Tjago Almada kļūs par pirmo MLS spēlētāju Pasaules kausa finālā

Kad Tiago Almada izskrēja laukumā Dohas stadionā 974, nomainot Aleksisu Makalisteru Argentīnas 2:0 uzvaras beigās pret Poliju, viņš kļuva par pirmo futbola augstāko līgu spēlētāju, kurš Dienvidamerikas nācijas rindās izgāja pasaules čempionātā. Kauss.

Kad viņš ieņems vietu uz soliņa 2022. gada FIFA Pasaules kausa finālturnīrā svētdien pret Franciju, Atlantas United uzbrūkošais pussargs kļūs par pirmo aktīvo MLS spēlētāju, kurš būs Pasaules kausa finālā.

Pat pirms tam viņš bija pirmais MLS spēlētājs, kurš tika izsaukts Argentīnas Pasaules kausa izlasē, tāpēc viņa iekļaušanai jau bija zināma nozīme ikvienam, kuru interesēja stāsts par pašmāju futbola progresu Amerikas Savienotajās Valstīs. .

Tas var būt pārsteigums ASV de facto augstākās līgas (kurā ir dažas komandas no Kanādas) sekotājiem, jo ​​kopš 2014. gada MLS visizplatītākā spēlētāju pilsonība pēc amerikāņu un kanādiešu ir argentīnietis.

2015. gadā MLS bija vairāk argentīniešu nekā kanādiešu, kā tas bija arī 2008. un 2009. gadā saskaņā ar datiem no nodošana tirgus. Līga ir kļuvusi par patvērumu Argentīnas spēles veidotājiem, jo ​​īpaši.

Almada 2022. gada Pasaules kausa izcīņā ir tikai jaunākā nodaļa līgas attiecībās ar iecienītāko Dienvidamerikas valsti, taču no svētdienas viņš ir viens no nozīmīgākajiem.

Ir pareizi, ka viņš spēlē Atlantas United. 2017. gadā, iekļūstot līgā kā paplašināšanās komanda, Gruzijas klubam bija skaidra politika atrast labākos jaunos talantus no Dienvidamerikas un nodrošināt viņiem platformu Major League Soccer. Platforma, no kuras šie spēlētāji varētu meklēt panākumus pašā līgā un, ja viņi atstāj pietiekamu iespaidu, nopelnīt pāreju uz Eiropu.

Migels Almirons kļuva par plakātu zēnu šai pieejai. 2017. gadā parakstīja līgumu ar Atlantu, un paragvajietis piedalījās MLS kausa izcīņā 2018. gadā un bija Visu zvaigžņu spēlētājs abos līgas gados, kā arī tika atzīts par gada labāko jaunpienācēju 2017. gadā.

Viņa uzkrītošā izrāde, tostarp 21 vārti šajās divās sezonās, piesaistīja Eiropas uzmanību. Galu galā viņš pārcēlās uz Ņūkāslas United par aptuveni 27 miljoniem ASV dolāru, kas tajā laikā bija kluba rekordmaksa Anglijas komandai.

Tas nav bijis tik labi iestaigāts ceļš, kā daudzi, ne tikai paši spēlētāji, būtu cerējuši, taču Almada klātbūtne Argentīnas Pasaules kausa izlasē liecina, ka viņš būs nākamais spēlētājs, kurš sekos Almirona maršrutam.

Almada šajā pasaules čempionātā līdz šim ir nospēlējis tikai sešas minūtes vai vismaz tā vēsta statistikas vietnes, taču tās skaitās tikai līdz 90 minūtēm. Faktiski, ieskaitot spēles beigās pievienoto laiku, viņš spēlēja aptuveni 12 minūtes.

Viņš spēja apmainīties ar vienu vai divām piespēlēm ar Lionelu Mesi, izpildīja visus 12 mēģinājumus piespēlēt, kā arī izveidoja Nikolasa Tagliafico iespēju gūt vārtus, ko, iespējams, vajadzēja gūt kreisajam aizsargam.

Lai gan ir scenāriji, kuros viņš varētu iegūt minūtes finālā, galvenais treneris Lionels Skaloni nav daudz norādījis, ka 21 gadu vecais futbolists ieņem augstu vietu knābā, aizstājot no soliņa.

Almada uzstāšanos Pasaules kausa izcīņā Argentīnas izlases sastāvā kā MLS spēlētājas var uzskatīt par nesenās MLS tendences dabisku rezultātu. Tāda, kurā daži no tās klubiem arvien vairāk meklē jaunas Dienvidamerikas zvaigznes, nevis novecojošas zvaigznes no Eiropas uz pensijas robežas.

No otras puses, vienīgie MLS spēlētāji, kas šajā Pasaules kausā guva vārtus, bija Čikāgas Fire 31 gadu vecais šveiciešu uzbrūkošais pussargs Kherdans Šakiri un Los Angeles FC 33 gadus vecais velsiešu uzbrucējs Gerets Beils — pēdējais pret Amerikas Savienotās Valstis, ne mazāk.

Tā ir zīme, ka pašlaik nav noteikta plāna, kā MLS klubam būtu jādarbojas. Izraudzītajiem spēlētājiem nav jābūt eiropiešiem, kuri meklē pēdējo algas dienu pirms aiziešanas pensijā, taču viņi joprojām var būt, ja klubs uzskata, ka šāds spēlētājs viņiem būs piemērots.

Tagad ir jaukti vecāki zvaigžņu vārdi, kā arī augošie talanti no Dienvidamerikas un patiešām no Ziemeļamerikas.

Almada panākumi ar Argentīnu šajā Pasaules kausā, lai gan pārsvarā kā atbalstītājs ģērbtuvē un no malas, liecina, ka vismaz Atlantas United kaut ko dara pareizi, pat ja dažas lietas turpina kļūdīties.

Kopā 37 MLS spēlētāji piedalījās šajā pasaules čempionātā, visu laiku visvairāk no līgas.

Tas bija daļēji pateicoties gan ASV, gan Kanādas kvalifikācijai, padarot to pirmo reizi, kad abas valstis kopā piedalījās Pasaules kausa izcīņā.

To skaits, visticamāk, palielināsies līdz brīdim, kad 2026. gadā abas valstis kopā ar Meksiku rīkos turnīru, taču ir maz ticams, ka Almada joprojām būs starp tām.

Ja Almada līdz tam laikam būs Eiropā, viņš tiks uzskatīts par vēl vienu Almiron līdzīgu veiksmes stāstu MLS, tāpat kā viņa klātbūtne šajā Pasaules kausa izcīņā, pat ja viņš skatās no soliņa fināla laikā.