Nezināms Kawhi Leonards Ievieto Clippers Šķīstītavā

Pašlaik ar rezultātu 10:7 Losandželosas Clippers piedzīvo zināmu gājēju sezonu, kas, ņemot vērā cerības uz 2022.-2023. gada kampaņu, nav nekas labs.

Kavi Lenards, kurš visu pagājušo gadu izlaida ACL savainojuma dēļ, šosezon ir piedalījies tikai četrās spēlēs, gūstot pieticīgus 10.5 punktus un izcīnot 4.8 atlēkušās bumbas, atgriežoties NBA sezonas normālā stāvoklī.

Tomēr pat ar Lenarda atgriešanos ir jābrīnās, vai "Clippers" joprojām tiek uzskatīta par vienu no favorītiem pārstāvēt Rietumu konferenci nākamā gada jūnijā.

Dažu pēdējo gadu laikā Clippers ir iespiedis divvirzienu malējo spēlētāju tirgu, cerot izveidot vienu no visvairāk maināmajām sistēmām visā līgā. Lai gan tas vēl nav īstenojies, pati ideja nekad nav bijusi slikta. Pastāv derīgas stratēģijas priekšrocības, ja ir vairāki spēlētāji, kuri spēj spēlēt vairākās pozīcijās, ļaujot Clippers viegli pārslēgties starp lielo un mazo bumbu uzbrukumā, kā arī spēlē nemanāmi pārslēdzoties ar smagu aizsardzību otrā laukuma galā.

Praksē tas ir bijis nedaudz sarežģītāks.

Tā kā sarakstā ir tik daudz uzbrucēju, galvenais treneris Tajs Lū ir bijis spiests ierobežot minūtes vairākiem šiem iegādātajiem spēlētājiem. Nikolass Batums un Roberts Kovingtons, divi spēlētāji, kuri vairumā komandu diezgan viegli saņemtu 20-25 minūtes, šobrīd spēlē attiecīgi 17.9 un 13.1 minūtes, kas ir tālu no tā, kur viņi bija agrāk.

Kovingtons pēdējās piecās spēlēs, kurās saņēmis tiesas laiku, ir nospēlējis tikai 8.9 minūtes, un veterānam uzbrucējam ir grūti atrast stabilu ražīgumu atbilstoši nestabilajam minūšu sadalījumam. 31 gadu vecais futbolists trāpa tikai 36.7% metienu un ļoti ātri apgriež bumbu kādam, kurš gandrīz tikai tiek izmantots kā atvairīts sitiens, uzrādot TOV% — 17.1 gadā.

Tiesa, tas ir neliels izlases lielums, jo viņš sezonā ir nospēlējis tikai 131 minūti, taču ir vērts tam sekot līdzi, jo Kovingtons savā jaunajā lomā izskatās, ka viņu neizmanto tik daudz. Atcerieties, ka Kovingtons ir sācis 460 no savām 547 karjeras spēlēm. Viņš ir pieradis spēlēt lielas, izšķirošas minūtes.

Kas attiecas uz zvaigžņu uzbrucēju Polu Džordžu, viņam tāpat kā pagājušajā gadā ir uzdots būt par komandas vadošo metienu izpildītāju. Džordžs nekad nav bijis 1. līmeņa superzvaigzne, taču gadu gaitā ir paveicis apbrīnas cienīgu darbu, aizpildot pirmo iespēju. Tomēr 32 gadu vecumā jums ir jābrīnās, cik gadu viņam ir palicis, pirms viņš sāk pārņemt spēles kritumu.

No lietas labā puses Džordžs šosezon ir uzrādījis uzlabotu efektivitāti, samazinot savas vidējās distances tendences no viņa metienu profila. Viņš arī redzējis savu soda metienu, trīspunktu likmes pieaugumu un vairāk iespēju izmantojumu, lai tiktu pie malas. Zvaigžņu spēlētāja kontā ir 23.6 punkti, 6.0 atlēkušās bumbas un 4.3 rezultatīvas piespēles.

Kā kolektīvai komandai Clippers priekšā ir liels izaicinājums, ja tā tuvākajā laikā vēlas kļūt par NBA čempioniem. Viņu uzbrukums ieņem pēdējo vietu līgā un otro vietu pēc atlēkušo bumbu procentu uzbrukuma. Tas kaitē viņu metienu apjomam spēles gaitā, neļaujot viņiem gūt otrās iespējas punktus. Pretinieki spēlē par septiņiem metieniem vairāk nekā Clippers, kas ir būtisks trūkums.

Komanda arī ieņem pēdējo vietu piekarināšanās pie bumbas ziņā, un tas ir par spīti bijušajam Visu zvaigžņu dalībniekam Džonam Volam, lai nostiprinātu punktu aizsargu.

Tātad, kāds ir Clippers nākamais solis, ņemot vērā viņu centienus?

Varētu būt laiks apsvērt iespēju atteikties no dažiem gabaliem. Kovingtonas taupīšana ir greznība, ko viņi nevar atļauties, un viņi varētu izmantot lielāku izmēru, jo Ivica Zubac un Moses Brown ir viņu vienīgie divi lielie vīrieši.

Turklāt viņiem ir jāatrod veids, kā paātrināt nodarījumu, kas parasti izskatās lēns un neiedvesmots. Viņi ieņem 22. vietu pēc tempa, un pretinieki labi apzinās, ka viņiem nav jābaidās no viņiem pārejas posmā, jo tā nav izplatīta parādība. Šeit viņiem vajadzētu vēl mazliet atbrīvot Normanu Pauelu. Pauels ir ne tikai viens no labākajiem punktu guvējiem, ko var piedāvāt NBA, bet arī liela apjoma trīspunktu metienu izpildītājs. Spēlēt viņam tikai 24.9 minūtes spēlē šķiet izšķērdīgi.

Visbeidzot, viņiem ir jāzina, kādu Leonarda versiju viņi iegūs ilgtermiņā. Ja viņš visu gadu būs ierindā un ārpus tā, tas praktiski padara bezjēdzīgus mēģinājumus tikt finālā.

Tas varētu būt pārāk vienkāršots, ka viņu nākamais solis ir viņu labākā spēlētāja veselība, taču tas ir ļoti svarīgi visas franšīzes nākotnei. Ne tikai šim gadam, bet arī ilgtermiņā.

Ja Lenards nekļūs par tādu spēlētāju, kāds viņš bija agrāk, vai arī nepieciešamība pēc slodzes pārvaldības pieaugs vēl vairāk, "Clippers" nāksies sev uzdot diezgan lielus jautājumus.

Ja nav norādīts citādi, visa statistika, izmantojot NBA.com, PBPStats, Stikla tīrīšana or Basketbola uzziņas. Visa algu informācija, izmantojot Spotrac. Visas izredzes caur FanDuel sporta grāmata.