Sixers ir jāizdomā, kā maksimāli palielināt Tyrese Maxey

Filadelfijas 76ers aizsargs Tairess Maksijs 2022.–23. gada NBA sezonu sāka, izskatoties kā viena no līgas uzlecošajām jaunajām zvaigznēm, taču pēdējos mēnešos viņam ir bijis amerikāņu kalniņš.

Novembra vidū Maksijs guva pēdas savainojumu, kas viņu atstāja malā uz pusotru mēnesi. Pēc atgriešanās decembra beigās viņš uz īsu brīdi atgriezās Sixers pamatsastāvā, taču galvenais treneris Doks Riverss pēc sešām spēlēm izvēlējās viņu nomainīt uz rezervistu soliņa un nomainīja viņu ar De'Entoniju Meltonu. Maksijs tur palika nākamo pusotru mēnesi, ja neskaita pāris starta vietas, kurās piedalījās Visu zvaigžņu centrs Džoels Embīds.

Viens no šiem startiem notika pagājušās trešdienas vakarā pret Maiami Heat. Maksijs guva 27 punktus, realizējot 10 no 17 metienu (tostarp 4 no 7 no dziļās metienu), septiņas rezultatīvas piespēles un četras atlēkušās bumbas Sixers uzvarā. Vienu nakti vēlāk, pat Embīdam atgriežoties sākumsastāvā, Riverss ar Maksiju pārspēja Meltonu pret Dalasas Mavericks. Kopš tā laika Maksijs tur ir palicis.

Neatkarīgi no tā, vai Maksijs paliks sākumsastāvā vai atgriezīsies uz rezervistu soliņa, Sixers čempionātā šosezon cer, ka jāizdomā, kā vislabāk viņu optimizēt.

Maksijs pirms savainojuma gūšanas uzsāka ļoti karstu startu, vidēji mačā 22.9 minūtēs gūstot 4.4 punktus, izdarot 3.5 rezultatīvas piespēles, izcīnot 2.9 atlēkušās bumbas un realizējot 36.4 trīspunktniekus, bet kopumā realizēja 46.2 procentus un 42.2 procentus no dziļuma. Pēc pārvietošanās uz rezervistu soliņa viņš nokrita līdz 17.4 punktiem, 2.9 rezultatīvām piespēlēm, 2.5 atlēkušajām bumbām un 1.9 trīspunktu metieniem 30.1 minūtē, kopumā realizējot 45.3 procentus un 37.0 procentus no dziļuma.

Pirms Zvaigžņu spēles Maksijs žurnālistiem atzina, ka pielāgošanās jaunajai lomai bijusi garīga cīņa.

"Man bija grūta pagājušā nedēļa, vīrietis," sacīja Maksijs. "Tikai rupji un garīgi, es nespēlēju labi. Man vakar bija saruna ar saviem vecākiem apmēram pusotru stundu, un es kaut kā atbrīvojos no visām emocijām, kas man bija vajadzīgas. Es teicu trenerim Doc, es teicu [trenera palīgam] Semam [Kaselam], ka esmu cilvēks un man tas ir jāizlaiž. Kad es to izlaidu, es viņam teicu, ka būšu labākā Tyrese versija, kāda var būt šī gada atlikušajā daļā.

Pārsniedzot garīgos šķēršļus, kas rodas, pielāgojoties jaunai lomai lidojuma laikā, Maksijai arī nācās pāriet no galvenā satura veidotāja, kad viņš nonāca no soliņa. Viņš ieņēma šo lomu Sixers rindās pagājušajā sezonā pirms Hārdena ierašanās, taču lielā mērā piesaiste Embīda minūtēm palīdzēja nedaudz atvieglot šo slogu.

Šogad Sixers centās panākt, lai Maksijs nēsātu smagas rezerves vienības, lai Hārdenu un Embīdu pēc iespējas vairāk uzturētu pārī. Tomēr viņi ir pārspējuši 0.4 punkti uz 100 mantām, kad Maksijs atrodas uz grīdas un Embīds un Hārdens ir izslēgti, kas liek domāt, ka viņiem nevajadzētu turpināt šo stratēģiju, kad izslēgšanas spēles risināsies.

Teorētiski, ja Maksijs nokāpj no rezervistu soliņa, viņam vajadzētu dot dažas minūtes katrā spēlē, kur viņš var būt galvenais uzbrukuma fokuss. Tomēr viņš varētu būt vēl vērtīgāks Sixers kā otršķirīgs variants līdzās Embīdam un Hārdenam, kurš paceļ aizsardzību pāri viņu lūzuma punktam.

Kad Maksijs spēlē ar Embīdu, Hārdenu, PJ Takeru un Tobiasu Herisu, Sixers pārspēj pretiniekus ar rezultātu. 16.7 punkti uz 100 īpašumiem. Uzbrukumā viņi vidēji gūst 125.7 punktus uz 100, bet aizsardzībā ļauj gūt tikai 109.0 uz 100. Kad Maksija vietā ir Meltons, "Sixers" apsteidz pretiniekus tikai ar 6.7 punktiem uz 100 rokās un tai ir sliktāks reitings uzbrukumam (121.3) un aizsardzības reitings (114.5).

