beaujoire laukumā uzmanības centrā bija argentīniešu uzbrucējs Anhels Di Marija, ierakstot hat-trick, kurā tikai četras minūtes pēc spēles bija redzams izcils kreiso kāju saspēles vadītājs.

Dažas minūtes vēlāk Di Marija ar sitienu pa papēdi gandrīz guva vēl vienus klasiskus vārtus, taču viņa spožo mēģinājumu uz vārtu līnijas atvairīja FC Nantes aizsarga bumba ar roku. El Fideo, kā viņš vienmēr ir bijis pazīstams Argentīnas futbola sabiedrībā, izvirzījās līdz 12 metru soda sitienam, realizēdams no XNUMX jardiem un izvirzot savai komandai dubultvadību. Savu personīgo hat-trick viņš pabeidza ar sitienu ar galvu otrajā puslaikā.

"Di Marija ir īsts čempions," pēcspēles intervijā sacīja Juventus galvenais treneris Masimiliano Allegri. Sky Sport, paužot visu savu apbrīnu par 2022. gada Pasaules kausa čempionu. "Viņš redz lietas, ko citi neredz."

Nyon izloze ir novedusi pie Juventus pret Vācijas vienību Freiburg. Pirmais posms, kas notiks 9. martā, būs abu klubu pirmā starptautiskā savstarpējā sadursme.

Vēlāk vakar vakarā, Roma cīnījās ar RB Salzburg Stadio Olimpico, sākot ar rezultātu 1:0 par labu Austrijas futbola bundeslīgas pašreizējiem čempioniem. Jau pašā sākumā Džalorosi parādīja neticamu apņēmību atspēlēties no vienu vārtu deficīta, regulējot spēles tempu un pirmajā puslaikā gūstot divus vārtus.

Visvairāk iedvesmotais spēlētājs, iespējams, bija malējais aizsargs Leonardo Spinacola, kura temps RB Salzburg aizsardzības līnijai izrādījās vienkārši nepārspējams: izmantojot savu paātrinājumu, Itālijas izlases futbolists divas reizes tuvināja pretinieku, lai pēc tam izpildītu precīzus centrējumus, kas tika iespiesti vārtus ar Andrea Beloti sitienu ar galvu un Paulo Djablas sitienu ar kreiso kāju, attiecīgi gūstot Romas pirmos un otros vārtus.

Galvenais treneris Hosē Morinju, kurš pagājušajā gadā lika Roma izcīnīt pirmo uzvaru UEFA Eiropas konferences līga izdevums, pauda ļoti optimistiskas sajūtas par savas komandas uzvaru ar 2:0 un pašreizējo formu.

"Tā bija skaista Romas komanda, kas guva svarīgu rezultātu, bet arī darbojās visos līmeņos," sacīja portugāļu menedžeris. Sky Sport pēc spēles.

Gaidāmajā astotdaļfināla spēlē Roma ir ielozēta pret Real Sociedad, kas šobrīd bauda ievērojamu formu, ieņemot trešo vietu La Liga tabulā aiz Spānijas grandiem Barcelona un Madrides Real.

Gan Juventus, gan Roma ir motivētas tiekties pēc UEFA Eiropas līgas trofejas, kas vien piešķir vairāk nekā 15 miljonus ASV dolāru naudas balvu. Tikpat svarīgi ir tas, ka kausa ieguvēji iegūst tiešu piekļuvi nākamā gada UEFA Čempionu līgai, Eiropas vadošajām futbola sacensībām un ienesīgākajām sacensībām.

Juventus, kas nesen nokrita uz septīto vietu A sērijā pēc a 15 punktu atskaitījums, maz ticams, ka tas pārvarēs 12 punktu atstarpi, kas viņus šķir no UEFA Čempionu līgas zonas. Tikmēr Roma atrodas sīvā cīņā pret dažām Itālijas spēcīgākajām komandām, proti, Milānas Inter, AC Milan, Lazio un Atalanta, lai nodrošinātu vienu no trim atlikušajām vietām UEFA Čempionu līgā.

Ņemot vērā augsto konkurenci, ar kādu Juventus un Roma saskaras iekšzemē, abi klubi, visticamāk, ieguldīs lielu daļu savas enerģijas UEFA Eiropas līgā, tiekoties pēc prestižas starptautiskās trofejas un ar to saistītās priekšrocības.