Thunder spēlētājs Kenrihs Viljamss aizpilda izaicinājumu pilnu tukšumu

Ieejot 2022.-23.gada kampaņā, Oklahomsitijas Thunder jau bija viena no mazākajām komandām NBA no augstuma viedokļa. Viņi zaudēja Četu Holmgrēnu pēdas savainojuma dēļ pirms sezonas sākuma, atstājot Alekseju Pokusevski kā vienīgo 7 pēdu garo komandā.

Līdz ar to Oklahomsitija nonāca situācijā, kurā būtu nepieciešama centra ar komitejas pieeja. Thunder vairs nebija tāda sākuma kalibra, kas varētu dominēt uz krāsas 30 minūtes katru nakti.

Tādējādi Pokuševskim pievienotos Džeremija Robinsons-Ērls, Dariuss Bazlijs, Džeilins Viljamss un Maiks Muskala, lai aizpildītu sezonas centra minūtes.

Diemžēl Thunder komandai Robinsons-Ērls decembra sākumā guva potītes savainojumu, bet pēc aptuveni divām nedēļām viņam sekoja Pokusevskis, kurš guva kājas savainojumu. Oklahomsitija tuvākajā gadā iekļuva pirmajā laukumā ar nelielu dziļumu, kas nozīmē, ka, ņemot vērā ierobežotos resursus, treneru personālam būs jākļūst radošam ar rotācijām.

Tas ir tad, kad Kenrihs Viljamss patiešām pacēlās un izdarīja kaut ko tādu, ko nevarēja vairums viņa lieluma spēlētāju. Viņš lieliski spēlēja OKC malā, taču tagad viņam uz laiku jāspēlē jauna loma, līdz sastāvs kļūs veselāks.

Stāvot 6 pēdas 6 garumā, Viljamss 62% savas karjeras minūšu bija pavadījis mazā uzbrucēja statusā, iesaistoties 2022.–23. gada kampaņā. Pārējo darba slodzi galvenokārt pavadīja spēka uzbrucējs (25%) un šaušanas aizsargs (11%), ļoti maz pakļaujoties centra pozīcijai.

Tagad, tā kā viņš galvenokārt spēlē Thunder komandā, viņš jau līdz 31% no savām kopējām minūtēm šajā sezonā ir centra pozīcijā, lai gan šī lomu maiņa notika mazāk nekā pirms mēneša.

Lai gan Viljamss ne vienmēr sāk startēt, viņš ir nospēlējis piekto visvairāk minūšu no visiem spēlētājiem, kopš viņš uzņēmās šo jauno lomu. Šajā laikā viņš vidēji guvis 8.6 punktus, izcīnījis 6.1 atlēkušo bumbu un atdevis 2.6 rezultatīvas piespēles, metot 51.6% no grīdas un 44.4% no dziļuma.

Viņš ir bijis īsts savienotājs uzbrukuma galā, spēlējot ļoti līdzīgi tam, kā mēs esam redzējuši, kā Dreimonds Grīns ietekmē spēli gadu gaitā. Viljamss ir ļoti veiksmīgi darbojies vidējā diapazonā, metot lēcienus pāri savam aizsargam vai pūšot, izmantojot savu priekšrocību, jo viņš ir ātrāks par lielāko daļu centru.

Viņš ir arī kalpojis kā uzbrukuma centrs netālu no soda metienu līnijas, izsitot bumbu, lai atvērtu komandas biedrus, kad aizsardzība sabrūk. Tas ir īpaši ietekmējis, kad komandas cīnās zonā pret Oklahomasitiju, spēlējot abpusēji.

Lai gan Viljamsa ļoti daudz atdod pretinieku centriem aizsardzības zonā, komanda ir paveikusi lielisku darbu, lai cīnītos pret to. Kopš viņš sāka aizpildīt tukšumu kā primārais centrs, Thunder ir bijusi astotā labākā aizsardzības komanda NBA. Viņi ir arī savākuši labāko desmit rekordu šajā laika posmā ar 9-6, vienlaikus esot pieciniekā uzbrukumos un nopelnot līgas piekto augstāko punktu starpību.

Lai arī kā Oklahomsitijai ir klājies, Viljamsai spēlējot smagas centra minūtes, tas, visticamāk, nav tas, ko viņi vēlas darīt ilgtermiņā. Tomēr tas parāda, cik daudzpusīgs viņš ir un cik labi šī Thunder komanda spēj spēlēt mazo bumbu situācijās.

Virzoties uz priekšu, Džeremija Robinsons-Ērls un Aleksejs Pokusevskis atpelnīs lielāko daļu no šīm minūtēm, kad viņi atspēlēsies, kamēr Viljamss atgriezīsies savā dabiskajā pozīcijā.