Riverss nesen atzina, ka Hārdena piespēļu spējas un atstarpes, ko nodrošina citi Sixers starteri, palīdz Maksijai atvērt grīdu.

"Klausies, es nedomāju, ka Maksijs nav bijis [agresīvs]," Rivers teica pēc Sixers zaudējuma Heat 27. februārī. "Es vienkārši nedomāju, ka viņam ir bijis daudz vietas. Šovakar viņam bija vairāk vietas, jo viņam bija Tobiass uz grīdas un Džeimss uz grīdas. Džeimss viņu iekārto, tāpēc es domāju, ka tas viņam nāk par labu.

To apliecina skaitļi.

Šogad Maksijs realizēja 67.8% divpunktu metienu ir sniegta palīdzība kad viņš dala grīdu ar Hārdenu. Tas samazinās līdz 28.6% minūtēs, kad viņš nespēlē kopā ar Hārdenu, kas ir lielākā atšķirība starp Sixers spēlētāju. Maksijs arī ir bijis efektīvāka no divu punktu diapazona ar Hārdenu uz grīdas (53.9%) nekā bez (48.5%).

Tas pats attiecas uz viņa trīspunktu metienu. Kad Maksijs dala grīdu ar Hārdenu, 87.1% no viņa gūtajiem trīskāršiem ir sniegta palīdzība. Kad viņš spēlē bez Hārdena, tikai 54.0% no viņa realizētajiem trīspunktniekiem ir rezultatīvi. Viņš arī šauj 43.4% no dziļuma līdzās Hārdenam un tikai 37.9% ar Hārdenu no grīdas.

Pirms Hārdens un Maksijs guva savas sezonas sākumā gūtās traumas, viņi pieteicās 247 minūtes kopā Sixers pirmajās deviņās spēlēs (27.4 minūtes spēlē). Pēc Maksija pārcelšanas uz rezervistu soliņa janvāra vidū viņi pavadīja 300 minūtes viens otram blakus turpmākajās 17 spēlēs (17.6 minūtes katrā spēlē).

Ja spēlēšana kopā ar Hārdenu ir galvenais Maksija optimizācijas atslēga, Sixers ir jāizdomā veidi, kā labāk saskaņot savas minūtes neatkarīgi no tā, vai Maksijs sāk vai nokāpj no soliņa.

"Manuprāt, vienīgā atšķirība ir tāda, ka spēlē ar Džeimsu, tas viņam palīdz," Riverss stāstīja reportieriem par Maksiju pēc Sixers uzvaras sestdienas vakarā ar 133:130 pār Milvoki Bucks. “Tas ir, kad tu viņu nestartē, ir ļoti grūti iegūt viņam augstas minūtes. Ar to mēs cīnījāmies. Tas nenozīmē, ka jāsāk viņu katru vakaru, bet tas ir grūti.

Risinājums var būt salīdzinoši vienkāršs. Maksijai būtu jāpavada lielākā daļa (visas?) savas minūtes ar vismaz vienu Embīdu vai Hārdenu uz grīdas. Tā kā Hārdens ir pārliecinoši labākais saspēles vadītājs komandā, viņam vajadzētu noenkurot rezervistu soliņu sastāvus. Apvienojot Hārdenu ar tādiem gariem, traucējošiem spēlētājiem kā Deentonijs Meltons, Džeilens Makdaniels un Pols Rīds, arī Sixers varētu spēlēt viņa iecienītāko aizsardzības stilu.

Kad Maksijs spēlē ar Embīdu un bez Hārdena, Sixers ir apsteiguši pretiniekus par 10.8 punkti uz 100 īpašumiem. Kad Hārdens spēlē gan bez Hārdena, gan Embīda, "Sixers" ir apsteigusi pretiniekus par 6.2 punktiem uz 100 tvertnēm. Lielākās problēmas ir Maxey minūtes bez Embīda vai Hārdena un minūtes bez visām trim (mīnus-6.2 neto reitings), no kurām pēdējās nekad nevajadzētu notikt izslēgšanas spēlēs (ja veselības stāvoklis atļauj).

Embīda, Hārdena un Maksija maksimizēšana šogad būs ļoti svarīga Sixers izredzēm uz titulu. Šķiet, ka Maksija minūšu savienošana ar Embīdu un Hārdenu un Hārdena palīdzība noturēt smagnējo sastāvu ir labākais veids, kā to izdarīt.

Ja vien nav norādīts citādi, visa statistika via NBA.com, PBPStats, Stikla tīrīšana or Atsauce uz basketbolu. Visa algu informācija, izmantojot Spotrac or RealGM. Visas izredzes caur FanDuel sporta grāmata.