Kanzassitijas Chiefs uzvara pret Broncos rada bažas

Kanzassitijas "Chiefs" pēdējā uzvara 13 spēļu sērijā pār Denveras "Broncos" (28:24 sestdien) bija nenozīmīga. Viņi guva virsroku, neskatoties uz to, ka lielāko daļu otrā puslaika atpalika un lielu spēles daļu nospēlēja bez sava labākā uztvērēja un diviem labākajiem aizsargiem.

"Spēles beigās, ja tas būs tuvu," sacīja Chiefs saspēles vadītājs Patriks Mahomess, "mēs atradīsim veidu."

Tuvojoties izslēgšanas spēlēm, Chiefs ceturtās ceturtdaļas rallijs pēdējā regulārās sezonas spēlē varētu liecināt par čempiontitulu.

Tomēr priekšnesums arī bija satraucošs.

Aizsardzība, kas bija palīdzējusi apgriezt sezonu, piecos mačos pēc kārtas ielaižot 14 vai mazāk punktus, atvairīja 191 skrējiena jardu ar 6.8 jardiem vienā gājienā.

Tas notiek nedēļu pēc piespēļu aizsardzība tika upuris 415 jardus, ieskaitot Ja'Marr Chase, NFL jaunieguvumu rekordu 266 gūtos jardus.

Aizsardzības koordinators Stīvs Spagnuolo, kurš mācījās pie nelaiķa, cienījamā Džima Džonsona, ir cienījams treneris, kurš palīdzēja izstrādāt aizsardzības spēles plānu, kas spieda Tomu Breidiju, vienlaikus izjaucot Super Bowl XLII neuzvarēto New England Patriots.

Taču viņa "Chiefs" vienība pēdējo divu nedēļu laikā ir regresējusi.

Pret Sinsinati Bengals brīžiem bija pārāk agresīvi.

Viņš skaidroja, ka 3. un 27. datumā notikušo zibens nav, kas atstāja Chiefs izgājienā viens pret vienu pret Čeisu, sakot, ka viņi mēģināja novērst īsu atspēlēšanos, kas varētu beigties ar vārtu guvumu. Tā vietā tas izraisīja 30 jardu pabeigšanu.

Pirmajā "Broncos" iedzinējos trešajā ceturtdaļā aizsardzība neziboja 3. un 13. sitienā, bet atļāva 31 jarda piespēli Timam Patrikam.

Divas spēles vēlāk saspēles vadītājs Melvins Gordons sadedzināja skrējiena sitienu par 47 jardu piezemējumu, kas ir viens no vairākiem gariem sitieniem, tostarp saspēles vadītājs Drū Loks, kurš nav gluži kājnieks, kas satrieca Chiefs aizsardzību.

Protams, aizsardzībai bija galvenā spēle, lai apgrieztos cīņā.

To aizdedzināja Melvins Ingrams, kura iegāde 2. novembrī ir paaugstinājusi aizsardzību.

32 gadus vecais edge rusher sākotnēji noslēdza viena gada līgumu par 4 miljoniem ASV dolāru ar Pitsburgas Steelers, kas viņu aizmainīja uz "Chiefs" pret sestās kārtas izvēli, ļaujot "Chiefs" viņam šosezon samaksāt tikai 597 222 dolārus.

"Kopš viņš šeit ir ieradies," sacīja iesācējs saspēles vadītājs Niks Boltons, "viņš ir bijis lielisks veterinārārsts telpā."

Bet Ingrams nekad nebija tik vērtīgs kā 18. nedēļā.

Broncos pirmajā spēlē trešajā ceturtdaļā viņš zaudēja Gordonu, savu draugu un bijušo Losandželosas Chargers komandas biedru, zaudējot trīs jardus. Pēc tam ceturtajā ceturtdaļā, kad Denvera bija vadībā ar 21:20 un bumbu atrada Chiefs 10 jardu līnijas robežās, Ingrams trāpīja Gordonam aiz cīņas līnijas, lai piespiestu sitienu, ko Boltons atdeva 86 jardus par piezemējumu.

"Tas bija spēles maiņa," sacīja Chiefs galvenais treneris Endijs Rīds. "Viņš skrēja kā ērzelis."

Boltons un Ingrams palīdzēja izglābt Chiefs komandu, kas atpalika ar mazāk nekā astoņām minūtēm un kuras pārkāpums izraisīja lielu sacensību daļu.

"Man šķiet, ka mums vēl nav bijusi tik pilnīga spēle," sacīja Mahomess, "uzbrukumā, aizsardzībā un īpašajās komandās."

Papildus displejam, kas dažkārt bija vājš, īpaši aizsardzības dēļ, Chiefs guva vairākus ievainojumus.

Skrējiens Darels Viljamss, kurš aizpildīja Klaida Edvardsa-Helaira vietu, savainoja kājas īkšķi. Saspringtais gals Treviss Kelce kliboja pēc sitiena pirmajā sitienā, kas noslēdza spēli, lai gan Reids teica, ka viņam viss ir kārtībā. 1. platais uztvērējs Tyreek Hill iesildīšanās laikā pielaboja papēdi.

"Viņš vienkārši piezemējās tam smieklīgi," sacīja Reids.

Papēža savainojuma dēļ Hils izdarīja tikai septiņus no komandas pirmajiem 33 snapiem un vienu tvērienu, kas ļāva iegūt galveno 4. un 1 izspēli.

"Chiefs" pārvarēja šos savainojumus, lai pagarinātu kluba rekordu par garāko uzvaru sēriju pret vienu pretinieku franšīzes vēsturē.

Uzvara viņiem arī garantēja ne sliktāku par 2. numuru.

Tikai 1. sēkla saņem atvadu, un Baltimoras Ravens 2012. gadā ir pēdējā AFC komanda, kas bez vienas ir sasniegusi Super Bowl.

Mahomess sacīja, ka plāno svētdien skatīties NFL spēles, tostarp Tenesī Titans spēli Hjūstonā Texans, kas noteiks, vai Chiefs var pacelties uz šo 1. numuru.

"Mēs esam gatavi iet visur pret jebkuru," sacīja Mahomes.

Lai arī ar ko viņi stāsies pretī, Chiefs izslēgšanas spēlēs būs jāspēlē labāk nekā sestdien, ja viņi trešo gadu pēc kārtas vēlas sasniegt Super Bowl.